Třídy a události

Bowling

Bowling
​Dnes jsme šli na další společnou akci - hrát bowling. Užili jsme si to všichni, ať už nám to šlo, nebo nešlo. Hlavně, že jsme se dobře a společně bavili.
  585 zobrazení

Slavnostní vyřazení 9.A

Slavnostní vyřazení 9.A
​Dnes 24.6.2021 jsme byli slavnostně a oficiálně vyřazeni z kolektivu ZŠ Prodloužená. Přišli se na nás podívat rodiče i někteří učitelé. Ještě nám to nedochází, ale za pár dní odtud půjdeme naposledy.
  531 zobrazení

Výlet do Terezína

Výlet do Terezína
​Po otevření památek jsme se jeli podívat do Terezína. Neblaze proslulá Malá pevnost během 2. světové války na nás udělala velký dojem. Už při vstupu do pevnosti jsme si uvědomili, jak to muselo být v té době strašné.
  532 zobrazení

Třídní hodování

Třídní hodování
​Na této třídnické hodině jsme se rozhodli udělat si pamlskovou párty. Docela se nám to povedlo, jen jsme neměli piknikové deky.
  454 zobrazení

2. stupeň společně v kině

2. stupeň společně v kině
Předposlední den se pro druhý stupeň odehrával v kině. Tak trochu tematicky jsme školní rok zakončili filmem Fast & Furious 9. Stejně tak rychle totiž tento školní rok utekl. Film jsme si užili a ještě k tomu procvičili angličtinu :-).  A kdo ví, možná TO BE CONTINUED.....​ ​ ​
  726 zobrazení

Finálové kolo matematické soutěže Pangea

Finálové kolo matematické soutěže Pangea
Ve dnech 17. a 18. 6. 2021 probíhala v Nové budově Národního muzea ​ finálová kola matematické soutěže Pangea . Za loňský školní rok (a to měli opravdu organizátoři výdrž se stále novým a novým termínem) nás reprezentovala Barbora Samková (nyní 6. C), která se umístila na krásném 20. místě.  Za letošní školní rok to byl Tomáš Kalhous...
Celý článek
  760 zobrazení

pH stupnice - barevná chemie

pH stupnice - barevná chemie
​Na dnešní hodině chemie jsme se zabývali výrobou vlastní pH stupnice. Využili jsme přírodního barviva - antokyanu, které je obsaženo v hlávce červeného zelí. Procvičili jsme se v sestavování filtrační aparatury a nakonec si barevnými reakcemi potvrdili vlastnosti chemikálií, které běžně doma používáme. Pokusy se všem opět vydařily.
  874 zobrazení

Mladý talent

Mladý talent
Ve středu 9. června 2021 proběhlo na nádvoří zámku v Pardubicích slavnostní předání cen soutěže Mladý talent za loňský školní rok 2019/2020. Mezi oceněnými středoškoláky byl oceněn i jeden žák ze základní školy - a tím se stal Tomáš Kalhous (9. A). Toto ocenění bylo za 3. místo v krajském kole v Office Arena. Mimochodem v letošním školním roce tuto...
Celý článek
  1280 zobrazení

Exkurze tříd 9. A, 9. C a 8. C

Exkurze tříd 9. A, 9. C a 8. C
​Den 8. červen 2021 se pro žáky z 9. A, 9. C a 8. C nesl v duchu poznávání historie. Podnikli jsme exkurzi do Terezína, pevnostního města se smutnou historií. Místní průvodci nás poutavě seznámili s informacemi, které byly pro děti zarážející. Jejich reakce nás utvrdily v nutnosti připomínat si tragické události naší minulosti.
  717 zobrazení

Finálové kolo OFFICE ARENA

Finálové kolo OFFICE ARENA
​Ve středu 5. května 2021 se online uskutečnilo finálové kolo kategorie A v soutěži  OFFICE ARENA. Do finálového kola postoupilo 14 žáků v kategorii A a 14 žáků v kategorii B ze 3300 soutěžících ze 100 škol v ČR. Naši školu reprezentovali 2 žáci - Tomáš Kalhous (9. A) a Vojtěch Samek (8. B). V obhajobě svých projektů - před pěti porotci - ...
Celý článek
  622 zobrazení

Citrónová elektrárna

Citrónová elektrárna
Při dnešních chemických toulkách jsme narazili na pojmy katoda, anoda, proud, elektrolýza, elektrolyt .... Jenže co to znamená? Jak to vypadá? K čemu to slouží? Sestavili jsme si proto na ukázku citrónovou elektrárnu, na které jsme si vše ukázali a vysvětlili. Odměnou pro nás pak byla rozsvícená diodka :) ​
  615 zobrazení

Video - Jak jsme se hýbali v době covidu

Video - Jak jsme se hýbali v době covidu
 Jak jsme doma cvičili v době covidu? ODKAZ NA VIDEO
  972 zobrazení

Matematická soutěž Pangea

Matematická soutěž Pangea
​I letos jsme se zúčastnili matematické soutěže Pangea  (43 soutěžících). Výsledky v kostce: Nejlepším řešitelem ze čtvrtých tříd se stal Adam Santler (4. B). V loňském roce byla finalistkou Barbora Samková (6. C), i letos si vedla skvěle, byla nejlepší ze šestých tříd. V osmém ročníku si nejlépe vedl Adam Slezák (8. B). Tomáš Kalhous (9....
Celý článek
  1365 zobrazení

Den bláznivých účesů

Den bláznivých účesů
​19.5.2021 Co se stalo? Do třídy se přiřítil  bláznivý kadeřník a vytvořil nám kreativní účesy. Jsme hvězdy!!
  1466 zobrazení

Denaturace bez legrace :)

Denaturace bez legrace :)
​Při dnešní laboratorní práci jsme si vyzkoušeli několik chemických reakcí na detekci sacharidů v potravinách. Největší výzvou bylo zhruba tříminutové rozžvýkávání chleba. Dále jsme si zopakovali pojem pH - jaká je to hodnota a o čem vypovídá. Nakonec jsme si ukázali chemikálie a procesy, které nevratně mění ...
Celý článek
  681 zobrazení

POSTUP DO FINÁLOVÉHO KOLA - OFFICE ARENA 2021

POSTUP DO FINÁLOVÉHO KOLA - OFFICE ARENA 2021
O tom, že se naši dva žáci Vojta Samek (8. B) a Tom Kalhous (9. A) probojovali do krajského kola soutěže Office Arena, jsem psala již v únoru. Do konce března zpracovávali naši žáci (kategorie A) svůj projekt podle nastoleného  zadání . Vojta se rozhodl navrhnout Dráhu pro RC auta a Tomáš se věnoval projektu Bikehouse ...
Celý článek
  733 zobrazení

Okresní kolo zeměpisné olympiády

Okresní kolo zeměpisné olympiády
V únoru 2021 proběhlo online okresní kolo v zeměpisné olympiádě. Naši školu reprezentovalo osm žáků. Dvěma žákům postup utekl o cca 2 body (postupují první tři). Napříč kategoriemi se této olympiády zúčastnilo přes 6 tisíc žáků. Všichni soutěžící si zaslouží velkou pochvalu.  Kategorie A 8. místo: Pavel Naiman (6. D) 9. místo: Tomáš Holub (6. ...
Celý článek
  622 zobrazení

Opožděné Vánoce

Opožděné Vánoce
​Teprve nyní nám paní učitelka nahrála fotku z vánoční besídky. Ale jsme tam i s rouškami pěkně !
  660 zobrazení

Office Arena

Office Arena
Již šestým rokem se naše škola zapojuje do soutěže Office Arena . Soutěž Office Arena dává žákům a studentům možnost otestovat své dovednosti v práci s aplikacemi Office a získat zpětnou vazbu pro další zlepšení. Cílem soutěže je motivovat žáky základních a studenty středních škol všech krajů České republiky k práci s moderními informačními te...
Celý článek
  684 zobrazení

Mladý chemik

14. ročníku soutěže Mladý chemik se zúčastnilo více než 3000 žáků z 8. a 9. tříd.  2. kolo (krajské) – region SPŠCH Pardubice – on-line test Naši žáci se umístili takto: 113. – 117. Daniel Konrád, 9. A 185. – 191. Tomáš Kalhous, 9. A 192. – 194. Aneta Bernkrautová, 9. A Gratulujeme. Rovněž děkujeme p. učitelce Samkové, která tuto soutěž pro žá...
Celý článek
  627 zobrazení

Škola

Základní škola Pardubice–Polabiny,
Prodloužená 283

Prodloužená 283
530 09 Pardubice, Polabiny 2
Česká republika

IČ: 60159065
RED IZO: 600196548

ID DS: kjefxqf

Bankovní účet vedený u KB: platby ŠD a platby obědů

Zřizovatel: Magistrát města Pardubic

Vedení školy

Ředitelka školy:
Mgr. Bc. Jana Smetanová
466415678, 604356 933
smetanovaj@zsprodlouzenapce.cz

Zástupce ředitelky školy pro oblast pedagogickou - statutární zástupce ředitelky školy:
Mgr. Tomáš Zemánek
466768351
zemanekt@zsprodlouzenapce.cz

 

Zástupce ředitelky školy pro oblast technicko - organizační:

Mgr. Vladislav Valenta
466768351
valentav@zsprodlouzenapce.cz

Vedoucí učitelka:
Mgr. Marie Ańa Novotná
466768351
novotnaa@zsprodlouzenapce.cz