Třídy a události

Zpátky v čase podruhé

Zpátky v čase podruhé
​V rámci dějepisné exkurze do Archeoparku ve Všestarech si žáci 6. D opět vyzkoušeli život v pravěku. V Archeoparku jsme se dozvěděli více o našich předcích i způsobu jejich života. I když bylo zábavné vyzkoušet si dovednosti pravěkých lidí a prohlédnout si jejich původní obydlí, vrátili jsme se rádi do vyhřátých domovů.
  48 zobrazení

Zpátky v čase

Zpátky v čase
​Žáci z 6. D si během posledních slunečných dní vyzkoušeli, jaké by bylo žít v pravěku. V nedalekém lese si jednotlivé skupinky stavěly svá obydlí. Na výsledky jejich práce se můžete podívat ve fotogalerii.
  39 zobrazení

Strach a hrůza ve škole? Jedině o Halloweenu!

Strach a hrůza ve škole? Jedině o Halloweenu!
​Projektový den Halloween ve škole jsme si v 6. D pořádně užili. Chvíle strávené ve škole v děsivých kostýmech byly zábavné pro žáky i učitele. Dozvěděli jsme se také něco o historii a smyslu tohoto svátku.
  64 zobrazení

Bobřík informatiky

Bobřík informatiky
Každý rok v listopadu se naše škola účastní Bobříka informatiky. ODKAZ Soutěžili jsme v kategoriích MINI, BENJAMIN, KADET. Letošní počet soutěžících byl 381. Nejlepší výsledky: V kat. MINI (5. ročník) soutěžilo 81 žáků. Nejlépe se vedlo 2 žákům z 5. B - jmenovitě → Jonáš Pék, Filip Chaloupka, Matěj Matěásko (5. C). V kat. BENJAMIN (6...
Celý článek
  147 zobrazení

Bezpečnost žáků na internetu

Bezpečnost žáků na internetu
V průběhu listopadu 2022 probíhá v hodinách ICT od 5. do 9. ročníku program ​ Bezpečnost žáků na internetu  se školním psychologem panem doktorem S. Pelcákem. ​
  151 zobrazení

Černobílý den v 6. D

Černobílý den v 6. D
​Žáci třídy 6. D se rozhodli pořádat pravidelně tematické dny s určitým zaměřením. V září jsme začali formálněji - v černé a bílé. Ačkoli jsme se oblékli do těchto barev, děti odcházely ze školy s vědomím, že svět ani život se nedá vnímat jen černobíle. I když na fotce to vypadá moc hezky.
  124 zobrazení

Online výuka v 5. D

Online výuka v 5. D
​Od února jsme v naší třídě začali vysílat online přenos výuky hlavních předmětů pro Elišku Adamcovou, která ze zdravotních důvodů nemůže chodit osobně do školy. Velice brzy jsme si na tuto výuku zvykli a mnozí z nás ji již využili, když byli nemocní, zůstali doma, ale online výuky se zúčastnit zvládli a chtěli. 
  473 zobrazení

Bobřík informatiky

Bobřík informatiky
​V listopadu 2021 se žáci naší školy zúčastnili soutěže s názvem Bobřík informatiky . BOBŘÍK INFORMATIKY je předmětová soutěž, podporovaná Ministerstvem školství. Soutěž je cílena na běžného bystrého žáka se zájmem o svět technologií. Klade si za cíl seznamovat žáky a jejich učitele s tím, co to jsou informatické otázky a problémy, a že i...
Celý článek
  879 zobrazení

Den před vysvědčením

Den před vysvědčením
​Předposlední den jsme si zahráli deskové hry, poté následovala procházka, která směřovala ke zmrzlinovému stánku a posledním zastávkou bylo dětské hřiště  nedaleko školy.
  392 zobrazení

Paddleboardy - park Na Špici

Paddleboardy - park Na Špici
​V pondělí 28. 6. jsme se od rána těšili do pardubického parku Na Špici. Počasí jsme měli objednané, tak nebylo čeho se obávat. Většina dětí vyzkoušela paddleboard úplně poprvé. Během chvilky se už téměř všichni proháněli po Chrudimce rychlostí blesku. Na závěr si děti pořádně zablbly ve vodním fun parku.
  460 zobrazení

Park Na Větvi

Park Na Větvi
​ ​Ve čtvrtek 24. 6. jsme se minibusem vypravili do Malšovic. Park Na větvi tvoří unikátní soustava tří síťových hřišť zavěšených v korunách stromů propojených s 3D bludištěm, které je složeno ze síťových překážkových drah rozprostřených ve třech patrech nad sebou. Celá atrakce vrcholí sjezdem unikátním tobogánem z výšky necelých 10 m. Tříhodi...
Celý článek
  442 zobrazení

Piknik na školní zahradě

Piknik na školní zahradě
​Dne 23. 6. jsme si na školní zahradě upořádali malý piknik. Každý přinesl něco dobrého k zakousnutí a i počasí nám přálo.
  411 zobrazení

Pyžamový den

Pyžamový den
​Minulý pátek přišly některé děti ze 4.D ve svých nočních outfitech.
  585 zobrazení

Den šílených účesů

Den šílených účesů
​Děti ze 4.D a jejich rodiče jsou velice kreativní :)  1. místo dívky - Iza 1. místo chlapci - Kuba
  947 zobrazení

Online výuka

Online výuka
​ Od 14. října jsme se opět přesunuli ze školních lavic k obrazovkám domácích počítačů. Děti jsou ale velice šikovné a techniku ovládají na jedničku.
  566 zobrazení

Suit up day

Suit up day
​ Již po třetí se v rámci projektu Hrdá škola konal Suit up day - přijdeme do školy společensky oblečení a připomeneme si základy slušného chování. Letos jsme si opět zahráli na kurz tanečních. Nechyběla pánská volenka, dámská volenka, promenáda v kruhu ani soutěže tanečních párů. Zopakovali jsme si mazurku a naučili jsme se základní kroky pol...
Celý článek
  527 zobrazení

Stavíme město

Stavíme město
​Před jarními prázdninami jsme si vystavěli městečko ze stavebnice Cheva. Žáci pracovali ve dvojicích. Některé stavby byly opravdu velice promyšlené.
  774 zobrazení

Škola v pohybu

Škola v pohybu
​​Po roce jsme opět zažili netradiční hodinu tělesné výchovy. Děti se rozdělily do čtyř skupin a zábavné aktivity si moc užily.
  1462 zobrazení

VESELÁ VĚDA, aneb přidejte se k nám

VESELÁ VĚDA, aneb přidejte se k nám
​Kroužek probíhá každé úterý od 14.00-15.00. Pro bližší info mail: samkovap@zsprodlouzenapce.cz
  869 zobrazení

Návštěva divadla

Návštěva divadla
​V pondělí 9. 12. jsme navštívili moc hezké představení Ferda Mravenec ve Východočeském divadle.
  693 zobrazení

Škola

Základní škola Pardubice–Polabiny,
Prodloužená 283

Prodloužená 283
530 09 Pardubice, Polabiny 2
Česká republika

IČ: 60159065
RED IZO: 600196548

ID DS: kjefxqf

Bankovní účet vedený u KB: platby ŠD a platby obědů

Zřizovatel: Magistrát města Pardubic

Vedení školy

Ředitelka školy:
Mgr. Bc. Jana Smetanová
466415678, 604356 933
smetanovaj@zsprodlouzenapce.cz

Zástupce ředitelky školy pro oblast pedagogickou - statutární zástupce ředitelky školy:
Mgr. Tomáš Zemánek
466768351
zemanekt@zsprodlouzenapce.cz

 

Zástupce ředitelky školy pro oblast technicko - organizační:

Mgr. Vladislav Valenta
466768351
valentav@zsprodlouzenapce.cz

Vedoucí učitelka:
Mgr. Marie Ańa Novotná
466768351
novotnaa@zsprodlouzenapce.cz