Třídy a události

Poslední výlet 9.A

Poslední výlet 9.A
Společných devět let jsme završili výletem na Svojanovsko. První zastávka vedla do Olešnice na Moravě, kde jsme si prohlédli tradiční výrobu modrotisku v dílně pana Danzingera, jehož rodina toto řemeslo vykonává už jedenáctou generaci v řadě. Po přesunu do Svojanova jsme prožili společné chvíle v krásné přírodě, vystřídali jsme sportovní i hudební ...
Celý článek
  378 zobrazení

Červnové putování po českých hradech podruhé

Červnové putování po českých hradech podruhé
​Minulý týden se deváťáci vydali na Kunětickou horu a odtud na pardubický zámek, tento týden naše kroky vedly na staroslavný Svojanov, hrad založený Přemyslem Otakarem II. Vyšli jsme po trochu krkolomné stezce, abychom mohli obdivovat gotické a renesanční krásy tohoto hradu na česko-moravském pomezí i výhled z jeho věže. 
  378 zobrazení

Červnové putování po českých hradech

Červnové putování po českých hradech
​Dnes jsme se vydali po stopách Pernštejnů na Kunětickou horu a odtud pěšky k pardubickému zámku. Cestu přírodou při vzájemném povídání jsme si hezky užili. Příští týden se pro změnu vydáme po stopách českých králů na hrad Svojanov. 
  640 zobrazení

Jarní koncert - fotografie

Jarní koncert - fotografie
Ve středu 25. května 2022 se uskutečnil v Aule UPCE Jarní koncert našich DPS. DPS - Zpěváčci, Pramínek, Čtyřlístek, Nobile FOTOGALERIE ​
  744 zobrazení

Krajské kolo olympiády v českém jazyce

Krajské kolo olympiády v českém jazyce
V pondělí 25. 4. 2022 se konalo krajské kolo olympiády v českém jazyce. Naše žákyně Lucie Řezníčková (9. A) obsadila nádherné druhé místo a postoupila do ústředního kola, které se koná od 19. do 24. 6. 2022 v Želivu. Moc gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.​
  774 zobrazení

Matematická soutěž Pangea

Matematická soutěž Pangea
V únoru 2022 se 150 žáků naší školy zúčastnilo matematické soutěže Pangea . Matematická soutěž Pangea je určena pro všechny žáky, kteří rádi řeší matematické úlohy. Pangea ale není ledajaká soutěž. Pracuje s reálnými příklady ze života a nabízí možnost zúčastnit se žákům 4. až 9. ročníků základní školy a studentům jím příslušných ročníků víceletých...
Celý článek
  855 zobrazení

Lidé, věci, příběhy 20. století - projekt 9.A s 5.A

Lidé, věci, příběhy 20. století - projekt 9.A s 5.A
​Dnes jsme navštívili naše spolužáky v 5.A, pro které jsme připravili pásmo z dějin 20. století. V první části zazněly působivě zpracované příběhy českého odboje za 2. světové války a deváťáci naučili páťáky Hašlerovu písničku "Náš tatíčku Masaryku", kterou jsme si připomněli našeho prvního prezidenta a ideály, za které odbojáři bojovali....
Celý článek
  419 zobrazení

Soutěže/olympiády

Soutěže/olympiády
V březnu proběhla okresní kola: Dějepisná olympiáda - 15. místo Antonie Moudrová, 9. A a 23. místo Terka Lantová, 8. A Fyzikální olympiáda - 14. místo Adam Slezák, 9. B Olympiáda z českého jazyka - 4. místo Lucie Řezníčková (Lucce o půl bodu uteklo 3. místo) a 26. místo Eliška Kroupová (obě z 9. A) Gratulujeme za reprezentaci školy.​
  1587 zobrazení

Lidé, věci, příběhy 20. století 1. část

Lidé, věci, příběhy 20. století 1. část
​Dnes jsme v 9.A přívitali jako hosta profesora pardubické Konzervatoře p. Jiřího Kuchválka. Povídání se točilo kolem dětství a dospívání v 50. a 60. letech 20. století a zvláště kolem muzikantského života - na Konzervatoři v Kroměříži, na AMU v Praze, v Komorní filharmonii a na Konzervatoři v Pardubicích. Dozvěděli jsme se také, jaké radosti ...
Celý článek
  821 zobrazení

3D modely uhlovodíků

3D modely uhlovodíků
​Při našem dalším bádání jsme se podívali na strukturu nasycených a nenasycených uhlovodíků. Na základě stanovených pravidel jsme se pustili do výroby i nových sloučenin, což byla velká zábava. Všem se práce podařila na výbornou.
  954 zobrazení

Our Cooking Show - 9.A, 9.C

Our Cooking Show - 9.A, 9.C
Poznávání anglicky mluvících zemí trochu jiným způsobem. Ano, původní plán byl jasný: připravit anglickou snídani a burgery. Záhadou je, proč ta vajíčka vypadají jako typická "česká" míchaná vajíčka? :)
  888 zobrazení

9.A opět po stopách českého odboje

9.A opět po stopách českého odboje
​Před několika týdny jsme navštívili pardubický Památník Zámeček a při výuce jsme se postupně seznamovali s osudy osobností českého odboje za 2. světové války. Dnes jsme toto téma završili exkurzí do Národního památníku heydrichiády v Resslově ulici v Praze. Zde jsme shlédli prostory krypty, kde se ukrývali parašutisti po atentátu na R. Heydricha a...
Celý článek
  758 zobrazení

Školní kolo olympiády v anglickém jazyce

Školní kolo olympiády v anglickém jazyce
V lednu a v únoru 2022 proběhlo školní kolo olympiády v anglickém jazyce. 10 nejúspěšnějších řešitelů z prvního písemného kola postoupilo do druhého ústního kola olympiády, kde se rozhodlo o vítězích. Během olympiády jsme prověřili dovednosti účastníků z porozumění jak slyšeného a čteného textu, tak i gramatiky a mluvení. ​ Výsledky: Kategorie...
Celý článek
  1178 zobrazení

Školní kolo dějepisné olympiády

Školní kolo dějepisné olympiády
Školního kola dějepisné olympiády se zúčastnilo 20 žáků 8. a 9. ročníku. Tematické zaměření 51. ročníku: „Šlechta v proměnách času". Výsledky: místo: Antonie Moudrová, 9. A (55 bodů) místo: Tereza Lantová, 8. A (48 bodů) místo: Filip Bezdíčka, 8. B (47 bodů) sdílené 4. místo:  Kryštof Baudyš 8. B, Marek Bernard 9. B,  ...
Celý článek
  530 zobrazení

Školní kolo olympiády v českém jazyce

Školní kolo olympiády v českém jazyce
​ Letošního ročníku OČJ se zúčastnilo celkem 14 žáků z 9. A a 9. B.  Žáci řešili jazykovou část a slohovou část. Všechny práce byly zdařilé, do okresního kola postupují Marek Bernard (9. B) a Lucie Řezníčková (9. A). Okresní kolo proběhne v březnu. Držíme pěsti.
  675 zobrazení

Hledáme nejlepšího Mladého chemika

Hledáme nejlepšího Mladého chemika
HLEDÁME NEJLEPŠÍHO MLADÉHO CHEMIKA ČR Soutěž pro žáky a žákyně 8. a 9. tříd základních škol.  REGIONÁLNÍ KOLO SPŠCH PARDUBICE V regionu SPŠCH Pardubice se celkem soutěže se zúčastnilo přes 6 tisíc žáků. Do online regionálního kola postoupilo 1500 žáků. Naši školu reprezentovali tři žáci, kteří dosáhli velmi dobrého umístění. 131. místo: M...
Celý článek
  688 zobrazení

Školní kolo chemické olympiády

Školní kolo chemické olympiády
Výsledky školního kola CHO 1. místo: Marek Bernard (9. B) 2. místo: Adam Slezák (9. B)​ ​ 3. místo: Lucie Řezníčková (9. A) ​
  542 zobrazení

9.A v Památníku Zámeček

9.A v Památníku Zámeček
​Dnes jsme v rámci výuky moderních dějin navštívili nově otevřený Památník Zámeček v Pardubicích, kde během druhé světové války položili život nejen obyvatelé vypálených Ležáků, ale také mnoho dalších vlastenců podporujících výsadek Silver A. Při výukovém programu nás čekal příběh tohoto pochmurného místa spjatého s obdobím heyd...
Celý článek
  904 zobrazení

Školní kolo zeměpisné olympiády

Školní kolo zeměpisné olympiády
V průběhu ledna 2022 se uskutečnilo školní kolo zeměpisné olympiády.  Přihlášených soutěžících byl letos rekordní počet 75. Bohužel někteří byli nemocní nebo v karanténě. Celkem se zúčastnilo 67 žáků. Výsledky: Kategorie A (6. ročník) → 11 soutěžících místo: Lukáš Flegr (6. B) místo: Matyáš Hodr (6. B) místo: Filip Vohradník (6. B) místo: Ela ...
Celý článek
  1200 zobrazení

Elektrolýza trochu jinak....

Elektrolýza trochu jinak....
Při dnešní laboratorní práci jsme se podívali na princip elektrolýzy. Odměnou nám byly vyčištěné mince a svítící diody. ​
  570 zobrazení

Škola

Základní škola Pardubice–Polabiny,
Prodloužená 283

Prodloužená 283
530 09 Pardubice, Polabiny 2
Česká republika

IČ: 60159065
RED IZO: 600196548

ID DS: kjefxqf

Bankovní účet vedený u KB: platby ŠD a platby obědů

Zřizovatel: Magistrát města Pardubic

Vedení školy

Ředitelka školy:
Mgr. Bc. Jana Smetanová
466415678, 604356 933
smetanovaj@zsprodlouzenapce.cz

Zástupce ředitelky školy pro oblast pedagogickou - statutární zástupce ředitelky školy:
Mgr. Tomáš Zemánek
466768351
zemanekt@zsprodlouzenapce.cz

 

Zástupce ředitelky školy pro oblast technicko - organizační:

Mgr. Vladislav Valenta
466768351
valentav@zsprodlouzenapce.cz

Vedoucí učitelka:
Mgr. Marie Ańa Novotná
466768351
novotnaa@zsprodlouzenapce.cz