Naše škola je zapojena do projektů

Ovoce do škol

Projekt Ovoce a zelenina do škol byl v České Republice zahájen ve školním roce 2009/2010. Jedná se o projekt Evropské Unie, jehož cílem je přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, vytvořit správné stravovací návyky ve výživě dětí a tím zároveň bojovat proti dětské obezitě. Cílovou skupinou projektu jsou žáci základních škol, včetně dětí z přípravných tříd základních škol nebo přípravného stupně základních škol speciálních , kterým je zdarma dodáváno čerstvé ovoce a zelenina nebo ovocné a zeleninové šťávy nebo ovocné protlaky.

Školní mléko

Žáci mají nárok na podporované mléčné výrobky ve všech dnech, kdy probíhá školní výuka. Nárok nemají během pobytů v prázdninových táborech, i přesto, že je organizuje škola nebo školský orgán.

Skutečně zdravá škola

Skutečně zdravé školy nabízejí dětem jídlo, které je chutné, zdravé a připravené z kvalitních surovin. Školy pomáhají dětem také získat představu o tom, odkud jídlo pochází a jak se pěstuje nebo vyrábí. Umožňují svým žákům porozumět vztahům mezi jídlem, které jí, a světem, ve kterém žijí. Děti si ze školy odnášejí základy zdravých stravovacích návyků a důležité informace, díky kterým si v životě dokážou vybrat zdravé, kvalitní a udržitelným způsobem produkované potraviny.

Příběhy bezpráví

Školám poskytujeme dokumentární i hrané filmy a další materiály vhodné k výuce dějepisu. Na stovkách škol v celé republice pořádáme filmové projekce a besedy s pamětníky, historiky a filmaři. Organizujeme také semináře pro pedagogy, výstavy pro veřejnost a vydáváme knihy a metodické příručky. Od roku 2009 studenti udělují Cenu Příběhů bezpráví za odvážné postoje a činy v době komunistického režimu. Nabízíme tak mladým lidem možnost setkat se s pamětníky totalitního bezpráví.

Festival vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubickém kraji

Cílem festivalu je podněcovat co nejvíce talentovaných žáků ZŠ a středoškoláků k odhalování a rozvíjení tvůrčích schopností prostřednictvím řešení konkrétních vědeckých a technických projektů. Festival je pořádán v rámci Programu vytváření a rozvíjení zájmu žáků o vědecké a technické obory v Pardubickém kraji.

Projekt Hrdá škola | Schools United

Připravili jsme pro vás projekt, díky kterému oživíte studentský život na vaší škole! Zažeňte každodenní stereotyp a uspořádejte ve škole alespoň některou z těchto aktivit. Na konci roku vylosujeme 3 školy, které za splnění těchto akcí vyhrají super ceny. Navíc je skvělé, že všechny tyto aktivity budou dělat zúčastněné školy ve stejný den, takže můžete sledovat, jak prožívají tyto dny i ostatní školy. Jako bonus jsme vám připravili všechny materiály k propagaci akcí dopředu. Zapojte se do projektu a oživte svou školu!

Nenech to být

Nenech to být je webová platforma a mobilní aplikace bojující proti šikaně a vylučování z kolektivu na školách po celém světě. S podporou MŠMT a odborníků přinášíme efektivní způsob odhalování těchto problémů často už v jejich zárodku.