Přání pro mamku

Přání pro mamku
​Nápadité a originální přání pro mamku k svátku - každý zvolil jinou techniku a  maminky byly určitě potěšené a překvapené :-).
  181 zobrazení

Reklama na hrdiny z našich domácích knížek

Reklama na hrdiny z našich domácích knížek
​Děti  měly za úkol vytvořit reklamu na hrdinu ze své domácí knihy. Zaměřily se na to , čím je postava zajímavá, čím dokáže zaujmout, pobavit, na charakter, doplnily obrázky. Moc se jim to povedlo ! 
  161 zobrazení

Vzkaz od 5. B

Vzkaz od 5. B
​Společné dílo- vzkaz na dálku - máme si co říct i pod rouškou 
  215 zobrazení

Videokonference- učíme se online :-)

Videokonference- učíme se online  :-)
​Trochu jsme domácí výuku oživili a scházíme se pomocí videokonference. Je fajn, když se můžeme po dlouhé době takto vidět slyšet a probrat učivo online. Pak už děti pokračují doma samy. Výuku ve škole nám samozřejmě nic plně nevynahradí, shodli jsme se na tom, že se už všichni těšíme zpět do školy!!!
  252 zobrazení

Zprávy z domácího vyučování v 5.B

Zprávy z domácího vyučování v 5.B
​Už několik týdnů si děti musí doma s učivem poradit samy- někdy s pomocí rodičů. V této složité situaci jim patří velká pochvala, děti skvěle zúročily to,co jsme se celých 5 let ve škole učili- to je samostatnost, schopnost naplánovat si efektivně práci v určitém čase, umět vyhledávat informace z různých zdrojů a pracovat s nimi. 
  198 zobrazení

Dramatizace v angličtině- 5. B

Dramatizace v angličtině- 5. B
​V angličtině měly děti rozdělené role a ztvárnily reportáž , ve které zpovídaly známou osobnost .Připravovaly se na to pečlivě, rozebírali jsme různá témata, děti vyhledávaly nová slovní spojení pro dané téma a výsledné reportáže pro třídní publikum byly skvělé! :-)
  232 zobrazení

Pythagoriáda - matematická soutěž

V lednu 2020 proběhla na naší škole Pythagoriáda pro žáky 5. až 8. ročníku. Výsledky žáků, kteří měli nad 10 bodů: 5. ročník 1. místo: Tobiáš Rothanzl (5. B) 2. místo: Aneta Santlerová (5. C) 3. místo: Jan Hrbáček (5. B) 4. místo: Dominique Rafael Spálenka (5. C) ​ 5. místo: Jan Šlosar (5. C) ​ 6. místo:​ Lukáš Ďurech (5. A) V o...
Celý článek
  229 zobrazení

Evropský projekt

Evropský projekt
​Děti z 5.B a 5.A společnými silami pracovaly ve smíšených skupinách na projektu o Evropě. Procvičily si například evropské vlajky, poznávaly eura, evropské památky, značky evropských  automobilů, sportovce , evropskou kuchyni. S některými  poznatky si věděly rady hned, nad jinými se společně "zapotily" trochu víc, ale nakonec všechna sta...
Celý článek
  201 zobrazení

Program s naší školní psycholožkou v 5.B

Program s naší školní psycholožkou v 5.B
Máme za sebou první pololetí  a také sebereflexi a týmové zamyšlení v programu s naší školní psycholožkou Terezou, která nám moc pomohla k tomu, abychom si uvědomili, jak dobrý jsme tým! . ..Skvěle strávený čas, kdy jsme zhodnotili co se nám povedlo, v čem jsme dobří, kde nás to pálí a na čem budem pracovat. 
  252 zobrazení

Centra v 5. B - Podnebné pásy

Centra v 5. B - Podnebné pásy
​Tentokrát jsme si prostřednictvím center přibížili téma Podnebné pásy. Probíhal nejen sběr informací a jejich zpracování, ale také prezentace a představení ostatním. Následovalo sebehodnocení a pak společné sdílení. Děti si díky této zkušenosti vše lépe zapamatovaly a patří jim velká pochvala!
  277 zobrazení

VESELÁ VĚDA, aneb přidejte se k nám

VESELÁ VĚDA, aneb přidejte se k nám
​Kroužek probíhá každé úterý od 14.00-15.00. Pro bližší info mail: samkovap@zsprodlouzenapce.cz
  214 zobrazení

Barevné ladění v 5.B

Barevné ladění v 5.B
​Celý týden jsme měli ve znamení barev - máme nové poznatky o tom, že všechny barvy v našem okolí nás mohou více či méně ovlivňovat v růžných situacích -víme , že některé barvy mohou působit agresivně, jiné naopak velice uklidňujícím dojmem. Jsou také barvy, které pomáhají aktivovat naši činnost a inspirovat nás k lepšímu výkonu.Každý si našel tu s...
Celý článek
  243 zobrazení

CHEMICKÁ ROAD SHOW 2

CHEMICKÁ ROAD SHOW 2
Pokračování jen pro silné žaludky....
  277 zobrazení

CHEMICKÁ ROAD SHOW

CHEMICKÁ ROAD SHOW
​Tak trochu jiná chemie...
  244 zobrazení

Společný projekt 7.B a 5.B

Společný projekt 7.B a 5.B
​Skvělá spolupráce dětí z prvního a druhého stupně: sedmáci si připravili pro své mladší spolužáky krásnou prezentaci na téma Vánoce ve světě a páťáci se tak dozvěděli spoustu zajímavých informací. Společně pak diskutovali a odpovídali na otázky k tomuto tématu. 
  304 zobrazení

Vánoční centra v 5. B

Vánoční centra v 5. B
​Ve vánočních centrech jsme se naladili vůní perníčků, které si děti samy upekly a nazdobily. Dozvěděly se zajímavosti o svaté Lucii, svaté Barboře, Ambrožovi, ale také o původu vánoční písně Tichá noc. Také informace o vánočních rekordech nás překvapily a pobavily.
  216 zobrazení

Vánoční jarmark se povedl

Vánoční jarmark se povedl
​Školní jídelna se  ve středu proměnila v jedno velké tržiště :-). I děti z 5. B tu nabízely svoje zboží a moc je to bavilo!
  264 zobrazení

Exkurze do planetária

Exkurze do planetária
​Třída 5. B navštívila planetárium v Hradci Králové. Zážitků máme plno, nejvíce nás nadchla asi digitální moderní projekce oblohy a dalekohled v hlavní kupoli.
  236 zobrazení

Sázení stromu

Sázení stromu
​Vyslali jsme Káťu Válkovou jako zástupkyni naší třídy 5. B, aby se zúčastnila akce vysazení stromu za naši školu pro městský obvod Pardubice Polabiny ll.  Až bude strom větší, možná poslouží na náměstí před školou jako strom vánoční. Tak ať nám roste! 
  251 zobrazení

Příprava na jarmark v 5. B

Příprava na jarmark v 5. B
​Součástí odpoledního dne otevřených dveří, který se blíží, bude i vánoční jarmark. Na ten se děti pečlivě připravují ,tvoří spoustu úžasných vánočních ozdob a další drobnosti, které jistě někomu udělají radost .
  265 zobrazení