Třídy a události

Hurá na prázdniny! - 4. D

Hurá na prázdniny! - 4. D
V pátek 28. června jsme se rozloučili se čtvrtou třídou, a tak si můžeme užívat zasloužené prázdniny. ​
  91 zobrazení

FOTOGRAFIE ŽÁKŮ ŠKOLY - třídní kolektivy (2024)

FOTOGRAFIE ŽÁKŮ ŠKOLY - třídní kolektivy (2024)
Třídní kolektivy ve školním roce 2023/2024. FOTOGALERIE
  342 zobrazení

Zahraj si Pardubice - 4. D

Zahraj si Pardubice - 4. D
​V pondělí 17. června absolvovali žáci 4. D na pardubickém zámku program Zahraj si Pardubice. Seznámili se s významnými osobnostmi Pardubic, zábavnou formou poznali kulturní a společenský život na přelomu 19. a 20. století. Poskládali spolu pomyslnou stavebnici složenou z těch nejznámějších dějin města Pardubic.  Na samotném začátku svého puto...
Celý článek
  43 zobrazení

ŠKOLA V PŘÍRODĚ - 3. D, 4. D

ŠKOLA V PŘÍRODĚ - 3. D, 4. D
​Týden od 27. května do 31. května strávily třídy 3.D a 4.D ve ŠKOLE V PŘÍRODĚ v krásné lokalitě Českomoravské vrchoviny - ve Vlachovicích u Nového Města na Moravě. Pěkně vybavený hotel PAVLA a vzorné služby personálu poskytly dětem dokonalé zázemí pro výuku i využití volného času. Spokojenost dětí umocnilo mistrovství šéfkuchaře. Úžasný jídelníček...
Celý článek
  128 zobrazení

Návštěva Krajské knihovny v Pardubicích

Návštěva Krajské knihovny v Pardubicích
Ve středu 15. května se naše třída zúčastnila v krajské knihovně programu Mikulášovy patálie. V průběhu dopoledne žáci prožili s malým Mikulášem jeho příběhy, poznali jeho spolužáky a dobrodružství, které s nimi prožívá. Paní knihovnice děti seznámila s autory a ilustrátorem knížek o Mikulášovi,  i s faktem, že knihy byly přeloženy d...
Celý článek
  169 zobrazení

Robotika očima dětí v 4. D

Robotika očima dětí v 4. D
​S Emou to bylo zábavné. Je krásná, umí dělat různé věcí, krásně jezdí, moc se nám líbí.  Takové bylo hodnocení robota, s kterým žáci pracovali v hodině informatiky. Robot se jmenuje Emilka. Pracuje pomocí povelů a příkazů, které jí žáci zadávají. Všichni byli z Emilky nadšeni a těší se na další hodinu.
  299 zobrazení

Společný projekt DEJ SI POZOR NA ZUBRA - 3. D a. 4. D

Společný projekt DEJ SI POZOR NA ZUBRA  - 3. D a. 4. D
​V pondělí 25. března absolvovali žáci 3. D a 4. D společnou dobrodružnou výpravu na pardubický zámek. Vypravili se za poznáním historie vzniku erbovního znaku Pernštejnů. Ve společném programu se postupně seznamovali s legendou o statečném Vojtěchovi. V úvodním rozhovoru se seznámili se zubrem - jak vypadá, kde žije, jak je veliký. Následovalo hle...
Celý článek
  214 zobrazení

Cesta do pravěku - 4. D

Cesta do pravěku - 4. D
​V pondělí 19. února jsme navštívili pardubický zámek. Prostřednictvím archeologické expozice jsme se vydali na dobrodružnou cestu od lovců a sběračů přes dobu bronzovou po vládu Keltů. Dozvěděli jsme se o životě lovců mamutů nebo pohřebních rituálech, rozluštili a zjistili, v čem se nám tehdejší lidé podobali a v čem byli jiní. 
  231 zobrazení

Zimní vycházka 4. D

Zimní vycházka 4. D
​Za krásného mrazivého dne jsme se vydali na zimní procházku. Pozorovali jsme vodní ptáky a labutě, sýkorky v krmítku...Příroda v tomto počasí měla své kouzlo.
  346 zobrazení

Svatý Mikuláš v 4. D

Svatý Mikuláš v 4. D
​Na hodinách českého jazyka jsme poznali postavu svatého Mikuláše. Přečetli jsme si literární ukázku, z které jsme se dozvěděli nové informace o této historicky doložené postavě. Z pracovních listů jsme vytvořili lapbook, který nám poslouží v příštím školním roce k dalšímu rozšíření učiva. Také jsme zhlédli video, které připomnělo zvyky a tradice v...
Celý článek
  242 zobrazení

Tříkrálový den ve 4. D

Tříkrálový den ve 4. D
​V pátek 5. ledna navštívili naší třídu tři králové, kteří nám zazpívali koledy a připomněli historii mudrců. V této atmosféře pokračovalo vyučování.  Žáci pracovali s textem, vyplňovali pracovní listy, zhlédli pohádku a zazpívali koledu. Vyluštěním tajenky na tříkrálové stezce byla pranostika vztahující se k tomuto dni.
  272 zobrazení

Předvánoční posezení ve 4. D

Předvánoční posezení ve 4. D
​V pátek 22. prosince jsem se naposledy setkali v tomto kalendářním roce. V předvánoční atmosféře jsme společně zpívali koledy, soutěžili, zhlédli pohádku a vánočním příběhem připomněli narození Ježíška. Pod stromečkem našel každý svůj dárek.
  266 zobrazení

Vánoční prohlídka zámku - 3. D, 4. D

Vánoční prohlídka zámku - 3. D, 4. D
​Ve středu 13. prosince jsme navštívili zámek Hrádek u Nechanic. Ve vánočně vyzdobených interiérech jsme se seznámili s historií Vánoc, jejich zvyky a tradicemi. Dozvěděli jsme se, jaké se dávaly na stromeček první ozdoby, co se podávalo ke štědrovečerní večeři a další zajímavosti týkající se těchto nejkrásnějších svátků v roce.
  301 zobrazení

Mít pejska - 4. D

Mít pejska - 4. D
​Do naší třídy zavítal na návštěvu švýcarský ovčák - fenka Misi. S paní majitelkou psa jsme si povídali, jaké je to mít pejska, co obnáší péče o něj. Vlastnit pejska přináší nejen radost, ale také starosti. Děti si mohly s pejskem vyzkoušet jednoduché povely. Na závěr dostaly malé dárečky. Po celou dobu milé návštěvy byla příjemná atmosféra.
  312 zobrazení

Návštěva Mikuláše v 4. D

Návštěva Mikuláše v 4. D
​Po roce nás opět navštívili čerti, andělé a Mikuláš. Svoje hříchy děti vykoupily písničkou a slíbily, že se polepší. Nakonec dostali všichni sladkou odměnu.
  228 zobrazení

Vánoční jarmark v 4. D

Vánoční jarmark v 4. D
​Ve středu 6. prosince proběhl na naší škole vánoční jarmark, kterého jsme se poprvé zúčastnili. Děti s pomocí rodičů vyrobily hezké výrobky. Na jarmarku si připravily stánek, obsluhovaly zákazníky a výrobky prodávaly. Vše dopadlo na výbornou. Děti už si plánují, za co výdělek utratí.
  281 zobrazení

Folklorní soubor PERNÍČEK - 4. D

Folklorní soubor PERNÍČEK - 4. D
​Ve čtvrtek 7. prosince jsme zhlédli vánoční vystoupení folklorního souboru PERNÍČEK. Děti se prostřednictvím tanců a písní seznámily se zvyky a tradicemi našich předků v období adventu. Nechyběly vánoční koledy a říkadla. Vystoupení navodilo příjemnou vánoční atmosféru.
  302 zobrazení

Ukončení kurzu bruslení v 4. D

Ukončení kurzu bruslení v 4. D
​Ve středu 14. listopadu byl ukončen kurz bruslení, na který se žáci po každé moc těšili. Pod vedením odborných instruktorů se naši malí sportovci s velkým nasazením a úsilím zdokonalili v jízdě na ledě. Odměnou za výborné zvládnutí celého kurzu bylo zhlédnutí vystoupení malých nadějných krasobruslařek. Dívky předvedly, jak je tento sport náro...
Celý článek
  277 zobrazení

Bobřík informatiky

Bobřík informatiky
Každý rok v listopadu probíhá v celé České republice soutěž Bobřík informatiky , do které se pravidelně zapojuje naše škola. Letos tato soutěž čekala i na naše čtvrťáčky, kteří letos začali s novým předmětem Informatika. ​ FOTOGALERIE Celkem si zasoutěžilo 446 žáků naší školy. Výsledky: Kategorie MINI (4. ročník) → max. 172 bodů Počet soutěžíc...
Celý článek
  465 zobrazení

Dopravní výchova v 4. D

Dopravní výchova v 4. D
Středu 8. listopadu žáci strávili na dopravním hřišti. Zopakovali si a prohloubili své znalosti a dovednosti v jízdě na kole i bezpečnosti silničního provozu.
  289 zobrazení

Škola

Základní škola Pardubice–Polabiny,
Prodloužená 283

Prodloužená 283
530 09 Pardubice, Polabiny 2
Česká republika

IČ: 60159065
RED IZO: 600196548

ID DS: kjefxqf

Bankovní účet vedený u KB: platby ŠD a platby obědů

Zřizovatel: Magistrát města Pardubic

Vedení školy

Ředitelka školy:
Mgr. Bc. Jana Smetanová
466415678, 604356 933
smetanovaj@zsprodlouzenapce.cz

Zástupce ředitelky školy pro oblast pedagogickou - statutární zástupce ředitelky školy:
Mgr. Tomáš Zemánek
466768351
zemanekt@zsprodlouzenapce.cz

 

Zástupce ředitelky školy pro oblast technicko - organizační:

Mgr. Vladislav Valenta
466768351
valentav@zsprodlouzenapce.cz

Vedoucí učitelka:
Mgr. Marie Ańa Novotná
466768351
novotnaa@zsprodlouzenapce.cz