4.D - návštěva

​Na děti ze 4.D se přišli podívat kamarádi.... 

4.D se zúčastnila vánočního jarmarku

​DOD se povedl a vánoční jarmark se dětem ze 4.D moc líbil. Dlouho dopředu děti chystaly vánoční svícínky, pekly cukroví a vyráběly vánoční ozdoby. Děti byly nadšené, výrobky udělají radost návštěvníkům a děti se mohou těšit na skvělou odměnu.  

Návštěva ve 4.D

​S čerty jsme kamarádi.... Děti se dobrovolně přiznaly, jestli zlobí a od čertů dostaly šanci se vykoupit písničkou nebo básničkou. Vše dobře dopadlo a dokonce následovala i sladká odměna. 

Jak se slaví Vánoce v Evropě se dozvěděla 4.D

​Jak se slaví Vánoce v Evropě se díky zajímavému programu Eurocentra dozvěděli žáci 4.D. Práce ve skupinkách nám přiblížila vánoční atmosféru v různých státech Evropy. 

4.D Hrádek u Nechanic - výlet za vánoční atmosférou

​2.12. jsme si užili skvělý výlet, aby jsme se naladili na vánoční atmosféru.... 

4.D si bruslení umí užít

​Bruslení se nám doopravdy líbí.... Už aby byl další bruslařský čtvrtek....

Sluší nám to - třída 4.D

​V úterý 15.10.2019 se naše třída zúčastnila projektu "Hrdá škola". Přišli jsme slavnostně oblečeni, všem dětem to velmi slušelo. Celý den jsme si povídali o pravidlech slušného chování např v divadle, v restauraci. Také jsme se poučili z videa pana Ladislava Špačka. Den se nám vydařil a já velmi děkuji všem rodičům za spolupráci. 

3.D se společně s 3.A, 3.B a 4.D zúčastnila Expedice Mladočov 2019

​Expedice Mladočov 2019 začala v pondělí 27.5.2019. Nejdříve nám počasí příliš nepřálo, nám to ale vůbec nevadilo a pobyt v Mladočově jsme si krásně užívali. Pak se na nás usmálo i sluníčko a my jsme stihli i krásný výlet do blízkosti Toulovcových Maštalí. Zážitky z celé expedice, na které jsme vyhráli i boj s duchy, si můžete prohlédnout ZDE:...
Celý článek

Jak se zdravě stravovat?

​Jak se zdravě stravovat?  Na tuto otázku jsme dnes ve 3.D hledali odpověď. Pomohly nám k tomu zdravé svačinky, které si děti dnes donesly.  Tak to byl náš pátek zdravého stravování v rámci projektu Hrdá škola. 

Den učitelů ve 3.D

​Děti si připravily práci pro spolužáky - pracovní listy, soutěže, úkoly. Ve třídě panovala příjemná atmosféra a dětem se vyměněné role moc líbily. 

Trápení pana Bambuly se třídě 3.D moc líbilo

​ Víte, jaké nástroje hrají v orchestru? Dne 13. 3. 2019 jsme měli možnost navštívit koncert Komorní filharmonie Pardubice, představení se jmenovalo Trápení pana Bambuly. Pan Bambula byl milý pán s bambulí na čepici, který nám představoval jednotlivé hudební nástroje v orchestru. Dokonce nás seznámil i s nástroji, které jsme v životě nevi...
Celý článek

3.D se seznámila se zvířátky se vzdálených kontinentů

V pátek 15. března nás opět navštívila paní Kadlečková a my měli možnost se seznámit se zvířátky, které pocházejí z Ameriky. 

Výlet dětí do Tonga v Hradci Králové

Děti z 1.C, 3.D, 2.A a 3.A odjely v pátek 22.2. se svými vychovatelkami do zábavného centra „Tonga" v Hradci Králové. Vyzkoušeli jsme zde plno atrakcí pro děti (obří prolézající hrad, trampolíny, nafukovací polštáře, koloběžky a tříkolky, jezdící autíčka, obří skluzavky a mnoho dalšího). Zde jsme se všichni pořádně vyskákali, vydováděli, zahorolezč...
Celý článek

Třídu 3.D bruslení baví

​Ve čtvrtek 14. 2. 2019 jsem se už nemohli dočkat dalšího bruslení. Byla to již naše pátá lekce. Bruslení nás zkrátka baví a už teď se těšíme na další. 

Celotýdenní projekt: ptáčci v zimě, čím jim pomoci

​ V oddělení družinky 1.C a 3.D jsme se nejdříve seznámili s různými druhy ptáčků, vysvětlili si proč v zimě strádají a jak bychom jim mohli pomoci. Na pracovním listě jsme si doplňovali jaké druhy potravin do krmítek patří a jaké nikoli. Z loje, slunečnicových semínek, drcených oříšků, máku a ovesných vloček jsme promíchali směs, kterou jsme plnil...
Celý článek

Veselí sněhuláčci

​Tento týden nám krásně nachumelilo a tak se 3.D v pátek 11.1.2019 rozhodla, že si namaluje veselé sněhuláčky. Dali jsme si záležet a tak teď veselí sněhuláčci zdobí naši třídu. Šikulové ze 3.D zkrátka ukázali, že si poradí.

Stavitelé ze 3.D

​8.1.2019 jsme si ve 3.D vyzkoušeli stavět ze stavebnice různé modely dle našich nápadů a představ. Šikulové ze 3.D ukázali, že si poradí. 

Poděkování

ŠD děkuje paním uklízečkám a panu školníkovi za jejich práci a přeje Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2019! Děti 4. a 7. oddělení pozvaly paní uklízečky a pana školníka k sobě do družiny. Předaly „Medaile za hrdinství" jako ocenění jejich práce a malé dárečky. Slíbily, že v příštím roce budou udržovat pořádek a vážit si věcí. Všichni společně jsme ...
Celý článek

Suit Up Day ve 3.D

​22. listopadu se i žáci 3. D zúčastnili projektu Hrdá škola. Všem žákům to velmi slušelo. Během dne jsme se všichni společně zamýšleli nad tím, co bychom mohli na svém chování zlepšit. Došlo i na nácvik společenského tance. 

Přáníčka pro radost

​Dnes jsme v rámci pracovního vyučování tvořili přáníčka pro radost. Moc se nám povedly a věřím, že přinesou spoustu radosti. Šikulové z 3.D