Třídy a události

Prima bojovka v horkých dnech

Prima bojovka v horkých dnech
​Dnes jsme obyčejnou vycházku proměnili na vodní bojovku, kterou pro nás připravili kamarádi z 8. B. Nejdříve jsme je museli najít a pak získat vzácné vejce, které bránili vodními "děly". Obě skupiny si to parádně užily. :)))
  173 zobrazení

Plavání

Plavání
​​V měsíci květnu a červnu jsme absolvovali 10 lekcí plavání. Každý udělal velký pokrok v této dovednosti, ale závod mohli vyhrát jen ty nejrychlejší. Odměnou pro všechny pak bylo řádění na tobogánech nebo čvachtání ve vířivce. :)
  119 zobrazení

ŠVP PŘÍCHOVICE

ŠVP PŘÍCHOVICE
​Celý minulý týden jsme strávili v krásné přírodě Jizerských hor. Vyšplhali jsme na rozhlednu Štěpánku, navštívili jsme farmu s hospodářskými zvířaty v Pěnčíně. Sportovali jsme a hráli různé hry. Večer byla severská diskotéka, protože v tělocvičně byla strašná zima, navlékli jsme na sebe vše , co se dalo. Ale venku bylo teplo, sluníčko svítilo i hř...
Celý článek
  201 zobrazení

Učíme se o včelách

Učíme se o včelách
​V centrech aktivit jsme se učili o pracovitých včelkách. Matematické včelky sbíraly příklady a po vypočítání zakreslily do pláství. Češtinářky třídily slovní druhy , v ateliéru se stavěly/malovaly plástve a včelky. Zjistili jsme , jak vypadá tělo včel /hmyzu a dokonce jsme se naučili i pár anglických slovíček. Život včel je opravdu zajímavý.
  230 zobrazení

Omnikin modrá

Omnikin modrá
​V tělocviku jsme si zahráli novou hru s obrovským balonem zvaným Kinball.
  274 zobrazení

Polabinský slavíček - pěvecká soutěž sólistů

Polabinský slavíček - pěvecká soutěž sólistů
​ Již 35 let je naše ZŠ Prodloužená známá mj. jako škola s rozšířenou výukou hudební výchovy. O to víc je sympatické, že je v ní též mnoho pěvecky šikovných dětí i mimo specializované hudební třídy. Když byla 22. listopadu kvůli pandemii koronaviru zrušena soutěž sólistů mladšího školního věku „Pardubické štěBETÁní", tradičně pořádaná estetickým od...
Celý článek
  305 zobrazení

Malí záchranáři

Malí záchranáři
​Dnes jsme měli besedu o první pomoci. Děti si vyzkoušely obvazování i masáž srdce, zopakovaly si důležitá čísla IZS a dověděly se , jak se v krizové situaci zachovat.
  392 zobrazení

První setkání se sluneční soustavou

První setkání se sluneční soustavou
​Další velmi zajímavé téma, kterému jsme se věnovali v centrech aktivit, byl vesmír. Naučili jsme se jména planet naší sluneční soustavy, co vše můžeme ve vesmíru pozorovat, jak se tam lidé dostali apod. 
  336 zobrazení

Kdo jsem?

Kdo jsem?
​Na třídnické hodině jsme vyzkoušeli novou hru. 
  382 zobrazení

Centra aktivit - téma voda

Centra aktivit  - téma voda
​Nakonec jsme si vše o vodě zopakovali. A protože se učíme pracovat s myšlenkovou mapou, vkládám pár zdařilých ukázek.
  292 zobrazení

Práce v centrech aktivit

Práce v centrech aktivit
​22. 3. je mezinárodní den vody. O vodě se učíme i v centrech aktivit. Počítáme spotřebu vody v rodině, učíme se o koloběhu vody v přírodě a snažíme se to vyjádřit i výtvarně v našem ateliéru. Poznáváme vlastnosti vody a dozvídáme se spoustu nových informací. Nejvíce se nám líbí pokusy.
  175 zobrazení

Bruslení

Bruslení
​Na poslední třídní bruslení jsme  vyrazili společně se sedmáky a užili jsme si hodně legrace.  Zase jsme o kousíček šikovnější. 
  173 zobrazení

Veselé Vánoce přeje 3. B

Veselé Vánoce přeje 3. B
  243 zobrazení

Společné bruslení

Společné bruslení
​ Bruslení mají moc rádi velcí i ti malí, a tak není divu, že vyrazili společně na led. Osmáci i třeťáci si předvánoční sportování parádně užili.
  348 zobrazení

První letošní sníh

První letošní sníh
​Konečně napadl!! Sice ho bylo trochu málo, ale i tak jsme si hodinu tělocviku na čerstvém vzduchu užili.
  234 zobrazení

Černá hodinka

Černá hodinka
​Určitě všichni víte, čemu se říká černá hodinka. Je to chvíle bez televize, bez mobilů či počítačů a lidé si povídají při svíčkách příběhy.  Tento zimní čas, kdy je brzy ráno ještě tma k takové činnosti vybízí. Tak jsme se sesedli do kroužku a za svitu lampičky nám Johanka a Barunka přečetly svá malá dílka. 
  244 zobrazení

Adventní čas ve 3.B

Adventní čas ve 3.B
​Advent dorazil i k nám do třídy. Každý den si krátíme čas čekání na Ježíška. Plníme zábavné úkoly, posloucháme a zpíváme koledy. Pak losujeme vždy jednoho kamaráda, který si odnese malý dáreček. Dnes jsme k tomu přidali i sváteční tvoření. Andělé se na Vánoce rozzáří v našich domovech. Čeká nás černá hodinka s tajemnými příběhy a taky ko...
Celý článek
  514 zobrazení

Centra aktivit Česká republika

Centra aktivit Česká republika
  279 zobrazení

Halloween party

Halloween party
Pozvali jsme naše kamarády ze 4.B a 3.B na Halloween party. Začalo to psaním pozvánky, následovalo prověřování her, výzdoba třídy, a potom nastal den D. Připravili jsme hodinu AJ plnou strašidel, zábavných i logických her a nechybělo ani tvoření. Všichni si odnesli nové poznatky, sladkost, diplom a plno zážitků. We were having fun :-). Ha...
Celý článek
  247 zobrazení

Vzpomínky na prázdniny

Vzpomínky na prázdniny
​Mnoho dětí trávilo prázdninový čas u moře , a proto první centra aktivit byla věnována životu v moři. Naučili jsme se , že moře je zajímavý ekosystém s mnoha živočichy. Ve čtení jsme si připomněli pohádku o lakomé rybářce a zlaté rybce a v ateliéru jsme malovali vzkaz v láhvi. Zjistili jsme , že želvy bahenní se vyskytují v naší republice. 
  296 zobrazení

Škola

Základní škola Pardubice–Polabiny,
Prodloužená 283

Prodloužená 283
530 09 Pardubice, Polabiny 2
Česká republika

IČ: 60159065
RED IZO: 600196548

ID DS: kjefxqf

Bankovní účet vedený u KB: platby ŠD a platby obědů

Zřizovatel: Magistrát města Pardubic

Vedení školy

Ředitelka školy:
Mgr. Bc. Jana Smetanová
466415678, 604356 933
smetanovaj@zsprodlouzenapce.cz

Zástupce ředitelky školy pro oblast pedagogickou - statutární zástupce ředitelky školy:
Mgr. Tomáš Zemánek
466768351
zemanekt@zsprodlouzenapce.cz

Zástupce ředitelky školy pro oblast technicko - organizační:
Mgr. Vladislav Valenta
466768351
valentav@zsprodlouzenapce.cz

Vedoucí učitelka:
Mgr. Marie Ańa Novotná
466768351
novotnaa@zsprodlouzenapce.cz

Mapa