Třídy a události

Earth Day s 9.A a 9.E

Earth Day - 22nd April
​Dne 22. dubna oslavujeme Den Země, a proto žáci z 9.A a 9.E využili této příležitosti a v rámci angličtiny si procvičili slovní zásobu spjatou s tématem životního prostředí. Dále si přečetli anglické články o projektech, které pomohli naší planetě, a následně je převyprávěli svým spolužákům. Nakonec se sami vyjádřili k tomu, jakým způsob...
Celý článek
  3 zobrazení

Mikiny (9. A)

Mikiny (9. A)
KONEČNĚ jsme se dočkali... Naše absolventské mikiny →  FOTOGALERIE ​
  2 zobrazení

Místní kolo - YPEF

Místní kolo - YPEF
​V pátek 22. března 2024 se v Nasavrkách uskutečnilo místní kolo soutěže YPEF. Jedná se o mezinárodní lesnickou soutěž, které jsme se letos účastnili podruhé. Soutěžící čekal teoretický test z oblasti lesního hospodářství, pak "poznávačka" přírodnin a nakonec praktická část (řezání dřeva ruční pilkou). Naše dvě družstva obsadila krásné 1. a 3. míst...
Celý článek
  104 zobrazení

Okresní kolo - Biologická olympiáda

Okresní kolo - Biologická olympiáda
V úterý 19. března 2024 se uskutečnilo okresní kolo Biologické olympiády pro kat. 8. až 9. ročník. Naši školu reprezentovaly dvě žákyně z 9. A - Ella Filipová, Barbora Sádovská. Děvčata musela kromě písemné části splnit ještě náročnou domácí práci na téma Kvarteto listnatých stromů. Tuto práci, za kterou by se nemusel stydět žádný středoš...
Celý článek
  128 zobrazení

Jarní den otevřených dveří

Jarní den otevřených dveří
​Ve středu 20. března 2024 se uskutečnil ​ J ​ ARNÍ DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ . Dopoledne se mohli rodiče, prarodiče a podporovatelé naší školy podívat na ukázkové hodiny. V odpoledních hodinách probíhaly velikonoční dílničky. A 6. B si připravila povedenou aktivitu Ztracený klíč, kdy děti hledaly po červených šipkách různá stanoviště s úkoly... No...
Celý článek
  161 zobrazení

Elektronika je cool!

Elektronika je cool!
​V úterý 27. února 2024 18 chlapců z 2. stupně reprezentovalo naši školu v soutěži Elektronika je cool", kterou pořádala SPŠE a VOŠ Pardubice. Letos jsme se této soutěže účastnili podruhé a chlapci si vedli velmi dobře. Nejlepšího umístění dosáhl Filip Vánský (9. B), který skončil na druhém místě. Dále si dobře vedl  Patrik Horák (8. B), který...
Celý článek
  159 zobrazení

Posilujeme fyzické zdraví při hodině angličtiny

Posilujeme fyzické zdraví při hodině angličtiny
Učitelé si jsou vědomi toho, že děti potřebují více pohybu během výuky ať už se jim v danou chvíli chce nebo ne. Deváťáci se ale nechali „dobrovolně" přesvědčit k opakování podmínkových vět a při „running dictation" spolupracovali ve dvojicích na dobrém výsledku fyzickém i mentálním. Stačilo pouze zapamatovat si číslo, větu a při pohybu dát s kamar...
Celý článek
  112 zobrazení

Matematická soutěž PANGEA

Matematická soutěž PANGEA
Od pondělí 12. 2. 2024 začíná naše škola online testování v matematické soutěži Pangea. Této soutěže se účastníme již šestým rokem, letos  se přihlásilo 221 žáků (od 4. do 9. ročníku). Výsledky budeme znát na začátku dubna. Tak nám držte pěsti...
  215 zobrazení

Florbal - superliga

Florbal - superliga
Ve čtvrtek 8. února 2024 jsme se zúčastnili florbalové superligy v Enteria areně. FOTOGALERIE
  201 zobrazení

Školní kolo Biologické olympiády

Školní kolo Biologické olympiády
V pondělí 5. února 2024 se uskutečnilo školní kolo Biologické olympiády. Školního kola biologické olympiády kategorie C se celkem zúčastnilo 28 žáků z 8. a 9. ročníků.  VÝSLEDKY: 1. Ella Filipová 9. A – 78 bodů 2. Barbora Sádovská 9. A – 69,5 bodů 3. Kristýna Horáková 9. C – 58 bodů V kategorii D se celkem zúčastnilo 7 žáků ze 6. a 7. ročníku....
Celý článek
  185 zobrazení

Předposlední vysvědčení

Předposlední vysvědčení
​Ve středu 31. ledna bylo rozdáno naše předposlední vysvědčení. Toto pololetí jsme si vedli velmi dobře. Průměr třídy byl 1,22. Teď už se zodpovědně připravujeme na dubnové přijímací zkoušky. Držte nám pěsti.
  103 zobrazení

Okresní kolo Olympiády v českém jazyce

Okresní kolo Olympiády v českém jazyce
V pondělí 29. ledna 2024 se uskutečnilo okresní kolo Olympiády v českém jazyce. Celkem se zúčastnilo 52 soutěžících. Výsledky: 5. místo: Tobiáš Rothanzl (9. B) 33. místo: Magdalena Snášelová (9. b) Gratulujeme.​
  161 zobrazení

Není vzorec jako vzorec

Není vzorec jako vzorec
Při dalším badání v hodinách chemie jsme se podívali na zoubek chemickým vzorcům. Jejich aplikaci jsme si vyzkoušeli na řadě základních nasycených uhlovodíků. Nejvíce nás zajímal strukturní, molekulový a racionální vzorec. K procvičování jsme využili hned několik stavebnic. Určitě se už nikdo nesplete :) ​
  177 zobrazení

Školní kolo Zeměpisné olympiády

Školní kolo Zeměpisné olympiády
Ve středu 17. ledna 2024 se uskutečnilo školní kolo Zeměpisné olympiády. Této olympiády se zúčastnilo 84 žáků ze 2. stupně. Výsledky: Kategorie A (6. ročník) 1. místo: Beáta Havlová (6. A) 2. místo: Filip Felcman (6. C) 3. místo: Barbora Sívková (6. C) 4. místo: Martina Řezníčková (6. A) ​ Kategorie B (7. ročník) 1. místo: Matěj Žárský (7. B) 2. mí...
Celý článek
  283 zobrazení

Mezistupňový projekt "Pes a člověk"

Mezistupňový projekt "Pes a člověk"
V pondělí 22. 1. 2024 se uskutečnil projekt "Pes a člověk", který si pro žáky 4. ročníku připravila třída 9. A. Pro čtvrťáky bylo připraveno pět stanovišť zaměřených na canisterapii, kde se děti dozvídaly nové informace a pak plnily úkoly. Na závěr projektového dopoledne promluvila p. uč. M. Kadlecová, která celý projekt krásně shrnula. K...
Celý článek
  202 zobrazení

Dějepisná olympiáda 2023

Dějepisná olympiáda 2023
Ve středu 29. 11. 2023 se uskutečnilo školní kolo Dějepisné olympiády, které se zúčastnilo 30 žáků 7. až 9. ročníku. Výsledky: 1. místo: Karolína Vašíčková, 9. B 2. místo: Barbora Chudomská, 9. C 3. místo: Matěj Žárský, 7. B 4. místo: Antonín Slezák, 9. B 5. místo: Evelína Teplá, 8. A 6. místo: Anna Táborská, 9. C 7. místo: Lukáš Flegr, 8. B Výsled...
Celý článek
  241 zobrazení

Školní kolo Olympiády v německém jazyce

Školní kolo Olympiády v německém jazyce
Dne 11. prosince 2023 se konala písemná část a počátkem ledna 2024 ústní část školního kola Olympiády z německého jazyka.  Každoročně se této soutěže účastní pouze žáci 9.ročníku.  Letos se zúčastnilo celkem 14 žáků s následujícím umístěním: 1. místo – Anna Táborská z 9.C – postup do okresního kola 2. místo – Tobiáš Rothanzl z 9.B – postu...
Celý článek
  259 zobrazení

Finanční gramotnost

Finanční gramotnost
V letošním školním roce se naše škola zapojila do soutěže Finanční gramotnost. Celkem se této soutěže účastnilo 210 žáků. Ve školním   kole soutěžili žáci jako jednotlivci.  Tři nejlepší z nich se stávají členy školního družstva, které pak soutěží týmově v okresním kole a v případně dalšího postupu i v kole krajském nebo celostá...
Celý článek
  138 zobrazení

Mladý chemik

Mladý chemik
12. ročník celostátní soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR se těší rekordnímu zájmu. Během školních kol, která probíhala od září do konce listopadu, bylo testováno 22 295 žáků ze 767 ZŠ.  Jedná se o nejvyšší účast v dosavadní historii soutěže. ​ V prosinci 2023 se uskutečnilo regionální kolo této soutěže. Naši školu reprezentovali tři...
Celý článek
  189 zobrazení

Olympiáda v českém jazyce

Olympiáda v českém jazyce
​V úterý 28. listopadu proběhlo školní kolo Olympiády v českém jazyce. Této soutěže se zúčastnilo 45 žáků 8. a 9. ročníku. Výsledky: místo: Magdaléna Snášelová z 9. B a Tobiáš Rothanzl z 9. B → 38 bodů místo: Richard Solnický z 9. B → 37 bodů místo: Sára Seibertová z 9. A a Emma Vašíčková z 8. D → 36 bodů Gratulujeme.
  255 zobrazení

Škola

Základní škola Pardubice–Polabiny,
Prodloužená 283

Prodloužená 283
530 09 Pardubice, Polabiny 2
Česká republika

IČ: 60159065
RED IZO: 600196548

ID DS: kjefxqf

Bankovní účet vedený u KB: platby ŠD a platby obědů

Zřizovatel: Magistrát města Pardubic

Vedení školy

Ředitelka školy:
Mgr. Bc. Jana Smetanová
466415678, 604356 933
smetanovaj@zsprodlouzenapce.cz

Zástupce ředitelky školy pro oblast pedagogickou - statutární zástupce ředitelky školy:
Mgr. Tomáš Zemánek
466768351
zemanekt@zsprodlouzenapce.cz

 

Zástupce ředitelky školy pro oblast technicko - organizační:

Mgr. Vladislav Valenta
466768351
valentav@zsprodlouzenapce.cz

Vedoucí učitelka:
Mgr. Marie Ańa Novotná
466768351
novotnaa@zsprodlouzenapce.cz