POSTUP DO FINÁLOVÉHO KOLA - OFFICE ARENA 2021

O tom, že se naši dva žáci Vojta Samek (8. B) a Tom Kalhous (9. A) probojovali do krajského kola soutěže Office Arena, jsem psala již v únoru.

Do konce března zpracovávali naši žáci (kategorie A) svůj projekt podle nastoleného zadání.

Vojta se rozhodl navrhnout Dráhu pro RC auta a Tomáš se věnoval projektu Bikehouse v blízkosti naší školy.

Obě práce jsou velmi pozoruhodné a jedinečné.

Kluci se naučili spoustu nových věcí a posunulo je to dále.

Porota zhodnotila všechny práce v kraji. A oba naši žáci se naprosto skvěle umístili.

Vojta obsadil druhé místo. A Tomáš se umístil na prvním místě. Obě práce byly natolik kvalitní, že  oba chlapci se probojovali do finálového kola (většinou bývá postup jen pro toho prvního). Ve finálovém kole je velkým úkolem obhájit vlastní nápad před porotou, stát si za svými myšlenkami a dokázat svůj projekt prosadit. To všechno za pomoci Office aplikací, cloudových technologií a sdílení.

V minulém roce už finále probíhalo bohužel online.

Ale vzhledem k tomu, že se naše škola zapojuje do této soutěže již šestým rokem (mimochodem - letos slaví Office Arena desáté narozeniny) vím, jaké to je absolvovat finálové kolo v budově Microsoftu v Praze. Měla jsem tu čest se dvakrát zúčastnit finálového kola s jedním naším žákem. Byl to zážitek.

Finálové kolo se uskuteční 3. května 2021 - bohužel to bude online. Mrzí mě, že chlapci v tomto školním roce nemohou zažít exkluzivitu Microsoftu.

Kluci - moc gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

A držíme Vám pěsti v obhajobě Vašeho nápaditého projektu.

***

Soutěž Office Arena dává žákům a studentům možnost otestovat své dovednosti v práci s aplikacemi Office a získat zpětnou vazbu pro další zlepšení. Cílem soutěže je motivovat žáky základních a studenty středních škol všech krajů České republiky k práci s moderními informačními technologiemi a pomoci jim tak zajistit lepší pozici nejen ve škole, ale i při vstupu na pracovní trh.
Neméně důležité je dlouhodobé porovnání úrovně žáků a studentů v oblasti komunikačních dovedností a používání informačních technologií.
Úkolem soutěžícího je prokázat velmi dobrou znalost kancelářských aplikací a ve vyšších kolech soutěže tuto znalost použít v reálném projektu.

ODKAZ NA WEB OFFICE ARENY.

jb

POSTUP DO ÚSTŘEDNÍHO KOLA - Úspěch v krajském kole...
Programování v 6. C