Třídy a události

Slavnostní vyřazování žáků 9. tříd

Slavnostní vyřazování žáků 9. tříd
Ve čtvrtek 20. června 2024 se poprvé v univerzitní Aule Arnošta z Pardubic uskutečnilo vyřazování žáků 9. tříd. Slavnostní atmosféru si užili nejen oni, ale i jejich rodiče, prarodiče, sourozenci a kamarádi.  Přejeme žákům 9. A, B, C, D i E hodně štěstí v dalším studiu i životě. ***** 9. A - Jaroslava Bártlová 9. B - Alena Hronková 9. C - Eva ...
Celý článek
  225 zobrazení

FOTOGRAFIE ŽÁKŮ ŠKOLY - třídní kolektivy (2024)

FOTOGRAFIE ŽÁKŮ ŠKOLY - třídní kolektivy (2024)
Třídní kolektivy ve školním roce 2023/2024. FOTOGALERIE
  342 zobrazení

Školní zahraniční zájezd Rakousko-Německo

IMG-20240616-WA0010
Je tomu přesně týden, co žáci 2. stupně vyjeli na třídenní autobusový zájezd do Rakouska a Německa. Navštívili jsme Mozartovo město SALZBURG ​, prohlédli si historické centrum i mistrův rodný dům. Kratší výstup až k pevnosti Hohensalzburg nám připomněl, že jsme se ocitli pod Alpami. Jen jednou jsme se vyspali a už nás ...
Celý článek
  212 zobrazení

Seiferos - ukázka dravců a sov

Seiferos - ukázka dravců a sov
​Ve čtvrtek 13. června 2024 celá škola absolvovala zajímavý a poučný program záchranné stanice Seiferos. K vidění bylo 40 dravců a sov. ODKAZ
  187 zobrazení

Beseda s RNDr. D. Švecem

Beseda s RNDr. D. Švecem
V pátek 31. 5. 2024 již podruhé navštívil naši školu pan doktor Daniel Švec. Tentokrát to byla moc zajímavá beseda o 2. světové válce a 50. létech 20. stol. FOTOGALERIE ODKAZ ​
  127 zobrazení

Poznáváme Evropu

Poznáváme Evropu
Paní Boukalová z pardubického Eurocentra nás vzala na výpravu Evropou. Na osmi stanovištích jsme ji prozkoumali křížem krážem ze všech možných úhlů a všemi smysly. Poznávali jsme mince Eura, slavné osobnosti, jazyky Evropy, značky aut, vlajky, obrázky památek, evropské pohádky a navštívili jsme i evropskou kuchyni. Přizvali jsme na pomoc kamarády z...
Celý článek
  102 zobrazení

IQ LANDIA LIBEREC

IQ LANDIA LIBEREC
​Ve středu 22. května 2024 se třídy 6. A, 9. C a část 9. A zúčastnily exkurze do IG Landia Liberec. FOTOGALERIE
  184 zobrazení

Vítězství v celostátním kole - Finanční gramotnost

Vítězství v celostátním kole -  Finanční gramotnost
V pátek 26. dubna 2024 se uskutečnilo celostátní kolo v soutěži Finanční gramotnost, které proběhlo v ČNB v Praze. Do této soutěže jsme se v tomto školním roce přihlásili poprvé... Naši školu reprezentovaly (v oslabeném týmu bez Tondy Slezáka) Barbora Samková a Lenka Krčálová (9. C). Výsledek byl famózní.​  Děvčata zvítězila. Letošní ročník by...
Celý článek
  212 zobrazení

Zahraniční zájezd do Polska

Zahraniční zájezd do Polska
Ve dnech 22. a 23. 4. 2024 se uskutečnil pro naše deváťáky zahraniční zájezd do Polska - konkrétně do Osvětimi a Krakova. FOTOGALERIE
  248 zobrazení

Finanční gramotnost - postup do celostátního kola

Finanční gramotnost - postup do celostátního kola
Ve středu 17. dubna 2024 proběhlo online krajské kolo soutěže Finanční gramotnost . Naši žáci ze 2. stupně - jmenovitě - Lenka Krčálová, Barbora Samková (obě 9. C), Antonín Slezák (9. B) prezentovali svou případovou studii a odpovídali na dotazy šestičlenné odborné poroty. Netrpělivě jsme čekali na výsledky... Naši deváťáci krajské kolo vyhráli a&n...
Celý článek
  156 zobrazení

Matematický KLOKAN

Matematický KLOKAN
Na pátek 22. 3. 2024 bylo pořadateli vyhlášeno základní kolo soutěže Matematický klokan 2024. Této soutěže se naše děti pravidelně zúčastní. Letošním ročníku se ze tříd 2. stupně zúčastnilo minimálně 140 soutěžících. Chceme ukázat, jak jsme zaplnili celou školní jídelnu a jak pilně počítáme. Výsledky:  Nejlepšího výsle...
Celý článek
  456 zobrazení

Matematická soutěž Pangea

Matematická soutěž Pangea
Matematická soutěž Pangea je v naší škole velmi oblíbená. Soutěžícími jsou žáci 4. až 9. ročníku. V letošním roce se této soutěže zúčastnilo 201 našich žáků. Celkový počet soutěžících v ČR byl 80 469. Výsledky: 4. ročník (24 žáků) → celkový počet soutěžících v ČR: 12 874 1. místo: Václav Staněk (4. B) → 1. místo ve škole, 14. místo v kraj...
Celý článek
  397 zobrazení

Krajské kolo - FINANČNÍ GRAMOTNOST

Krajské kolo - FINANČNÍ GRAMOTNOST
Naši žáci ze 2. stupně - jmenovitě -  Lenka Krčálová, Barbora Samková (obě 9. C), Antonín Slezák (9. B) nás reprezentovali v úvodní části krajského kola  Finanční gramotnosti . Jak už jsme vás informovali tohoto 13. ročníku Finanční gramotnosti jsme se zúčastnili poprvé. Žáci si připravili případovou studii, která byla velmi úspěšná - a p...
Celý článek
  244 zobrazení

Krajské kolo Olympiády ve španělském jazyce

Krajské kolo Olympiády ve španělském jazyce
Naše žákyně Anna Táborská (9. C) minulý týden obsadila 2. místo v krajském kole Olympiády v německém jazyce (o tom už jsme vás informovali na našem webu). Včera - 26. 3. 2024 - se zúčastnila jako samouk krajského kola Olympiády ve španělském jazyce, kde obsadila 3. místo (druhé místo ji uteklo o jeden bod). Je to mimořádný výsledek, protože soutěži...
Celý článek
  274 zobrazení

Krajské kolo Olympiády v německém jazyce

Krajské kolo Olympiády v německém jazyce
Ve středu 20. března 2024 se uskutečnilo krajské kolo Olympiády v německém jazyce, kde naše žákyně Anna Táborská (9. C) obsadila 2. místo → a stála se náhradníkem do celorepublikového kola. Děkujeme za úžasnou reprezentaci naší školy.​
  258 zobrazení

St Patrick's Day

St-Patricks-Day
Den svatého Patrika se sice slaví až 17. března. My se ale nemohli dočkat, a tak si třída 9.C připravila program pro žáky z 5.A. Deváťáci připravili mnoho zábavných aktivit - od křížovky a pexesa, přes pantomimu a puzzle až po překážkovou dráhu s kvízem. Kamarádi z 5. třídy ve skupinách procházeli těmito stanovišti, aby se naučili nová slovíčka týk...
Celý článek
  252 zobrazení

Elektronika je cool!

Elektronika je cool!
​V úterý 27. února 2024 18 chlapců z 2. stupně reprezentovalo naši školu v soutěži Elektronika je cool", kterou pořádala SPŠE a VOŠ Pardubice. Letos jsme se této soutěže účastnili podruhé a chlapci si vedli velmi dobře. Nejlepšího umístění dosáhl Filip Vánský (9. B), který skončil na druhém místě. Dále si dobře vedl  Patrik Horák (8. B), který...
Celý článek
  313 zobrazení

Okresní kolo Olympiády v německém jazyce

Okresní kolo Olympiády v německém jazyce
V úterý 20. února  2024 se uskutečnilo okresní kolo Olympiády v německém jazyce. Naši školu reprezentovali dva žáci: Anna Táborská (9. C) a Tobiáš Rothanzl (9. B). Výsledky: 3. místo: Anna Táborská → postup do krajského kola sdílené 5. místo: Tobiáš Rothanzl Gratulujeme.​
  239 zobrazení

Matematická soutěž PANGEA

Matematická soutěž PANGEA
Od pondělí 12. 2. 2024 začíná naše škola online testování v matematické soutěži Pangea. Této soutěže se účastníme již šestým rokem, letos  se přihlásilo 221 žáků (od 4. do 9. ročníku). Výsledky budeme znát na začátku dubna. Tak nám držte pěsti...
  389 zobrazení

Školní kolo Recitační soutěže

Školní kolo Recitační soutěže
V úterý 13. února 2024 se uskutečnilo na druhém stupni školní kolo Recitační soutěže. Výsledky: Kategorie III. (6. a 7. ročník) 1. místo: Eliška Baierová (7. A) 2. místo: Emilie Očenášková (7. A) 3. místo: Monika Zadinová (6. A) Kategorie IV. (8. a 9. ročník) 1. místo: Emma Vašíčková (8. D) a Evelína Teplá (8. A) 2. místo: Barbora Chudomská (9. C) ...
Celý článek
  536 zobrazení

Škola

Základní škola Pardubice–Polabiny,
Prodloužená 283

Prodloužená 283
530 09 Pardubice, Polabiny 2
Česká republika

IČ: 60159065
RED IZO: 600196548

ID DS: kjefxqf

Bankovní účet vedený u KB: platby ŠD a platby obědů

Zřizovatel: Magistrát města Pardubic

Vedení školy

Ředitelka školy:
Mgr. Bc. Jana Smetanová
466415678, 604356 933
smetanovaj@zsprodlouzenapce.cz

Zástupce ředitelky školy pro oblast pedagogickou - statutární zástupce ředitelky školy:
Mgr. Tomáš Zemánek
466768351
zemanekt@zsprodlouzenapce.cz

 

Zástupce ředitelky školy pro oblast technicko - organizační:

Mgr. Vladislav Valenta
466768351
valentav@zsprodlouzenapce.cz

Vedoucí učitelka:
Mgr. Marie Ańa Novotná
466768351
novotnaa@zsprodlouzenapce.cz