Třídy a události

Finanční gramotnost - postup do celostátního kola

Finanční gramotnost - postup do celostátního kola
Ve středu 17. dubna 2024 proběhlo online krajské kolo soutěže Finanční gramotnost . Naši žáci ze 2. stupně - jmenovitě - Lenka Krčálová, Barbora Samková (obě 9. C), Antonín Slezák (9. B) prezentovali svou případovou studii a odpovídali na dotazy šestičlenné odborné poroty. Netrpělivě jsme čekali na výsledky... Naši deváťáci krajské kolo vyhráli a&n...
Celý článek
  31 zobrazení

Matematický KLOKAN

Matematický KLOKAN
Na pátek 22. 3. 2024 bylo pořadateli vyhlášeno základní kolo soutěže Matematický klokan 2024. Této soutěže se naše děti pravidelně zúčastní. Letošním ročníku se ze tříd 2. stupně zúčastnilo minimálně 140 soutěžících. Chceme ukázat, jak jsme zaplnili celou školní jídelnu a jak pilně počítáme. Výsledky:  Nejlepšího výsle...
Celý článek
  239 zobrazení

Matematická soutěž Pangea

Matematická soutěž Pangea
Matematická soutěž Pangea je v naší škole velmi oblíbená. Soutěžícími jsou žáci 4. až 9. ročníku. V letošním roce se této soutěže zúčastnilo 201 našich žáků. Celkový počet soutěžících v ČR byl 80 469. Výsledky: 4. ročník (24 žáků) → celkový počet soutěžících v ČR: 12 874 1. místo: Václav Staněk (4. B) → 1. místo ve škole, 14. místo v kraj...
Celý článek
  193 zobrazení

Krajské kolo - FINANČNÍ GRAMOTNOST

Krajské kolo - FINANČNÍ GRAMOTNOST
Naši žáci ze 2. stupně - jmenovitě -  Lenka Krčálová, Barbora Samková (obě 9. C), Antonín Slezák (9. B) nás reprezentovali v úvodní části krajského kola  Finanční gramotnosti . Jak už jsme vás informovali tohoto 13. ročníku Finanční gramotnosti jsme se zúčastnili poprvé. Žáci si připravili případovou studii, která byla velmi úspěšná - a p...
Celý článek
  85 zobrazení

Krajské kolo Olympiády ve španělském jazyce

Krajské kolo Olympiády ve španělském jazyce
Naše žákyně Anna Táborská (9. C) minulý týden obsadila 2. místo v krajském kole Olympiády v německém jazyce (o tom už jsme vás informovali na našem webu). Včera - 26. 3. 2024 - se zúčastnila jako samouk krajského kola Olympiády ve španělském jazyce, kde obsadila 3. místo (druhé místo ji uteklo o jeden bod). Je to mimořádný výsledek, protože soutěži...
Celý článek
  119 zobrazení

Krajské kolo Olympiády v německém jazyce

Krajské kolo Olympiády v německém jazyce
Ve středu 20. března 2024 se uskutečnilo krajské kolo Olympiády v německém jazyce, kde naše žákyně Anna Táborská (9. C) obsadila 2. místo → a stála se náhradníkem do celorepublikového kola. Děkujeme za úžasnou reprezentaci naší školy.​
  97 zobrazení

St Patrick's Day

St-Patricks-Day
Den svatého Patrika se sice slaví až 17. března. My se ale nemohli dočkat, a tak si třída 9.C připravila program pro žáky z 5.A. Deváťáci připravili mnoho zábavných aktivit - od křížovky a pexesa, přes pantomimu a puzzle až po překážkovou dráhu s kvízem. Kamarádi z 5. třídy ve skupinách procházeli těmito stanovišti, aby se naučili nová slovíčka týk...
Celý článek
  124 zobrazení

Elektronika je cool!

Elektronika je cool!
​V úterý 27. února 2024 18 chlapců z 2. stupně reprezentovalo naši školu v soutěži Elektronika je cool", kterou pořádala SPŠE a VOŠ Pardubice. Letos jsme se této soutěže účastnili podruhé a chlapci si vedli velmi dobře. Nejlepšího umístění dosáhl Filip Vánský (9. B), který skončil na druhém místě. Dále si dobře vedl  Patrik Horák (8. B), který...
Celý článek
  159 zobrazení

Okresní kolo Olympiády v německém jazyce

Okresní kolo Olympiády v německém jazyce
V úterý 20. února  2024 se uskutečnilo okresní kolo Olympiády v německém jazyce. Naši školu reprezentovali dva žáci: Anna Táborská (9. C) a Tobiáš Rothanzl (9. B). Výsledky: 3. místo: Anna Táborská → postup do krajského kola sdílené 5. místo: Tobiáš Rothanzl Gratulujeme.​
  114 zobrazení

Matematická soutěž PANGEA

Matematická soutěž PANGEA
Od pondělí 12. 2. 2024 začíná naše škola online testování v matematické soutěži Pangea. Této soutěže se účastníme již šestým rokem, letos  se přihlásilo 221 žáků (od 4. do 9. ročníku). Výsledky budeme znát na začátku dubna. Tak nám držte pěsti...
  215 zobrazení

Školní kolo Recitační soutěže

Školní kolo Recitační soutěže
V úterý 13. února 2024 se uskutečnilo na druhém stupni školní kolo Recitační soutěže. Výsledky: Kategorie III. (6. a 7. ročník) 1. místo: Eliška Baierová (7. A) 2. místo: Emilie Očenášková (7. A) 3. místo: Monika Zadinová (6. A) Kategorie IV. (8. a 9. ročník) 1. místo: Emma Vašíčková (8. D) a Evelína Teplá (8. A) 2. místo: Barbora Chudomská (9. C) ...
Celý článek
  410 zobrazení

Florbal - superliga

Florbal - superliga
Ve čtvrtek 8. února 2024 jsme se zúčastnili florbalové superligy v Enteria areně. FOTOGALERIE
  201 zobrazení

Školní kolo Biologické olympiády

Školní kolo Biologické olympiády
V pondělí 5. února 2024 se uskutečnilo školní kolo Biologické olympiády. Školního kola biologické olympiády kategorie C se celkem zúčastnilo 28 žáků z 8. a 9. ročníků.  VÝSLEDKY: 1. Ella Filipová 9. A – 78 bodů 2. Barbora Sádovská 9. A – 69,5 bodů 3. Kristýna Horáková 9. C – 58 bodů V kategorii D se celkem zúčastnilo 7 žáků ze 6. a 7. ročníku....
Celý článek
  185 zobrazení

Finanční gramotnost - postup do krajského kola

Finanční gramotnost - postup do krajského kola
Minulý týden se skupina žáků z I. a II. stupně zúčastnila online okresního kola 13. ročníku Finanční gramotnosti. Z nejlepších jednotlivců školního kola se stal tým. Kategorii I. stupeň zastupovali žáci: Dominik Sommer, Anastázie Hurychová (oba 5. C), Johana Melichová (5. B) . Z kategorie II. stupeň to byli: Lenka Krčálová, Barbora S...
Celý článek
  218 zobrazení

Není vzorec jako vzorec

Není vzorec jako vzorec
Při dalším badání v hodinách chemie jsme se podívali na zoubek chemickým vzorcům. Jejich aplikaci jsme si vyzkoušeli na řadě základních nasycených uhlovodíků. Nejvíce nás zajímal strukturní, molekulový a racionální vzorec. K procvičování jsme využili hned několik stavebnic. Určitě se už nikdo nesplete :) ​
  177 zobrazení

Školní kolo Zeměpisné olympiády

Školní kolo Zeměpisné olympiády
Ve středu 17. ledna 2024 se uskutečnilo školní kolo Zeměpisné olympiády. Této olympiády se zúčastnilo 84 žáků ze 2. stupně. Výsledky: Kategorie A (6. ročník) 1. místo: Beáta Havlová (6. A) 2. místo: Filip Felcman (6. C) 3. místo: Barbora Sívková (6. C) 4. místo: Martina Řezníčková (6. A) ​ Kategorie B (7. ročník) 1. místo: Matěj Žárský (7. B) 2. mí...
Celý článek
  283 zobrazení

Dějepisná olympiáda 2023

Dějepisná olympiáda 2023
Ve středu 29. 11. 2023 se uskutečnilo školní kolo Dějepisné olympiády, které se zúčastnilo 30 žáků 7. až 9. ročníku. Výsledky: 1. místo: Karolína Vašíčková, 9. B 2. místo: Barbora Chudomská, 9. C 3. místo: Matěj Žárský, 7. B 4. místo: Antonín Slezák, 9. B 5. místo: Evelína Teplá, 8. A 6. místo: Anna Táborská, 9. C 7. místo: Lukáš Flegr, 8. B Výsled...
Celý článek
  241 zobrazení

Školní kolo Olympiády v německém jazyce

Školní kolo Olympiády v německém jazyce
Dne 11. prosince 2023 se konala písemná část a počátkem ledna 2024 ústní část školního kola Olympiády z německého jazyka.  Každoročně se této soutěže účastní pouze žáci 9.ročníku.  Letos se zúčastnilo celkem 14 žáků s následujícím umístěním: 1. místo – Anna Táborská z 9.C – postup do okresního kola 2. místo – Tobiáš Rothanzl z 9.B – postu...
Celý článek
  259 zobrazení

Mladý chemik

Mladý chemik
12. ročník celostátní soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR se těší rekordnímu zájmu. Během školních kol, která probíhala od září do konce listopadu, bylo testováno 22 295 žáků ze 767 ZŠ.  Jedná se o nejvyšší účast v dosavadní historii soutěže. ​ V prosinci 2023 se uskutečnilo regionální kolo této soutěže. Naši školu reprezentovali tři...
Celý článek
  189 zobrazení

I nápad ze základní školy má hlas!

I nápad ze základní školy má hlas!
​O vítězství Barbory Samkové v celostátním kole soutěže  Office Arena s projektem "Po stopách pardubického sportu" jsme vás již několikrát informovali. ODKAZ - aneb příběh o velkém úspěchu žákyně ze základní školy Právě nyní se žáci mohou registrovat do dalšího ročníku soutěže. Office Arena má reálný dopad. A vy ho můžete mít s ní! Zaregi...
Celý článek
  308 zobrazení

Škola

Základní škola Pardubice–Polabiny,
Prodloužená 283

Prodloužená 283
530 09 Pardubice, Polabiny 2
Česká republika

IČ: 60159065
RED IZO: 600196548

ID DS: kjefxqf

Bankovní účet vedený u KB: platby ŠD a platby obědů

Zřizovatel: Magistrát města Pardubic

Vedení školy

Ředitelka školy:
Mgr. Bc. Jana Smetanová
466415678, 604356 933
smetanovaj@zsprodlouzenapce.cz

Zástupce ředitelky školy pro oblast pedagogickou - statutární zástupce ředitelky školy:
Mgr. Tomáš Zemánek
466768351
zemanekt@zsprodlouzenapce.cz

 

Zástupce ředitelky školy pro oblast technicko - organizační:

Mgr. Vladislav Valenta
466768351
valentav@zsprodlouzenapce.cz

Vedoucí učitelka:
Mgr. Marie Ańa Novotná
466768351
novotnaa@zsprodlouzenapce.cz