Třídy a události

Tělocvik a koulovačka

Tělocvik a koulovačka
​Využili jsme hromady sněhu na aktivity venku, hledali jsme zamrzlé stopy, proběhla koulovačka a stavba hradů a bylo to fajn oživení tělocviku.
  26 zobrazení

Přivoláváme sníh

Přivoláváme sníh
​Chceme si ještě užít sněhu, takže ho přivoláváme různými způsoby- v matematice jsme tento týden počítali zamrzlé příklady a sněhové slovní úlohy, v Čj jsme skládali básničky o sněhulákovi a sněhuláky jsme si i vyrobili. Naše sněhové přání se nám začíná plnit :-)
  50 zobrazení

Společný projekt 3.B a 8.B

Společný projekt 3.B a 8.B
​Osmáci připravili pro třeťáky skvělé vánoční  dílny, ve kterých jim byli nápomocni v tvoření a třeťáci si pro velké kamarády připravili vystoupení. Společně si zazpívali a vše se neslo v tvořivé atmosféře plné legrace. Naše spolupráce určitě má smysl.
  98 zobrazení

Krásné kulturní zážitky

Krásné kulturní zážitky
​Tento týden jsme měli dva krásné hudební zážitky- navštívili jsme Komorní filharmonii Pardubice a ve škole jsme si zazpívali vánoční písničky s dětmi ze sboru Pramínek a Čtyřlístek. Obě akce nás krásně vánočně naladily :-)
  100 zobrazení

Den otevřených dveří, vánoční jarmark, vánoční dílničky

Den otevřených dveří, vánoční jarmark, vánoční dílničky
Ve středu 7. prosince 2022 pořádala naše škola Den otevřených dveří. Dopoledne se uskutečnily ukázkové hodiny.  V 15:00 hodin začal odpolední program. V některých třídách byly vánoční dílničky a po chodbách a v jídelně byly krásně nazdobené třídní stánky. Deváťáci zahráli divadelní představení Vánoční zloději a židle v sále nestačily...
Celý článek
  280 zobrazení

Čertovský den

Čertovský den
​Navštívil nás hodný čertík Pekelášek, kterého jsme učili počítat, ale i parta pekelníků s andělly a Mikulášem. Děti si celý den užily a odměna byla sladká.
  102 zobrazení

Vánoční keramika

Vánoční keramika
​Každý je originální, každý přinese radost- to jsou andělé z keramiky, které děti tvořily a moc se jim povedli ! 
  128 zobrazení

Projekt Halloween

Projekt Halloween
Na pondělí 31.10.2022 jsme si připravili projekt k tématu Halloween. Oblékli jsme se do strašidelných kostýmů, připravili 8 stanovišť s různými úkoly a pozvali mladší spolužáky ze 3.B, 3.D a 4.D. Ti od nás dostali kartičky a za splnění všech úkolů, při kterých jsme jim občas i pomáhali, obdrželi po vyslovení „trick or treat" sladkou odměnu. Pr...
Celý článek
  282 zobrazení

Podzimní mandaly a úkryty pro zvířátka

Podzimní mandaly a úkryty pro zvířátka
​Prvouku a výtvarnou výchovu jsme si užili venku. Děti tvořily z přírodnin krásné mandaly a úkryty pro zvířátka. Moc se jim to vydařilo !
  108 zobrazení

Putování za čokoládou

Putování za čokoládou
​Čokoláda je velká dobrota, ale málokdo ví, kolik práce stojí za opravdovou kvalitní čokoládou. Začali jsme od kakaového bobu, děti se dozvěděly, co je tzv. spravedlivý obchod- Fair trade, získaly informace o technikách, které předcházejí vzniku kvalitní čokolády. Samozřejmě nechyběla i vlastní výroba čokolády a ochutnávka více druhů. Většina ...
Celý článek
  123 zobrazení

Halloween v angličtině

Halloween v angličtině
​V angličtině jsme si připomněli tradiční svátek Halloween, děti plnily různé interaktivní úkoly a šifry , při kterých  si užily spoustu legrace.
  419 zobrazení

Naše kaštánkování v M, ČJ

Naše kaštánkování v M, ČJ
​Využíváme období kaštanů k aktivnímu učení při násobilce, odhadujeme množství, procvičujeme jemnou i hrubou motoriku. V Čj vymýšlíme příběhy a chůze po kaštanové cestě je úžasná klidová terapie.
  166 zobrazení

Násobilka hravě

Násobilka hravě
​Procvičujeme násobilku různými způsoby, hrajeme , třídíme, sdílíme a společně kontrolujeme. Potřebujeme do hlavy dostat i ty neposedné příklady, které nám ještě dělají trochu problém.
  149 zobrazení

Třetí třída odstartována!

Třetí třída odstartována!
​Ve třídnické hodině jsme si doladili některá naše pravidla, víme na čem musíme zapracovat a v čem už nemáme problém.
  196 zobrazení

Závěr školního roku

Závěr školního roku
​Krásný den v lesoparku plný her a sportu- příprava na prázdniny :-)
  293 zobrazení

Divadelní zážitek

Divadelní zážitek
​Kamarádi ze 7. B  nám zahráli úžasné divadlo. Prodaná nevěsta v jejich podání druháčky moc bavila  a mají v nich velký vzor .
  421 zobrazení

Zajímavá přednáška o zdravé výživě

Zajímavá přednáška o zdravé výživě
​Díky aktivní přednášce o zdravé výživě už víme, jak je dobré ráno snídat, kde naše tělo bere energii , po čem rostou svaly a kosti a co zařadit pravidelně do našeho jídelníčku. Už víme, jak na to !
  287 zobrazení

Naše škola v přírodě

Naše škola v přírodě
​Tolik jsme se na ni těšili a konečně jsme mohli vyrazit ! Užili jsme spoustu legrace v příjemném prostředí  Železných hor , měli jsme možnost lépe se poznat mimo školu  a bylo to super!
  489 zobrazení

Jarní pohoštění

Jarní pohoštění
​Děti si tentokrát udělaly svoji vlastní svačinku, na které se podíleli zásobovači, kráječi, kuchtíci  a všichni  ochutnávači. Práce jim šla od ruky, jednohubky s pomazánkou se šnytlíkem sklidily velký úspěch!
  236 zobrazení

Naše jarní zahrádka

Naše jarní zahrádka
​Založili jsme si ve třídě jarní zahrádku. Nejdříve proběhlo sázení semínek, každá skupina pečlivě zaznamenává přírůstky a zalévá, protože komu se nelení, tomu se zelení :-)!
  498 zobrazení

Škola

Základní škola Pardubice–Polabiny,
Prodloužená 283

Prodloužená 283
530 09 Pardubice, Polabiny 2
Česká republika

IČ: 60159065
RED IZO: 600196548

ID DS: kjefxqf

Bankovní účet vedený u KB: platby ŠD a platby obědů

Zřizovatel: Magistrát města Pardubic

Vedení školy

Ředitelka školy:
Mgr. Bc. Jana Smetanová
466415678, 604356 933
smetanovaj@zsprodlouzenapce.cz

Zástupce ředitelky školy pro oblast pedagogickou - statutární zástupce ředitelky školy:
Mgr. Tomáš Zemánek
466768351
zemanekt@zsprodlouzenapce.cz

 

Zástupce ředitelky školy pro oblast technicko - organizační:

Mgr. Vladislav Valenta
466768351
valentav@zsprodlouzenapce.cz

Vedoucí učitelka:
Mgr. Marie Ańa Novotná
466768351
novotnaa@zsprodlouzenapce.cz