Třídy a události

Třetí třída odstartována!

Třetí třída odstartována!
​Ve třídnické hodině jsme si doladili některá naše pravidla, víme na čem musíme zapracovat a v čem už nemáme problém.
  86 zobrazení

Závěr školního roku

Závěr školního roku
​Krásný den v lesoparku plný her a sportu- příprava na prázdniny :-)
  143 zobrazení

Divadelní zážitek

Divadelní zážitek
​Kamarádi ze 7. B  nám zahráli úžasné divadlo. Prodaná nevěsta v jejich podání druháčky moc bavila  a mají v nich velký vzor .
  256 zobrazení

Zajímavá přednáška o zdravé výživě

Zajímavá přednáška o zdravé výživě
​Díky aktivní přednášce o zdravé výživě už víme, jak je dobré ráno snídat, kde naše tělo bere energii , po čem rostou svaly a kosti a co zařadit pravidelně do našeho jídelníčku. Už víme, jak na to !
  187 zobrazení

Naše škola v přírodě

Naše škola v přírodě
​Tolik jsme se na ni těšili a konečně jsme mohli vyrazit ! Užili jsme spoustu legrace v příjemném prostředí  Železných hor , měli jsme možnost lépe se poznat mimo školu  a bylo to super!
  348 zobrazení

Jarní pohoštění

Jarní pohoštění
​Děti si tentokrát udělaly svoji vlastní svačinku, na které se podíleli zásobovači, kráječi, kuchtíci  a všichni  ochutnávači. Práce jim šla od ruky, jednohubky s pomazánkou se šnytlíkem sklidily velký úspěch!
  160 zobrazení

Naše jarní zahrádka

Naše jarní zahrádka
​Založili jsme si ve třídě jarní zahrádku. Nejdříve proběhlo sázení semínek, každá skupina pečlivě zaznamenává přírůstky a zalévá, protože komu se nelení, tomu se zelení :-)!
  398 zobrazení

Začaly nám lekce plavání !

Začaly nám lekce plavání !
​Jezdíme do plaveckého bazénu na plavání a v každé lekci je vidět pokrok, který si užíváme  :-)
  401 zobrazení

Společné tvoření

Společné tvoření
​Jedním z témat, která měly děti v Centrech tentokrát ztvárnit, byl zimní ateliér . V něm tvořily Pána hor a paní Zimu- používaly k tomu nejrůznější materiály a techniky, jedním z cílů bylo společně se domluvit .Vznikaly krásné koláže a nakonec byla i svatba- Pán hor si vzal paní Zimu za ženu :-)
  377 zobrazení

Myšlenkové mapy na téma Rodina

Myšlenkové mapy na téma Rodina
​ Dnes se děti ve skupinkách měly zamyslet nad tím, kdo a co pro ně znamená rodina- předtím jsme si povídali a pomocí myšlenkových map měly shrnout své názory, myšlenky. Poradily si s tím velmi dobře !
  455 zobrazení

Návštěva divadla 2.B, 2.D, 2.A

Návštěva divadla 2.B, 2.D, 2.A
Vyrazili jsme za kulturním zážitkem - tentokrát  do divadla na představení Královna Koloběžka První.  Pohádka od Jana Wericha byla úžasná a děti se během představení moc pobavily.​
  264 zobrazení

Projekt sedmáků a druháčků - společné tvoření

Projekt sedmáků a druháčků - společné tvoření
​Sedmáci , kteří spolupracují s 2.B už dlouho, připravili před Vánoci na oplátku tvůrčí projekt. Velké děti se malým věnovaly s plným nasazením, odměnou všem bylo velké nadšení a spoustu krásných zážitků.
  294 zobrazení

Projekt druháčků a sedmáků

Projekt druháčků a sedmáků
​Už dva roky tyto dvě třídy spolupracují . I tentokrát- před Vánoci-  vznikl krásný projekt, kdy druháčci připravili vánoční besídku pro své kamarády, sedmáky. Byla to vzájemná podpora a úžasná energie!
  248 zobrazení

Vánoční expres

Vánoční expres
​Vánoční těšení druháčků  se tentokrát přeneslo do tvoření obrázků na téma:  Ježíškův vánoční expres. Každý si ho představuje jinak- a to je na tom krásné! 
  240 zobrazení

Kamarád čert Pekelášek

Kamarád čert Pekelášek
​Už se stalo naší tradicí, že k nám do třídy zavítal zatoulaný čert Pekelášek, který si děti hned získal. Vyzkoušeli jsme si s ním pekelné příklady a za odměnu děti dostaly sladkou nadílku.
  518 zobrazení

Centra zaměřená na agličtinu a tělocvik

Centra zaměřená na agličtinu a tělocvik
​Práce v Centrech byla tentokrát zaměřená na život zvířat v Safari. V matematice se děti staly architekty , sestavovaly výběhy pro zvířata, odhadovaly zvířecí výkony v metrech, váhu v kilogramech. V tělocviku si vyzkoušely běh, skok, lezení a výkonnost- jako u některých živočichů. V anglickém  centru pro ostatní spolužáky připravovaly div...
Celý článek
  312 zobrazení

Svatý Martin u nás

Svatý Martin u nás
​Svatý Martin nám první sníh sice nepřinesl, ale i tak jsme si tento svátek ve třídě užili! Celým dnem nás provázel příběh o sv. Martinovi, odhalili jsme spoustu zajímavostí - kromě svatomartinských rohlíčků, husy a pláště tohoto středověkého vojáka už víme i to, že část ostatků- rameno a zub svatého Martina jsou uloženy v klenotnici v ch...
Celý článek
  269 zobrazení

Návštěva divadla

Návštěva divadla
​Poprvé jsme měli možnost navštívit Východočeské divadlo Pardubice- představení Kolíbá se velryba. Užili jsme si legraci po představení jsme si udělali hezkou  procházku .
  275 zobrazení

Naše kamínkování :-)

Naše kamínkování :-)
​Kolik radosti udělá kreativní tvoření- tentokrát s kamínky a speciálními barvičkami. Moc jsme si to užili a vlastně pořád užíváme, vždycky se najde nějaký kamínek, který  by chtěl nazdobit a udělat někomu radost . Určitě tento druh relaxace doporučujeme ! 
  264 zobrazení

Angličtina s rodilým mluvčím

Angličtina s rodilým mluvčím
​Na některé hodiny angličtiny k nám bude pravidelně docházet rodilý mluvčí z USA. Zatím jsme měli možnost ve třídě položit mu pár otázek, zahrát hry na procvičení známých slovíček a společně jsme si zazpívali. Je to příjemné zpestření a velká pochvala dětem, které reagovaly přirozeně a bez ostychu.
  341 zobrazení

Škola

Základní škola Pardubice–Polabiny,
Prodloužená 283

Prodloužená 283
530 09 Pardubice, Polabiny 2
Česká republika

IČ: 60159065
RED IZO: 600196548

ID DS: kjefxqf

Bankovní účet vedený u KB: platby ŠD a platby obědů

Zřizovatel: Magistrát města Pardubic

Vedení školy

Ředitelka školy:
Mgr. Bc. Jana Smetanová
466415678, 604356 933
smetanovaj@zsprodlouzenapce.cz

Zástupce ředitelky školy pro oblast pedagogickou - statutární zástupce ředitelky školy:
Mgr. Tomáš Zemánek
466768351
zemanekt@zsprodlouzenapce.cz

Zástupce ředitelky školy pro oblast technicko - organizační:
Mgr. Vladislav Valenta
466768351
valentav@zsprodlouzenapce.cz

Vedoucí učitelka:
Mgr. Marie Ańa Novotná
466768351
novotnaa@zsprodlouzenapce.cz

Mapa