Třídy a události

Projekt sedmáků a druháčků - společné tvoření

Projekt sedmáků a druháčků - společné tvoření
​Sedmáci , kteří spolupracují s 2.B už dlouho, připravili před Vánoci na oplátku tvůrčí projekt. Velké děti se malým věnovaly s plným nasazením, odměnou všem bylo velké nadšení a spoustu krásných zážitků.
  91 zobrazení

Projekt druháčků a sedmáků

Projekt druháčků a sedmáků
​Už dva roky tyto dvě třídy spolupracují . I tentokrát- před Vánoci-  vznikl krásný projekt, kdy druháčci připravili vánoční besídku pro své kamarády, sedmáky. Byla to vzájemná podpora a úžasná energie!
  59 zobrazení

Vánoční expres

Vánoční expres
​Vánoční těšení druháčků  se tentokrát přeneslo do tvoření obrázků na téma:  Ježíškův vánoční expres. Každý si ho představuje jinak- a to je na tom krásné! 
  79 zobrazení

Kamarád čert Pekelášek

Kamarád čert Pekelášek
​Už se stalo naší tradicí, že k nám do třídy zavítal zatoulaný čert Pekelášek, který si děti hned získal. Vyzkoušeli jsme si s ním pekelné příklady a za odměnu děti dostaly sladkou nadílku.
  103 zobrazení

Centra zaměřená na agličtinu a tělocvik

Centra zaměřená na agličtinu a tělocvik
​Práce v Centrech byla tentokrát zaměřená na život zvířat v Safari. V matematice se děti staly architekty , sestavovaly výběhy pro zvířata, odhadovaly zvířecí výkony v metrech, váhu v kilogramech. V tělocviku si vyzkoušely běh, skok, lezení a výkonnost- jako u některých živočichů. V anglickém  centru pro ostatní spolužáky připravovaly div...
Celý článek
  134 zobrazení

Svatý Martin u nás

Svatý Martin u nás
​Svatý Martin nám první sníh sice nepřinesl, ale i tak jsme si tento svátek ve třídě užili! Celým dnem nás provázel příběh o sv. Martinovi, odhalili jsme spoustu zajímavostí - kromě svatomartinských rohlíčků, husy a pláště tohoto středověkého vojáka už víme i to, že část ostatků- rameno a zub svatého Martina jsou uloženy v klenotnici v ch...
Celý článek
  102 zobrazení

Návštěva divadla

Návštěva divadla
​Poprvé jsme měli možnost navštívit Východočeské divadlo Pardubice- představení Kolíbá se velryba. Užili jsme si legraci po představení jsme si udělali hezkou  procházku .
  109 zobrazení

Naše kamínkování :-)

Naše kamínkování :-)
​Kolik radosti udělá kreativní tvoření- tentokrát s kamínky a speciálními barvičkami. Moc jsme si to užili a vlastně pořád užíváme, vždycky se najde nějaký kamínek, který  by chtěl nazdobit a udělat někomu radost . Určitě tento druh relaxace doporučujeme ! 
  101 zobrazení

Angličtina s rodilým mluvčím

Angličtina s rodilým mluvčím
​Na některé hodiny angličtiny k nám bude pravidelně docházet rodilý mluvčí z USA. Zatím jsme měli možnost ve třídě položit mu pár otázek, zahrát hry na procvičení známých slovíček a společně jsme si zazpívali. Je to příjemné zpestření a velká pochvala dětem, které reagovaly přirozeně a bez ostychu.
  172 zobrazení

Pasování prvňáčků na čtenáře

Pasování prvňáčků na čtenáře
​V pondělí 21.6. jsme uskutečnili společný projekt tříd 1.B a 6.B. Šikovné prvňáčky jsme pasovali na čtenáře. Všechny fotky naleznete ve fotogalerii školy: https://zsprodlouzenapce.rajce.idnes.cz/1.B_6.B_-_Pasovani_prvnacku_na_ctenare/
  329 zobrazení

Šesťáci pasují prvňáčky na čtenáře

Šesťáci pasují prvňáčky na čtenáře
​1.B byla pasovaná na čtenáře! Byl to pro děti slavnostní den, protože musely projí zatěžkávací zkouškou- čtením před staršími dětmi, kteří jsou zároveň jejich patrony. Prňáčci byli odměněni velkým potleskem a nervozita z nich opadla, když si je kamarádi z druhého stupně odvedli do tělocvičny, kde je naučili nový tanec. Bylo spousta legrace a ...
Celý článek
  176 zobrazení

Výlet lodí Arnošt

Výlet lodí Arnošt
​Prvňáčci zažili krásný výlet lodí po Labi. Plavba do Brozan a zpět byla pro děti zážitkem hlavně v plavební komoře, kde je loď vyzvednuta na vyšší hladinu. Při cestě se děti  občerstvily a na závěr je čekal malý kvíz o celé plavbě.
  194 zobrazení

Den dětí

Den dětí
​Den dětí jsme si oslavili a užili! Děti vypracovávaly matematické úkoly, vyráběly popcorn a v kině na interaktivní tabuli se podívaly na pohádku. Prima Den!
  251 zobrazení

Náš barevný týden zakončený čarodějnickým pokusem

Náš barevný týden zakončený čarodějnickým pokusem
Celý týden probíhal v barvách. Prezenční výuku jsme si tím zpestřili a poslední  den byl plný čarodějných úkolů . Mimo jiné si děti vyzkoušely i barevný pokus se zaříkávadlem. Byl to povedený týden a hlavně- byli jsme spolu ! ​
  270 zobrazení

Psaní online

Psaní online
​Psaní do písanky při online vyučování? Je to fuška,  prvňáčci se moc snaží...pracujeme s interaktivní tabulí , sdílíme .......ALE  jsme rádi, že si můžeme tento týden vše už ve třídě pořádně natrénovat, pracovat s chybou a hlavně hned opravit s přímou ukázkou. 
  510 zobrazení

Jak se mají prvňáčci ?

Jak se mají prvňáčci ?
​Kromě online vyučování si sdílíme aktivity, hry, oslavy narozenin, ale také to , jak pomáhají děti doma rodičům. V pondělí už budeme spolu ve třídě a o všem si budeme moct popovídat - těšíme se!
  297 zobrazení

Kuchtíci z 1. B

Kuchtíci z 1. B
V době koronavirové se i prvňáčci naučí vařit :-).  Jde jim to parádně a recepty si už v pondělí povíme ve škole ! ​
  358 zobrazení

Jaké byly Velikonoce ?

Jaké byly Velikonoce ?
​Velikonoce si děti moc užily v kruhu rodiny, připravovaly spoustu dobrot, zdobily vajíčka a vypracovávaly velikonoční pracovní listy. Těšíme se, až budeme společně tvořit i ve třídě!
  320 zobrazení

Vážíme, měříme, odměřujeme :-)

Vážíme, měříme, odměřujeme :-)
​V matematice se na online hodinách seznamujeme s litry, metry, kilogramy - nejlepší je učení v praxi, takže maminčina kuchyň se hodila !
  436 zobrazení

Učíme se písmenko b

Učíme se písmenko b
​Děti se tento týden naučily písmeno B, b -  a protože malé tiskací b má pořádně vypasené bříško, vyzkoušely si ho i prakticky :-).
  482 zobrazení

Škola

Základní škola Pardubice–Polabiny,
Prodloužená 283

Prodloužená 283
530 09 Pardubice, Polabiny 2
Česká republika

IČ: 60159065
RED IZO: 600196548

ID DS: kjefxqf

Bankovní účet vedený u KB: platby ŠD a platby obědů

Zřizovatel: Magistrát města Pardubic

Vedení školy

Ředitelka školy:
Mgr. Bc. Jana Smetanová
466415678, 604356 933
smetanovaj@zsprodlouzenapce.cz

Zástupce ředitelky školy pro oblast pedagogickou - statutární zástupce ředitelky školy:
Mgr. Tomáš Zemánek
466768351
zemanekt@zsprodlouzenapce.cz

Zástupce ředitelky školy pro oblast technicko - organizační:
Mgr. Vladislav Valenta
466768351
valentav@zsprodlouzenapce.cz

Vedoucí učitelka:
Mgr. Marie Ańa Novotná
466768351
novotnaa@zsprodlouzenapce.cz

Mapa