Kde bydlí ptáčci

Kde bydlí ptáčci
​V prvouce se učíme o jaru a také o tom, jaká hnízda si staví ptáčci. Děti měly za úkol vytvořit, vyfotit nebo nakreslit ptačí obydlí.
  119 zobrazení

Veselé Velikonoce přeje 2. B

Veselé Velikonoce přeje 2. B
​Domácí velikonoční dekorace a soutěž o nejhezčí kraslici.
  145 zobrazení

TV VÝZVA

TV  VÝZVA
​I když jsme byli celý březen doma u počítačů, našli jsme si chvilku na sportovní aktivitu. Nechybí písemná či fotografická dokumentace.
  114 zobrazení

Jaro

Jaro
​Na jaře vylétají včelky z úlů a mají hodně práce.
  123 zobrazení

Mňamky

Mňamky
​Na jaře je potřeba dostatek vitamínů. A v této době obzvlášť. Děti dostaly za úkol připravit zdravou svačinu nebo nakreslit obrázek se zdravými dobrotami.
  127 zobrazení

Naše ZOO

Naše ZOO
​Další týden měly děti v rámci projektu o zvířatech  nakreslit, vytvořit nebo postavit zoologickou zahradu. Každý k tomu přistoupil po svém. Někde pomohla maminka, jinde třeba zase kamarád. Také materiál byl různý - od plyšáků, kteří na první pohled vypadali jako nepořádek až po promyšlené stavby s ohradami a krmivem a podestýlkou. Tyto ú...
Celý článek
  106 zobrazení

Máme rádi zvířata

Máme  rádi zvířata
​Už druhý týden se učíme i my druháčci online.  Nechtěla jsem děti ochudit o projekty , které jsem měla připraveny . V prvním týdnu si vybraly živočicha a vyhledaly o něm pár informací podle osnovy. Učily se používat encyklopedii a internet. Povedlo se jim to všem. 
  147 zobrazení

Čtenářská dílna doma

Čtenářská dílna doma
Každý den přečteme kousek z knížky. Tentokrát jsme měli k přečtené části namalovat obrázek.  ​
  99 zobrazení

Poslové jara v 2. B

Poslové jara v 2. B
​Sněženky - snowdrops .  Domácí práce
  159 zobrazení

MASOPUSTNÍ REJ

MASOPUSTNÍ   REJ
​V týdnu před jarními prázdninami bylo ve škole opravdu veselo. Pořádali jsme masopust v prvních a druhých třídách. Děti se přestrojily za princezny, kouzelníky, víly, piráty či bojovníky. Samozřejmě , že jsme se také učili o této zimní tradici ve čtení , počítání i tvoření.  Průvod masek probíhal  odděleně po třídách s  muzikou a ve...
Celý článek
  229 zobrazení

Centra aktivit v 2.B

Centra aktivit v 2.B
​Tentokrát se zimní tématikou. Děti si procvičily počítání se závorkami a společně vytvořily obrázek, vyzkoušely si koulování i bez sněhu.  V prvouce zkoumaly stopy zvířátek, která můžeme spatřit v zimní přírodě. Také si přečetly příběh kocoura Mikeše, ve kterém však bylo  plno chyb, vetřelců, Všichni  jsou šikovn...
Celý článek
  109 zobrazení

Hurá, sníh...

Hurá, sníh...
​ S velikou radostí jsme nedávno se třídou 2.B ve školní družině uvítali nově napadaný sníh a při pobytu venku si ho všichni užili naplno!!
  183 zobrazení

I s omezenými podmínkami, přesto tvoříme naplno...

I s omezenými podmínkami, přesto tvoříme naplno...
​I když nás trápí dýchání přes roušky, jsme rádi, že už můžeme být zase pohromadě a s novou chutí jsme se pustili zase do práce. Chodíme na pravidelné procházky ven, hrajeme nové hry a tvoříme. Každý, kdo měl zájem, si v družině 2.B mohl vyrobit závěsnou sovičku s poznámkovým blokem, abychom nezapomněli na nic důležitého nebo abychom si sem mohli m...
Celý článek
  177 zobrazení

Naše domácí práce - slova nadřazená a podřazená

Naše domácí práce - slova nadřazená a podřazená
​V českém  jazyce se učíme o významu slov. Ke slovům nadřazeným jsme hledali slova podřazená. Podívejte se, jak se to dětem podařilo.
  313 zobrazení

Podzimní domácí tvoření

Podzimní domácí tvoření
​Výtvarné práce během podzimních prázdnin. 
  156 zobrazení

Čtení nás baví

Čtení nás baví
​Některé děti přečetly svoji první knížku plnou pohádek nebo dětských příběhů, a tak je na čase začít s prvními zápisy z této četby. Dostala jsem už několik obrázků a tyto pilné čtenáře bych chtěla moc pochválit.  Výborně Barunko, Matoušku,  Johanko, Adélko, Kačenko! A ještě Filípku a Danielko!
  150 zobrazení

Projekt školní družiny – LISTOHRÁTKY

Projekt školní družiny – LISTOHRÁTKY
Ještě před uzavřením škol jsme ve třídě 2.B a 4.A stihli projekt „Listohrátky." Společně jsme z listů tvořili různé obrázky, zkoušeli frotáž žilnatiny, učili se listy pojmenovávat a rozlišovat jejich tvar pomocí pracovních listů a her, motali listové růže i šnečí ulity a hráli hry i s papírovými lístky. ​ Děti to moc bavilo a každý si odnášel domů ...
Celý článek
  206 zobrazení

Zůstali jsme doma

Zůstali jsme doma
Online vyučování probíhá i v 2 B. Děti jsou rozděleny do dvou skupin a scházíme se každý den 2 hodiny. Učíme se matematiku a český jazyk , chviličku máme taky angličtinu. ​Odpoledne stihly Ellinka se Sofi i podzimní výzdobu ve svém pokojíčku.
  145 zobrazení

Úterý ve svátečním

Úterý ve svátečním
​13.10. jsme přišli do školy ve svátečním oblečení, protože jsme zapojeni do projektu Hrdá škola. Podívejte se , jak to druháčkům slušelo.
  132 zobrazení

Podzim je tady

Podzim je tady
​Podzim je tady a s ním i práce v centrech aktivit. Ve skupince děti sestavují kalendář, pozorují počasí, v matematice zdobí papírového draka mašlemi s příklady a řeší slovní úlohy. V ateliéru  si společně vytvoří podzimní strom. A ve čtení je čeká pohádka s úkoly. Každý pátek se na skupinky moc těší.
  249 zobrazení