Třídy a události

Naše kamínkování :-)

Naše kamínkování :-)
​Kolik radosti udělá kreativní tvoření- tentokrát s kamínky a speciálními barvičkami. Moc jsme si to užili a vlastně pořád užíváme, vždycky se najde nějaký kamínek, který  by chtěl nazdobit a udělat někomu radost . Určitě tento druh relaxace doporučujeme ! 
  51 zobrazení

Angličtina s rodilým mluvčím

Angličtina s rodilým mluvčím
​Na některé hodiny angličtiny k nám bude pravidelně docházet rodilý mluvčí z USA. Zatím jsme měli možnost ve třídě položit mu pár otázek, zahrát hry na procvičení známých slovíček a společně jsme si zazpívali. Je to příjemné zpestření a velká pochvala dětem, které reagovaly přirozeně a bez ostychu.
  106 zobrazení

Pasování prvňáčků na čtenáře

Pasování prvňáčků na čtenáře
​V pondělí 21.6. jsme uskutečnili společný projekt tříd 1.B a 6.B. Šikovné prvňáčky jsme pasovali na čtenáře. Všechny fotky naleznete ve fotogalerii školy: https://zsprodlouzenapce.rajce.idnes.cz/1.B_6.B_-_Pasovani_prvnacku_na_ctenare/
  184 zobrazení

Šesťáci pasují prvňáčky na čtenáře

Šesťáci pasují prvňáčky na čtenáře
​1.B byla pasovaná na čtenáře! Byl to pro děti slavnostní den, protože musely projí zatěžkávací zkouškou- čtením před staršími dětmi, kteří jsou zároveň jejich patrony. Prňáčci byli odměněni velkým potleskem a nervozita z nich opadla, když si je kamarádi z druhého stupně odvedli do tělocvičny, kde je naučili nový tanec. Bylo spousta legrace a ...
Celý článek
  119 zobrazení

Výlet lodí Arnošt

Výlet lodí Arnošt
​Prvňáčci zažili krásný výlet lodí po Labi. Plavba do Brozan a zpět byla pro děti zážitkem hlavně v plavební komoře, kde je loď vyzvednuta na vyšší hladinu. Při cestě se děti  občerstvily a na závěr je čekal malý kvíz o celé plavbě.
  140 zobrazení

Den dětí

Den dětí
​Den dětí jsme si oslavili a užili! Děti vypracovávaly matematické úkoly, vyráběly popcorn a v kině na interaktivní tabuli se podívaly na pohádku. Prima Den!
  183 zobrazení

Náš barevný týden zakončený čarodějnickým pokusem

Náš barevný týden zakončený čarodějnickým pokusem
Celý týden probíhal v barvách. Prezenční výuku jsme si tím zpestřili a poslední  den byl plný čarodějných úkolů . Mimo jiné si děti vyzkoušely i barevný pokus se zaříkávadlem. Byl to povedený týden a hlavně- byli jsme spolu ! ​
  217 zobrazení

Psaní online

Psaní online
​Psaní do písanky při online vyučování? Je to fuška,  prvňáčci se moc snaží...pracujeme s interaktivní tabulí , sdílíme .......ALE  jsme rádi, že si můžeme tento týden vše už ve třídě pořádně natrénovat, pracovat s chybou a hlavně hned opravit s přímou ukázkou. 
  355 zobrazení

Jak se mají prvňáčci ?

Jak se mají prvňáčci ?
​Kromě online vyučování si sdílíme aktivity, hry, oslavy narozenin, ale také to , jak pomáhají děti doma rodičům. V pondělí už budeme spolu ve třídě a o všem si budeme moct popovídat - těšíme se!
  235 zobrazení

Kuchtíci z 1. B

Kuchtíci z 1. B
V době koronavirové se i prvňáčci naučí vařit :-).  Jde jim to parádně a recepty si už v pondělí povíme ve škole ! ​
  274 zobrazení

Jaké byly Velikonoce ?

Jaké byly Velikonoce ?
​Velikonoce si děti moc užily v kruhu rodiny, připravovaly spoustu dobrot, zdobily vajíčka a vypracovávaly velikonoční pracovní listy. Těšíme se, až budeme společně tvořit i ve třídě!
  259 zobrazení

Vážíme, měříme, odměřujeme :-)

Vážíme, měříme, odměřujeme :-)
​V matematice se na online hodinách seznamujeme s litry, metry, kilogramy - nejlepší je učení v praxi, takže maminčina kuchyň se hodila !
  384 zobrazení

Učíme se písmenko b

Učíme se písmenko b
​Děti se tento týden naučily písmeno B, b -  a protože malé tiskací b má pořádně vypasené bříško, vyzkoušely si ho i prakticky :-).
  390 zobrazení

Online vyučování - jedeme dál !

Online vyučování - jedeme dál !
​Prvňáčci mají za sebou tři týdny vyučování online a za tu dobu se naučili spoustu nových věcí nejen ve výuce, ale i technických. Jsou to šikulové a doufáme, že už se brzy uvidíme ve školních lavicích!
  203 zobrazení

Cirkus v 1.B

Cirkus v 1.B
​Při online vyučování jsme se zaměřili tentokrát na nové písmenko C. Děti pracovaly s textem o cirkusu, kde vyhledávaly a doplňovaly písmenko  C a mimo jiné i celý text také namalovaly. Vznikli tak úžasní žongléři, opice, lvi, akrobati...
  367 zobrazení

MASOPUSTNÍ REJ

MASOPUSTNÍ   REJ
​V týdnu před jarními prázdninami bylo ve škole opravdu veselo. Pořádali jsme masopust v prvních a druhých třídách. Děti se přestrojily za princezny, kouzelníky, víly, piráty či bojovníky. Samozřejmě , že jsme se také učili o této zimní tradici ve čtení , počítání i tvoření.  Průvod masek probíhal  odděleně po třídách s  muzikou a ve...
Celý článek
  370 zobrazení

Zimní CENTRA aktivit

Zimní CENTRA aktivit
​Tentokrát děti pracují v Centrech na téma Zima- objevují stopy zvířat, na interaktivní tabuli skládají zvířátkům jídlo na zimu, v Ateliéru za pomoci paní asistentky tvoří krásná krmítka pro ptáčky. Procvičují postřeh a získané vědomosti. Zatím nám k tomu venku sněžilo, takže atmosféra podtržena :-). Doufáme, že nám ještě příští týden nasněží!
  199 zobrazení

1. vysvědčení- slavnostní den

1. vysvědčení- slavnostní den
Prvňáčci mají za sebou první pololetí  ve škole a dnes ho náležitě oslavili. Udělali od září velký kus práce, na vysvědčení měli všichni samé jedničky :-). Poděkování patří i jejich rodičům za jejich spolupráci a trpělivost . Těšíme se na další pololetí v plné síle!​
  207 zobrazení

Dramatizace v angličtině

Dramatizace v angličtině
​V angličtině si často hrajeme krátké scénky ve skupinách, kdy zdramatizujeme jednoduchý rozhovor .Hravou formou si tak děti procvičují slovní spojení a nová slovíčka, vstupují do role a moc je to baví :-).
  230 zobrazení

Novoroční plakáty

Novoroční plakáty
​ Děti uvítaly nový rok, kdy tvořily ve skupině novoroční plakáty :  Napsaly přání pro celou třídu, počítaly tříkrálové příklady , přivolaly sníh :-), učily se  vzájemně si pomáhat a také umět si o pomoc říct. Moc se jim dařilo!
  257 zobrazení

Škola

Základní škola Pardubice–Polabiny,
Prodloužená 283

Prodloužená 283
530 09 Pardubice, Polabiny 2
Česká republika

IČ: 60159065
RED IZO: 600196548

ID DS: kjefxqf

Bankovní účet vedený u KB: platby ŠD a platby obědů

Zřizovatel: Magistrát města Pardubic

Vedení školy

Ředitelka školy:
Mgr. Bc. Jana Smetanová
466415678, 604356 933
smetanovaj@zsprodlouzenapce.cz

Zástupce ředitelky školy pro oblast pedagogickou - statutární zástupce ředitelky školy:
Mgr. Tomáš Zemánek
466768351
zemanekt@zsprodlouzenapce.cz

Zástupce ředitelky školy pro oblast technicko - organizační:
Mgr. Vladislav Valenta
466768351
valentav@zsprodlouzenapce.cz

Vedoucí učitelka:
Mgr. Marie Ańa Novotná
466768351
novotnaa@zsprodlouzenapce.cz

Mapa