MASOPUSTNÍ REJ

MASOPUSTNÍ   REJ
​V týdnu před jarními prázdninami bylo ve škole opravdu veselo. Pořádali jsme masopust v prvních a druhých třídách. Děti se přestrojily za princezny, kouzelníky, víly, piráty či bojovníky. Samozřejmě , že jsme se také učili o této zimní tradici ve čtení , počítání i tvoření.  Průvod masek probíhal  odděleně po třídách s  muzikou a ve...
Celý článek
  60 zobrazení

Centra aktivit v 2.B

Centra aktivit v 2.B
​Tentokrát se zimní tématikou. Děti si procvičily počítání se závorkami a společně vytvořily obrázek, vyzkoušely si koulování i bez sněhu.  V prvouce zkoumaly stopy zvířátek, která můžeme spatřit v zimní přírodě. Také si přečetly příběh kocoura Mikeše, ve kterém však bylo  plno chyb, vetřelců, Všichni  jsou šikovn...
Celý článek
  48 zobrazení

Hurá, sníh...

Hurá, sníh...
​ S velikou radostí jsme nedávno se třídou 2.B ve školní družině uvítali nově napadaný sníh a při pobytu venku si ho všichni užili naplno!!
  115 zobrazení

I s omezenými podmínkami, přesto tvoříme naplno...

I s omezenými podmínkami, přesto tvoříme naplno...
​I když nás trápí dýchání přes roušky, jsme rádi, že už můžeme být zase pohromadě a s novou chutí jsme se pustili zase do práce. Chodíme na pravidelné procházky ven, hrajeme nové hry a tvoříme. Každý, kdo měl zájem, si v družině 2.B mohl vyrobit závěsnou sovičku s poznámkovým blokem, abychom nezapomněli na nic důležitého nebo abychom si sem mohli m...
Celý článek
  120 zobrazení

Naše domácí práce - slova nadřazená a podřazená

Naše domácí práce - slova nadřazená a podřazená
​V českém  jazyce se učíme o významu slov. Ke slovům nadřazeným jsme hledali slova podřazená. Podívejte se, jak se to dětem podařilo.
  193 zobrazení

Podzimní domácí tvoření

Podzimní domácí tvoření
​Výtvarné práce během podzimních prázdnin. 
  104 zobrazení

Čtení nás baví

Čtení nás baví
​Některé děti přečetly svoji první knížku plnou pohádek nebo dětských příběhů, a tak je na čase začít s prvními zápisy z této četby. Dostala jsem už několik obrázků a tyto pilné čtenáře bych chtěla moc pochválit.  Výborně Barunko, Matoušku,  Johanko, Adélko, Kačenko! A ještě Filípku a Danielko!
  95 zobrazení

Projekt školní družiny – LISTOHRÁTKY

Projekt školní družiny – LISTOHRÁTKY
Ještě před uzavřením škol jsme ve třídě 2.B a 4.A stihli projekt „Listohrátky." Společně jsme z listů tvořili různé obrázky, zkoušeli frotáž žilnatiny, učili se listy pojmenovávat a rozlišovat jejich tvar pomocí pracovních listů a her, motali listové růže i šnečí ulity a hráli hry i s papírovými lístky. ​ Děti to moc bavilo a každý si odnášel domů ...
Celý článek
  141 zobrazení

Zůstali jsme doma

Zůstali jsme doma
Online vyučování probíhá i v 2 B. Děti jsou rozděleny do dvou skupin a scházíme se každý den 2 hodiny. Učíme se matematiku a český jazyk , chviličku máme taky angličtinu. ​Odpoledne stihly Ellinka se Sofi i podzimní výzdobu ve svém pokojíčku.
  100 zobrazení

Úterý ve svátečním

Úterý ve svátečním
​13.10. jsme přišli do školy ve svátečním oblečení, protože jsme zapojeni do projektu Hrdá škola. Podívejte se , jak to druháčkům slušelo.
  90 zobrazení

Podzim je tady

Podzim je tady
​Podzim je tady a s ním i práce v centrech aktivit. Ve skupince děti sestavují kalendář, pozorují počasí, v matematice zdobí papírového draka mašlemi s příklady a řeší slovní úlohy. V ateliéru  si společně vytvoří podzimní strom. A ve čtení je čeká pohádka s úkoly. Každý pátek se na skupinky moc těší.
  158 zobrazení

První vysvědčení

První vysvědčení
​Dnes si prvňáčci odnesli svá první vysvědčení a na školní zahradě jsme společně zakončili tento podivný školní rok. Speciální vysvědčení rozdala dětem a i paní vychovatelka. Malou odměnu poslala i domů rodičům za jejich úsilí a trpělivost. Všichni už se těšíme na léto, na koupání, zmrzlinu a kamarády. Hezké prázdniny!!!!
  300 zobrazení

Deštníky

Deštníky
​Konečně jsme  se minulý týden dočkali deště, a tak motivace na výtvarnu výchovu byla jasná.  Děti dostaly za úkol namalovat, vyrobit, vyfotit svůj deštník.
  343 zobrazení

Duha

Duha
​A kdo měl štěstí, viděl i duhu. :)
  328 zobrazení

Májová alej

Májová alej
​Takhle krásně rozkvetly stromy kolem nás.
  296 zobrazení

Žabí týden

Žabí týden
​Minulý týden jsme se naučili psát věty o žábě a kromě toho jsme přidali i malé tvořeníčko.
  258 zobrazení

Pampeliškový týden

Pampeliškový týden
​Všude krásně kvetou - pampelišky! Nakreslili jsme pár obrázků a nejen to .
  331 zobrazení

První pohádka

První pohádka
​Už jsme přečetli první pohádku ve slabikáři a dostali jsme několik zajímavých úkolů, nejen na čtení a psaní, ale taky pokusy a tvoření.Podívejte se.
  286 zobrazení

Veselé Velikonoce

Veselé Velikonoce
​Na svátky jara jsme se připravovali také doma ve výtvarné výchově a v pracovních činnostech.
  308 zobrazení

Domácí tvoření

Domácí tvoření
​V domácích pracovních činnostech jsme si zkusili udělat zdravou svačinku. Někteří i trochu tvořili.
  324 zobrazení