Letní besídka 2. B pro rodiče a prarodiče - Máme rádi zvířata

​V dubnu a v květnu děti pilně trénovaly hru na flétnu, básně a písně v češtině a angličtině. S pomocí rodičů zvládl pár Beáta Mocková a Kuba Kalina tanec cha - cha. Vystoupení se dětem opravdu povedlo, zasloužily si velkou pochvalu...

Na Benecku se nám líbilo 2. B

​Na ŠvP na Benecku  jsme poznali spoustu krásných míst. Příroda je tady opravdu nádherná. Děti si po vycházce stihly i zasportovat a zasoutěžit.

Turistika nás baví - 2. B, 3. C

​Děti dnes vystoupaly na nejvyšší přilehlý kopec Žalý. Po cestě ještě zvládly plnit Krakonošovy úkoly. Máme tady příjemných 25st a svěží větřík...

Zahájili jsme ŠvP - Benecko je úžasné...2. B, 3. C

​Po příjemné cestě s milou paní řidičkou jsme dorazili na Benecko, hotel Kubát. Výhledy nám berou dech... 

Zahájili jsme kurz plavání - 2. B

​2. 5. děti absolvovaly 1. lekci plavání. Ve 4 družstvech si připomněly, co už umí z loňského kurzu. Nezapomněly nic... Všichni se shodli, že plavání je fajn.

Umíme se chovat v nebezpečných situacích - 2. B

V rámci projektového dne  si děti natrénovaly, jak se chovat při požáru a jiných nebezp. situacích, co je důležité, kudy co nejrychleji opustit školu, co patří do evakuačního zavazadla... Na závěr si prohlédly hasičské auto a poslechly zajímavosti o práci hasičů.  

2. B se učí sebeobraně

​Děti v naší třídě se v hodinách TV věnují lekcím sebeobrany. Od trenéra se dovídají užitečné rady - co volat a jak reagovat při napadení. Výuka je velmi baví, všechno si s kamarády rády zkouší.

Putování za čokoládou ve 2. B

​V projektu Putování za čokoládou se děti nejdříve seznámily s vyspělou aztéckou a mayskou kulturou, odkud čokoláda pochází. Velmi zajímavé bylo pro děti zpracovávat informace ve skupinách o procesu získání čokolády od pěstování kakaovníku až po pražení bobů. Velmi dobře si poradily i s provedením čokoládové sochy z lidských těl s omezeným poč...
Celý článek

Hrdá škola - zdravá svačina ve 2. B

​Děti ve 2. B v pátek soutěžily o nejzdravější svačinu - vítězi se stali všichni zúčastnění. Je prima, že dětem zdravé svačiny chutnají a o zdravém jídle mají spoustu znalostí.

2. B v projektu Hrdá škola - Den učitelů

​Děti si zodpovědně připravily ve skupinách práci pro spolužáky - pracovní listy, soutěže, běhací diktát, ... Ve třídě panovala přátelská atmosféra, dětským vyučujícím i žákům se práce líbila. Na závěr s chutí svým kamarádům  splněné úkoly opravili.

Práce v centrech ve 2. B - Jak plyne čas

​V průběhu února a března pracovaly děti v centrech - přemýšlely nad školním a kalendářním rokem, ročními obdobími, vývojem dítěte v období od narození do 7 let, v encyklopediích vyhledávaly informace o cestování v čase, o nejstarších civilazacích a jejich měření času, výtvarně znázorňovaly jednotlivá roční období..

Návštěva dětí MŠ Zvoneček v 2. B

V úterý 12. 3. jsme ve 2. B uvítali předškolní oddělení MŠ Zvoneček. Děti z MŠ si s námi vyzkoušely píseň v AJ s názvy těla. Přemýšlely s námi nad hádankami o povoláních, zkoušely si pomocí prstů předvést písmena, seznámily nás se svými jmény (i s jejich začátečními písmeny) a nakonec jsme si všichni společně zatancovali tanec Chocolate.

Koncert filharmonie Pardubice - seznámení s hudebními nástroji 2. B

​V příjemném prostředí Domu hudby si děti poslechly ukázky oblíbených skladeb v podání pardubické filharmonie. Poslechly si hru na hudební nástroje a seznámily se s charakteristikou jednotlivých hudebních nástrojů. Na jednoduché nástroje si pak zahrály společně s filharmonií.

Tradiční představení v AJ

​V březnu děti navštívily představení v AJ v podání zlínského divadla. Hravou formou si procvičily frekventovaná slovesa a názvy zvířat v AJ v představení LAZY GOAT. 

Co všechno víme o pohádkách

​V pátek 18. 1. navštívily děti z 2. B krajskou knihovnu. Poslechly si zajímavé ukázky lidových a umělých pohádek, prohlídly si fotografie sběratelů pohádek, autorů i ilustrátorů. V následném kvízu předvedly výborné znalosti a po vypátrání karet s Vendelínem opět perfektně zvládly všechny odpovědi. Závěrečná prohlídka knih s pohádkami všechny potěš...
Celý článek

Ve 2. B sportujeme rádi

​Ve středu v rámci Teplákového dne se děti z 2. B nejdříve seznámily s deseti pravidly chování fair play a pak si užily zajímavé disciplíny jako je chůze s talířem na hlavě, skoky přes hrazdičku, běh do schodů... Všichni se shodli, že sportovat je prima a že by je potěšilo mít TV každý den...

Vánoční posezení a oblíbený floorball ve 2. B

​Poslední předvánoční pátek jsme si s dětmi ve 2. B hezky užili. Nejdříve jsme poslouchali koledy a písně, které děti hrály na  flétny, kytaru a zpívaly. Následovalo několik zábavných vystoupení - kouzelnické triky, scénky.. Za vzorné chování během celého roku naložil Ježíšek dětem společné dárky pro příjemné chvilky o přestávkách (knihu, puzz...
Celý článek

Putování za vánoční hvězdou

​Ke krásným předvánočním zážitkům patřilo i putování dětí za vánoční hvězdou na ZUŠ, kde si připomněly vánoční zvyky,  poslouchaly koledy a hudbu v podání žáků ZUŠ, plnily zábavné úkoly..

Vánoční besídka ve 2. B

12. 12. v odpoledních hodinách proběhla v 2. B již tradiční vánoční besídka, kterou navštívili rodiče a prarodiče dětí z 2. B. Děti na úvod společně zahrály koledu na flétnu, následovalo pásmo mluvených a zpívaných koled. Ve druhé části děti recitovaly a zpívaly v anglickém jazyce a tancovaly. Vystoupení dětí bylo oceněno velkým potleskem.

Společná příprava vánočního cukroví dětí 2. B s rodiči

​Ve středu 12. 12. si děti mohly užít společnou výrobu vánočního nepečeného cukroví s p. Spálenkovou a p. Santlerovou. Vytvářely raw kuličky z oříšků a lněných semínek a další kuličky z kondenzovaného mléka a kokosu. Na vánočních kuličkách si pak děti pochutnaly i s rodiči na odpolední besídce.