Třídy a události

Finanční gramotnost - postup do celostátního kola

Finanční gramotnost - postup do celostátního kola
Ve středu 17. dubna 2024 proběhlo online krajské kolo soutěže Finanční gramotnost . Naši žáci ze 2. stupně - jmenovitě - Lenka Krčálová, Barbora Samková (obě 9. C), Antonín Slezák (9. B) prezentovali svou případovou studii a odpovídali na dotazy šestičlenné odborné poroty. Netrpělivě jsme čekali na výsledky... Naši deváťáci krajské kolo vyhráli a&n...
Celý článek
  31 zobrazení

Vítězka krajského kola OFFICE ARENA 2024

Vítězka krajského kola OFFICE ARENA 2024
Rozálie Kaplanová (9. B)  zvítězila v krajském kole soutěže  OFFICE ARENA 2024. - se svým projektem na téma "V roli cestovní kanceláře" a stala se tak finalistkou soutěže. Tato prestižní soutěž se uskuteční 6. května 2024 v budově Microsoftu v Praze. ​ Takže i v letošním školním roce jsme navázali na loňský úspěch naší...
Celý článek
  87 zobrazení

Matematický KLOKAN

Matematický KLOKAN
Na pátek 22. 3. 2024 bylo pořadateli vyhlášeno základní kolo soutěže Matematický klokan 2024. Této soutěže se naše děti pravidelně zúčastní. Letošním ročníku se ze tříd 2. stupně zúčastnilo minimálně 140 soutěžících. Chceme ukázat, jak jsme zaplnili celou školní jídelnu a jak pilně počítáme. Výsledky:  Nejlepšího výsle...
Celý článek
  239 zobrazení

Matematická soutěž Pangea

Matematická soutěž Pangea
Matematická soutěž Pangea je v naší škole velmi oblíbená. Soutěžícími jsou žáci 4. až 9. ročníku. V letošním roce se této soutěže zúčastnilo 201 našich žáků. Celkový počet soutěžících v ČR byl 80 469. Výsledky: 4. ročník (24 žáků) → celkový počet soutěžících v ČR: 12 874 1. místo: Václav Staněk (4. B) → 1. místo ve škole, 14. místo v kraj...
Celý článek
  193 zobrazení

Krajské kolo - FINANČNÍ GRAMOTNOST

Krajské kolo - FINANČNÍ GRAMOTNOST
Naši žáci ze 2. stupně - jmenovitě -  Lenka Krčálová, Barbora Samková (obě 9. C), Antonín Slezák (9. B) nás reprezentovali v úvodní části krajského kola  Finanční gramotnosti . Jak už jsme vás informovali tohoto 13. ročníku Finanční gramotnosti jsme se zúčastnili poprvé. Žáci si připravili případovou studii, která byla velmi úspěšná - a p...
Celý článek
  85 zobrazení

Fyzikální olympiáda 2024 - okresní kolo

Fyzikální olympiáda 2024 - okresní kolo
​ Na škole ZŠ Resslova se 20. března konal již 65. ročník okresního kola Fyzikální olympiády. Soutěžící porovnávali své znalosti a dovednosti z různých oblastí fyziky při řešení čtyř fyzikálních úloh. Školu nejlépe reprezentovali v kategorii E (9. ročníky): Antonín Slezák a Karolína Vašíčková z 9.B a to s výborným umístěním.  Tonda byl první a...
Celý článek
  161 zobrazení

Nechme se překvapovat - Mloci

Nechme se překvapovat - Mloci
V úterý 5.3. se třída 9.B zúčastnila filmového festivalu Nechme se překvapovat zaměřeného na krátké přírodovědné filmy. Po zhlédnutí filmu následovala diskuse s odborníkem doc. Ing. Jiřím Vojarem Ph.D. Součástí doprovodného programu bylo zkoumání cesty vody. 
  95 zobrazení

Školní kolo Fyzikální olympiády

Školní kolo Fyzikální olympiády
​I letos se naši žáci zapojili do školního kola Fyzikální olympiády. Výsledky: 1. místo: Antonín Slezák (9. B) 2. místo: Karolína Vašíčková (9. B) Poděkování patří p. uč. H. Vlasákové, která se o průběh Fyzikální olympiády starala.
  114 zobrazení

Školní kolo soutěže OFFICE ARENA 2024

Školní kolo soutěže OFFICE ARENA 2024
​V únoru 2024 proběhlo školní kolo soutěže OFFICE ARENA . Do této soutěže se přihlásili Aneta Chlupová (8. A), Patrik Horák (8. B), Jiří Morávek (8. D) a Rozálie Kaplanová (9. B). Postupujícími do krajského kola jsou Rozálie Kaplanová a Patrik Horák.  Za náš Pardubický kraj postoupilo 7 žáků ze základních škol. Celkové číslo soutěžících ještě ...
Celý článek
  108 zobrazení

Okresní kolo Olympiády v anglickém jazyce

Okresní kolo Olympiády v anglickém jazyce
​Ve středu 28. 2. 2024 naši školu reprezentovala v okresním kole Olympiády v anglickém jazyce dvě děvčata ze 2. stupně. Výsledky: kat. I. A (6. - 7. ročník) - Beáta Mocková (7. B) → obsadila 1. místo. V této kategorii bohužel není zajištěno krajské kolo. kat. II. A (8. - 9. ročník) - Natálie Šmidberská (9. B) → se umístila na sdíleném 9. ...
Celý článek
  134 zobrazení

Elektronika je cool!

Elektronika je cool!
​V úterý 27. února 2024 18 chlapců z 2. stupně reprezentovalo naši školu v soutěži Elektronika je cool", kterou pořádala SPŠE a VOŠ Pardubice. Letos jsme se této soutěže účastnili podruhé a chlapci si vedli velmi dobře. Nejlepšího umístění dosáhl Filip Vánský (9. B), který skončil na druhém místě. Dále si dobře vedl  Patrik Horák (8. B), který...
Celý článek
  159 zobrazení

Další hezký zážitek s 9.B

Další hezký zážitek s 9.B
​Již po několikáté jsme měli možnost setkat se s našimi patrony- 9. B. Tentokrát jsme byli pozváni na divadelní představení Hubička od B. Smetany. Tito deváťáci - stejně jako my- se od první třídy věnovali dramatické výchově a je skvělé, že v tom stále pod vedením paní učitelky Sychrové pokračují. Vedou si výborně!
  117 zobrazení

Okresní kolo Zeměpisné olympiády

Okresní kolo Zeměpisné olympiády
Ve středu 21. února 2024 se uskutečnilo okresní kolo Zeměpisné olympiády. Naši školu reprezentovali tři žáci: Kat. A (6. ročník) - Beáta Havlová (6. A) - umístila se na 6. místě. Kat. B (7. ročník) - Matěj Žárský (7. B)  - umístil se na 5. místě. Kat. C (8. a 9. ročník) - Tobiáš Rothanzl (9. B) - umístil se na 4. místě. Gratulujeme. ​
  157 zobrazení

Okresní kolo Olympiády v německém jazyce

Okresní kolo Olympiády v německém jazyce
V úterý 20. února  2024 se uskutečnilo okresní kolo Olympiády v německém jazyce. Naši školu reprezentovali dva žáci: Anna Táborská (9. C) a Tobiáš Rothanzl (9. B). Výsledky: 3. místo: Anna Táborská → postup do krajského kola sdílené 5. místo: Tobiáš Rothanzl Gratulujeme.​
  113 zobrazení

Matematická soutěž PANGEA

Matematická soutěž PANGEA
Od pondělí 12. 2. 2024 začíná naše škola online testování v matematické soutěži Pangea. Této soutěže se účastníme již šestým rokem, letos  se přihlásilo 221 žáků (od 4. do 9. ročníku). Výsledky budeme znát na začátku dubna. Tak nám držte pěsti...
  215 zobrazení

Florbal - superliga

Florbal - superliga
Ve čtvrtek 8. února 2024 jsme se zúčastnili florbalové superligy v Enteria areně. FOTOGALERIE
  201 zobrazení

Finanční gramotnost - postup do krajského kola

Finanční gramotnost - postup do krajského kola
Minulý týden se skupina žáků z I. a II. stupně zúčastnila online okresního kola 13. ročníku Finanční gramotnosti. Z nejlepších jednotlivců školního kola se stal tým. Kategorii I. stupeň zastupovali žáci: Dominik Sommer, Anastázie Hurychová (oba 5. C), Johana Melichová (5. B) . Z kategorie II. stupeň to byli: Lenka Krčálová, Barbora S...
Celý článek
  218 zobrazení

Není vzorec jako vzorec

Není vzorec jako vzorec
Při dalším badání v hodinách chemie jsme se podívali na zoubek chemickým vzorcům. Jejich aplikaci jsme si vyzkoušeli na řadě základních nasycených uhlovodíků. Nejvíce nás zajímal strukturní, molekulový a racionální vzorec. K procvičování jsme využili hned několik stavebnic. Určitě se už nikdo nesplete :) ​
  177 zobrazení

Školní kolo Zeměpisné olympiády

Školní kolo Zeměpisné olympiády
Ve středu 17. ledna 2024 se uskutečnilo školní kolo Zeměpisné olympiády. Této olympiády se zúčastnilo 84 žáků ze 2. stupně. Výsledky: Kategorie A (6. ročník) 1. místo: Beáta Havlová (6. A) 2. místo: Filip Felcman (6. C) 3. místo: Barbora Sívková (6. C) 4. místo: Martina Řezníčková (6. A) ​ Kategorie B (7. ročník) 1. místo: Matěj Žárský (7. B) 2. mí...
Celý článek
  283 zobrazení

Dějepisná olympiáda 2023

Dějepisná olympiáda 2023
Ve středu 29. 11. 2023 se uskutečnilo školní kolo Dějepisné olympiády, které se zúčastnilo 30 žáků 7. až 9. ročníku. Výsledky: 1. místo: Karolína Vašíčková, 9. B 2. místo: Barbora Chudomská, 9. C 3. místo: Matěj Žárský, 7. B 4. místo: Antonín Slezák, 9. B 5. místo: Evelína Teplá, 8. A 6. místo: Anna Táborská, 9. C 7. místo: Lukáš Flegr, 8. B Výsled...
Celý článek
  241 zobrazení

Škola

Základní škola Pardubice–Polabiny,
Prodloužená 283

Prodloužená 283
530 09 Pardubice, Polabiny 2
Česká republika

IČ: 60159065
RED IZO: 600196548

ID DS: kjefxqf

Bankovní účet vedený u KB: platby ŠD a platby obědů

Zřizovatel: Magistrát města Pardubic

Vedení školy

Ředitelka školy:
Mgr. Bc. Jana Smetanová
466415678, 604356 933
smetanovaj@zsprodlouzenapce.cz

Zástupce ředitelky školy pro oblast pedagogickou - statutární zástupce ředitelky školy:
Mgr. Tomáš Zemánek
466768351
zemanekt@zsprodlouzenapce.cz

 

Zástupce ředitelky školy pro oblast technicko - organizační:

Mgr. Vladislav Valenta
466768351
valentav@zsprodlouzenapce.cz

Vedoucí učitelka:
Mgr. Marie Ańa Novotná
466768351
novotnaa@zsprodlouzenapce.cz