Zprávy z domácího vyučování v 5.B

Zprávy z domácího vyučování v 5.B
​Už několik týdnů si děti musí doma s učivem poradit samy- někdy s pomocí rodičů. V této složité situaci jim patří velká pochvala, děti skvěle zúročily to,co jsme se celých 5 let ve škole učili- to je samostatnost, schopnost naplánovat si efektivně práci v určitém čase, umět vyhledávat informace z různých zdrojů a pracovat s nimi. 
  7 zobrazení

Dramatizace v angličtině- 5. B

Dramatizace v angličtině- 5. B
​V angličtině měly děti rozdělené role a ztvárnily reportáž , ve které zpovídaly známou osobnost .Připravovaly se na to pečlivě, rozebírali jsme různá témata, děti vyhledávaly nová slovní spojení pro dané téma a výsledné reportáže pro třídní publikum byly skvělé! :-)
  82 zobrazení

Pythagoriáda - matematická soutěž

V lednu 2020 proběhla na naší škole Pythagoriáda pro žáky 5. až 8. ročníku. Výsledky žáků, kteří měli nad 10 bodů: 5. ročník 1. místo: Tobiáš Rothanzl (5. B) 2. místo: Aneta Santlerová (5. C) 3. místo: Jan Hrbáček (5. B) 4. místo: Dominique Rafael Spálenka (5. C) ​ 5. místo: Jan Šlosar (5. C) ​ 6. místo:​ Lukáš Ďurech (5. A) V o...
Celý článek
  80 zobrazení

Evropský projekt

Evropský projekt
​Děti z 5.B a 5.A společnými silami pracovaly ve smíšených skupinách na projektu o Evropě. Procvičily si například evropské vlajky, poznávaly eura, evropské památky, značky evropských  automobilů, sportovce , evropskou kuchyni. S některými  poznatky si věděly rady hned, nad jinými se společně "zapotily" trochu víc, ale nakonec všechna sta...
Celý článek
  63 zobrazení

Program s naší školní psycholožkou v 5.B

Program s naší školní psycholožkou v 5.B
Máme za sebou první pololetí  a také sebereflexi a týmové zamyšlení v programu s naší školní psycholožkou Terezou, která nám moc pomohla k tomu, abychom si uvědomili, jak dobrý jsme tým! . ..Skvěle strávený čas, kdy jsme zhodnotili co se nám povedlo, v čem jsme dobří, kde nás to pálí a na čem budem pracovat. 
  96 zobrazení

Centra v 5. B - Podnebné pásy

Centra v 5. B - Podnebné pásy
​Tentokrát jsme si prostřednictvím center přibížili téma Podnebné pásy. Probíhal nejen sběr informací a jejich zpracování, ale také prezentace a představení ostatním. Následovalo sebehodnocení a pak společné sdílení. Děti si díky této zkušenosti vše lépe zapamatovaly a patří jim velká pochvala!
  104 zobrazení

VESELÁ VĚDA, aneb přidejte se k nám

VESELÁ VĚDA, aneb přidejte se k nám
​Kroužek probíhá každé úterý od 14.00-15.00. Pro bližší info mail: samkovap@zsprodlouzenapce.cz
  80 zobrazení

Barevné ladění v 5.B

Barevné ladění v 5.B
​Celý týden jsme měli ve znamení barev - máme nové poznatky o tom, že všechny barvy v našem okolí nás mohou více či méně ovlivňovat v růžných situacích -víme , že některé barvy mohou působit agresivně, jiné naopak velice uklidňujícím dojmem. Jsou také barvy, které pomáhají aktivovat naši činnost a inspirovat nás k lepšímu výkonu.Každý si našel tu s...
Celý článek
  122 zobrazení

CHEMICKÁ ROAD SHOW 2

CHEMICKÁ ROAD SHOW 2
Pokračování jen pro silné žaludky....
  121 zobrazení

CHEMICKÁ ROAD SHOW

CHEMICKÁ ROAD SHOW
​Tak trochu jiná chemie...
  97 zobrazení

Společný projekt 7.B a 5.B

Společný projekt 7.B a 5.B
​Skvělá spolupráce dětí z prvního a druhého stupně: sedmáci si připravili pro své mladší spolužáky krásnou prezentaci na téma Vánoce ve světě a páťáci se tak dozvěděli spoustu zajímavých informací. Společně pak diskutovali a odpovídali na otázky k tomuto tématu. 
  136 zobrazení

Vánoční centra v 5. B

Vánoční centra v 5. B
​Ve vánočních centrech jsme se naladili vůní perníčků, které si děti samy upekly a nazdobily. Dozvěděly se zajímavosti o svaté Lucii, svaté Barboře, Ambrožovi, ale také o původu vánoční písně Tichá noc. Také informace o vánočních rekordech nás překvapily a pobavily.
  87 zobrazení

Vánoční jarmark se povedl

Vánoční jarmark se povedl
​Školní jídelna se  ve středu proměnila v jedno velké tržiště :-). I děti z 5. B tu nabízely svoje zboží a moc je to bavilo!
  120 zobrazení

Exkurze do planetária

Exkurze do planetária
​Třída 5. B navštívila planetárium v Hradci Králové. Zážitků máme plno, nejvíce nás nadchla asi digitální moderní projekce oblohy a dalekohled v hlavní kupoli.
  123 zobrazení

Sázení stromu

Sázení stromu
​Vyslali jsme Káťu Válkovou jako zástupkyni naší třídy 5. B, aby se zúčastnila akce vysazení stromu za naši školu pro městský obvod Pardubice Polabiny ll.  Až bude strom větší, možná poslouží na náměstí před školou jako strom vánoční. Tak ať nám roste! 
  113 zobrazení

Příprava na jarmark v 5. B

Příprava na jarmark v 5. B
​Součástí odpoledního dne otevřených dveří, který se blíží, bude i vánoční jarmark. Na ten se děti pečlivě připravují ,tvoří spoustu úžasných vánočních ozdob a další drobnosti, které jistě někomu udělají radost .
  136 zobrazení

Logická olympiáda

V říjnu 2019 se 80 žáků naší školy účastnilo Logické olympiády ve třech kategoriích. Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je ...
Celý článek
  276 zobrazení

Práce ve vlastivědných centrech v 5. B

Práce ve vlastivědných centrech v 5. B
Pracovali jsem na vlastivědných centrech, kde si děti formou aktivního učení mimo jiné vyhledávaly informace o tom, jak se žilo v druhé polovině 18. století, jak se lidé stravovali, jakou měli módu, zvyky. Spojili jsme s tím i Velkou pardubickou a porovnání kloboukové módy z doby 18. století a dnešní doby. Velká pochvala dětem při jejich tvůrčí prá...
Celý článek
  138 zobrazení

Návštěva Východočeského divadla

​Krásný zážitek jsme měli při návštěvě Východočeského divadla v Pardubicích. Představení Kráska a zvíře bylo úžasné a moc jsme si to užili. Při této příležitosti jsme si připomněli pravidla slušného chování , chlapci se proměnili v elegány v košilích a děvčata volila krásné doplňky v podobě kabelek a šátků. :-).
  185 zobrazení

Rozjíždíme nový školní rok v 5.B

Rozjíždíme nový školní rok v 5.B
​Po prázdninách jsme se sešli v plné síle a strávíme společně poslední rok na prvním stupni. Dali jsme si nějaké cíle a představy, tak ať se nám to vydaří!!!
  249 zobrazení