VESELÁ VĚDA, aneb přidejte se k nám

​Kroužek probíhá každé úterý od 14.00-15.00. Pro bližší info mail: samkovap@zsprodlouzenapce.cz

Barevné ladění v 5.B

​Celý týden jsme měli ve znamení barev - máme nové poznatky o tom, že všechny barvy v našem okolí nás mohou více či méně ovlivňovat v růžných situacích -víme , že některé barvy mohou působit agresivně, jiné naopak velice uklidňujícím dojmem. Jsou také barvy, které pomáhají aktivovat naši činnost a inspirovat nás k lepšímu výkonu.Každý si našel tu s...
Celý článek

CHEMICKÁ ROAD SHOW 2

Pokračování jen pro silné žaludky....

CHEMICKÁ ROAD SHOW

​Tak trochu jiná chemie...

Společný projekt 7.B a 5.B

​Skvělá spolupráce dětí z prvního a druhého stupně: sedmáci si připravili pro své mladší spolužáky krásnou prezentaci na téma Vánoce ve světě a páťáci se tak dozvěděli spoustu zajímavých informací. Společně pak diskutovali a odpovídali na otázky k tomuto tématu. 

Vánoční centra v 5. B

​Ve vánočních centrech jsme se naladili vůní perníčků, které si děti samy upekly a nazdobily. Dozvěděly se zajímavosti o svaté Lucii, svaté Barboře, Ambrožovi, ale také o původu vánoční písně Tichá noc. Také informace o vánočních rekordech nás překvapily a pobavily.

Vánoční jarmark se povedl

​Školní jídelna se  ve středu proměnila v jedno velké tržiště :-). I děti z 5. B tu nabízely svoje zboží a moc je to bavilo!

Exkurze do planetária

​Třída 5. B navštívila planetárium v Hradci Králové. Zážitků máme plno, nejvíce nás nadchla asi digitální moderní projekce oblohy a dalekohled v hlavní kupoli.

Sázení stromu

​Vyslali jsme Káťu Válkovou jako zástupkyni naší třídy 5. B, aby se zúčastnila akce vysazení stromu za naši školu pro městský obvod Pardubice Polabiny ll.  Až bude strom větší, možná poslouží na náměstí před školou jako strom vánoční. Tak ať nám roste! 

Příprava na jarmark v 5. B

​Součástí odpoledního dne otevřených dveří, který se blíží, bude i vánoční jarmark. Na ten se děti pečlivě připravují ,tvoří spoustu úžasných vánočních ozdob a další drobnosti, které jistě někomu udělají radost .

Logická olympiáda

V říjnu 2019 se 80 žáků naší školy účastnilo Logické olympiády ve třech kategoriích. Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je ...
Celý článek

Práce ve vlastivědných centrech v 5. B

Pracovali jsem na vlastivědných centrech, kde si děti formou aktivního učení mimo jiné vyhledávaly informace o tom, jak se žilo v druhé polovině 18. století, jak se lidé stravovali, jakou měli módu, zvyky. Spojili jsme s tím i Velkou pardubickou a porovnání kloboukové módy z doby 18. století a dnešní doby. Velká pochvala dětem při jejich tvůrčí prá...
Celý článek

Návštěva Východočeského divadla

​Krásný zážitek jsme měli při návštěvě Východočeského divadla v Pardubicích. Představení Kráska a zvíře bylo úžasné a moc jsme si to užili. Při této příležitosti jsme si připomněli pravidla slušného chování , chlapci se proměnili v elegány v košilích a děvčata volila krásné doplňky v podobě kabelek a šátků. :-).

Rozjíždíme nový školní rok v 5.B

​Po prázdninách jsme se sešli v plné síle a strávíme společně poslední rok na prvním stupni. Dali jsme si nějaké cíle a představy, tak ať se nám to vydaří!!!

Báječná škola v přírodě 4.B a 4.E

​Škola v přírodě v krásném prostředí v rekreačním středisku Horní Bradlo se nám vydařila: krásné počasí, bazén, lesy a spousta zábavy!

Husitské války ve 4. B

​Tentokrát se každý tým zaměřil na jinou husitskou válku, prozkoumal strategie husitů a husitské zbraně a následně pak seznámil ostatní týmy s novým poznatky. Zpracování tématu se dětem velmi dařilo, obzvláť detailní prozkoumání vzniku husitských zbraní.

Karel IV. ve 4. B :-)

​V dalších centrech aktivit jsme se zaměřili na Karla IV. Děti si zjistily spoustu zajímavých informací o tomto panovníkovi, vyrobily korunovační klenoty a dramaticky ztvárnily některé okamžiky z této doby.  Moc jsme si to užili :-).

Vodící psi ve 4.B :-)

​Dnes navštívily naše čtvrté třídy dvě skvělé dámy ,obě v doprovodu vodících psů. Paní Jana je nevidomá a ukázala nám práci se svým psem. Děti si mohly vyzkoušet, jak se správně chovat, když chceme pomoct nevidomému člověku třeba přejít silnici. Paní Majka se aktivně věnuje nadaci vodících psů a psím útulkům, kam také poputuje spousta dek, povlečen...
Celý článek

Zdravá svačinka ve 4. B

​Dnes jsme v rámci projektu Hrdá škola společně při vyučování posvačili. Přinesli jsme si zdravé dobroty, popovídali o naší "snídani snů"  a zpříjemnili vyučování :-).

Matematická soutěž Pangea

Matematická soutěž Pangea je určena pro všechny děti, které rády počítají. Pangea ale není ledajaká soutěž. Pracuje s reálnými příklady ze života a nabízí možnost zúčastnit se dětem 4. až 9. ročníků základní školy a jím příslušných ročníků víceletých gymnázií z celé České republiky.  Odkaz na stránky soutěže - zde. ​ Této soutěže se zúčastnilo...
Celý článek