Exkurze do planetária

​Třída 5. B navštívila planetárium v Hradci Králové. Zážitků máme plno, nejvíce nás nadchla asi digitální moderní projekce oblohy a dalekohled v hlavní kupoli.

Sázení stromu

​Vyslali jsme Káťu Válkovou jako zástupkyni naší třídy 5. B, aby se zúčastnila akce vysazení stromu za naši školu pro městský obvod Pardubice Polabiny ll.  Až bude strom větší, možná poslouží na náměstí před školou jako strom vánoční. Tak ať nám roste! 

Příprava na jarmark v 5. B

​Součástí odpoledního dne otevřených dveří, který se blíží, bude i vánoční jarmark. Na ten se děti pečlivě připravují ,tvoří spoustu úžasných vánočních ozdob a další drobnosti, které jistě někomu udělají radost .

Logická olympiáda

V říjnu 2019 se 80 žáků naší školy účastnilo Logické olympiády ve třech kategoriích. Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je ...
Celý článek

Práce ve vlastivědných centrech v 5. B

Pracovali jsem na vlastivědných centrech, kde si děti formou aktivního učení mimo jiné vyhledávaly informace o tom, jak se žilo v druhé polovině 18. století, jak se lidé stravovali, jakou měli módu, zvyky. Spojili jsme s tím i Velkou pardubickou a porovnání kloboukové módy z doby 18. století a dnešní doby. Velká pochvala dětem při jejich tvůrčí prá...
Celý článek

Návštěva Východočeského divadla

​Krásný zážitek jsme měli při návštěvě Východočeského divadla v Pardubicích. Představení Kráska a zvíře bylo úžasné a moc jsme si to užili. Při této příležitosti jsme si připomněli pravidla slušného chování , chlapci se proměnili v elegány v košilích a děvčata volila krásné doplňky v podobě kabelek a šátků. :-).

Rozjíždíme nový školní rok v 5.B

​Po prázdninách jsme se sešli v plné síle a strávíme společně poslední rok na prvním stupni. Dali jsme si nějaké cíle a představy, tak ať se nám to vydaří!!!

Báječná škola v přírodě 4.B a 4.E

​Škola v přírodě v krásném prostředí v rekreačním středisku Horní Bradlo se nám vydařila: krásné počasí, bazén, lesy a spousta zábavy!

Husitské války ve 4. B

​Tentokrát se každý tým zaměřil na jinou husitskou válku, prozkoumal strategie husitů a husitské zbraně a následně pak seznámil ostatní týmy s novým poznatky. Zpracování tématu se dětem velmi dařilo, obzvláť detailní prozkoumání vzniku husitských zbraní.

Karel IV. ve 4. B :-)

​V dalších centrech aktivit jsme se zaměřili na Karla IV. Děti si zjistily spoustu zajímavých informací o tomto panovníkovi, vyrobily korunovační klenoty a dramaticky ztvárnily některé okamžiky z této doby.  Moc jsme si to užili :-).

Vodící psi ve 4.B :-)

​Dnes navštívily naše čtvrté třídy dvě skvělé dámy ,obě v doprovodu vodících psů. Paní Jana je nevidomá a ukázala nám práci se svým psem. Děti si mohly vyzkoušet, jak se správně chovat, když chceme pomoct nevidomému člověku třeba přejít silnici. Paní Majka se aktivně věnuje nadaci vodících psů a psím útulkům, kam také poputuje spousta dek, povlečen...
Celý článek

Zdravá svačinka ve 4. B

​Dnes jsme v rámci projektu Hrdá škola společně při vyučování posvačili. Přinesli jsme si zdravé dobroty, popovídali o naší "snídani snů"  a zpříjemnili vyučování :-).

Matematická soutěž Pangea

Matematická soutěž Pangea je určena pro všechny děti, které rády počítají. Pangea ale není ledajaká soutěž. Pracuje s reálnými příklady ze života a nabízí možnost zúčastnit se dětem 4. až 9. ročníků základní školy a jím příslušných ročníků víceletých gymnázií z celé České republiky.  Odkaz na stránky soutěže - zde. ​ Této soutěže se zúčastnilo...
Celý článek

Matematický klokan

V pátek 22. března 2019 se 275 žáků naší školy zúčastnilo Matematického klokana. Odkaz - zde. Výsledky prvních tří soutěžících v jednotlivých kategoriích: CVRČEK 1. místo: Vaněček Tomáš (3. B) 2. místo: Stuchlíková Ema (3. A) 3. místo: Král David (3. C) KLOKÁNEK 1. místo: Santlerová Aneta (4. C) 2. místo: Šlosar Jan (4. C) 3. místo: Rothanzl Tobiáš...
Celý článek

Projektový týden na téma Voda ve 4.B

​Projektový týden jsme začali v úpravně vody v Hrobicích společně s třídou 4.A  a 5.B, kde se děti dozvěděly spoustu zajímavých informací. Dále jsme v naší třídě pokračovali v centrech aktivit - práce s mikroskopy, pozorování různých druhů vod, pokusy s vodou a ledem, tvoření myšlenkovýh map, diskuze a hypotézy, výpočty spotřeby vody . Na závě...
Celý článek

Náš ponožkový den

​Dnes jsme podpořili Světový den Downova syndromu- Ponožkový den. "Leave no one behind" je motto tohoto dne. Oblékli jsme si každou ponožku jinou- odlišnost symbolizuje lidi s Downovým syndromem od těch zdravých. Každý jsme jiný, ale každý jsme výjimečný ...

Úniková hra ve 4.B

​Zahráli jsme si tzv. únikovou hru přímo v naší třídě. Děti pracovaly ve skupinkách, hledaly různé indicie,řešily zadání v angličtině, úžasně spolupracovaly a všechny nakonec získaly klíč k odemčení třídy. Zapojily se do toho naplno, úžasně nás to nabilo a stmelilo. 

Program se školní psycholožkou

​Uskutečnili jsme příjemné setkání s naší školní psycholožkou na téma: Vzájemná spolupráce ve třídě. Děti tvořily ve skupinách stavby se stíženými podmínkami, ve kterých se ukázala vytrvalost, trpělivost a hlavně schopnost domluvit se jeden s druhým.  To se nám podařilo a máme z toho radost! :-).

Práce v centrech -Naše Pardubice

​ Centra Naše Pardubice-  probíhala ve tvůrčí atmosféře, děti pracovaly s tablety, vyhledávaly informace k otázkám , připomněly si  hlavní stavby , symboly a sporty v Pardubicích . Všemi centry prolínala angličtina ,takže pokud v Pardubicích potkáme cizince, určitě mu poradíme s názvy všech dominant našeho města a možná mu i popíšeme...
Celý článek

Teplákový den ve 4.B

​16.1. jsme se ve škole sešli ve sportovním oblečení. V rámci projektu Hrdá škola byl pro nás tento den ve znamení FAIR PLAY - povídali jsme si o tomto heslu nejen ve smyslu sportovním, ale i v každodenním životě. Pohodlné teplákové oblečení nám dodalo příjemnou a uvolněnou atmosféru a klidně bychom tak chodili do školy častěji.