Krásné prázdniny

Krásné prázdniny
​Tento týden se děti rozloučily se školním rokem.  Ve středu 30. června  dostaly  první vysvědčení a knížku, ze které si budou o prázdninách číst. Krásné prázdniny!
  67 zobrazení

Nevydařená výprava 1. D

Nevydařená výprava 1. D
​V pátek 25. června jsme odložili kvůli špatnému počasí naplánovanou vycházku do okolí pardubického zámku, na kterou jsme se všichni moc těšili. Bohužel, i náhradní vycházku k jezeru Bajkal nám překazil déšť. 
  127 zobrazení

První školní výlet - plavba výletní lodí

První školní výlet - plavba výletní lodí
​V pondělí 14. června jsme pluli výletní lodí Arnošt po řece Labi. Během cesty jsme si mohli vyrazit pamětní minci, získat lodní lístek napsaný husím brkem, vyrobit šperk z měděného drátku. K osvěžení nechyběla zmrzlina a dobré pití. Dvouhodinová plavba při krásném počasí rychle utekla.
  147 zobrazení

Pyžamový den v 1.D

Pyžamový den v 1.D
​V pátek 11. června přišly děti do školy v oblíbených nočních úborech a užily si velkou zábavu a legraci.
  72 zobrazení

Oslava Dne dětí v 1. D

Oslava Dne dětí v 1. D
​V úterý 1. června jsme s dětmi slavili jejich svátek. Nejdříve děti vyplnily pracovní listy, vyráběly popcorn, také nechyběla pohádka a na závěr přípitek, občerstvení a dáreček. 
  80 zobrazení

Den šílených účesů v 1. D

Den šílených účesů v 1. D
​Ve středu 19. května jsme si užili zábavu a legraci. Netradiční účesy nám moc slušely....
  186 zobrazení

Jarní týden v 1.D

Jarní týden v 1.D
​Konečně jsme se dočkali a opět jsme po několika týdnech online výuky spolu ve školních lavicích. Celý týden ve znamení jara jsme si moc užili. Vycházka po okolí školy, tvorba jarního okénka, počítání příkladů, stříhání, malování, lepení. Výsledkem naší skupinové práce jsou jarní louky, které zdobí chodbu naší školy.
  209 zobrazení

Velikonoční tvoření v 1. D

Velikonoční tvoření v 1. D
​Poslední školní den před velikonočními prázdninami byl ve znamení jara a velikonočního tvoření. Nejprve jsme poznávali jarní květiny, potom jsme si povídali o Velikonocích, připomněli jsme si zvyky tohoto období, poslechli koledu a nakonec vyrobili velikonočního zajíčka. Všem dětem se zajíček povedl a udělal velkou radost.
  200 zobrazení

Třídnická hodina online - 1. D

Třídnická hodina online - 1. D
​Při online výuce se učíme ve skupinkách, a tak byla třídnická hodina příležitostí, kdy jsme se setkali online i s ostatními spolužáky. Někteří se pochlubili novými knížkami, domácími nebo plyšovými mazlíčky, jiní zase výrobky, které zhotovili. Rádi jsme se viděli a těšíme se zpět do naší třídy.
  140 zobrazení

1. D - online výuka

1. D - online výuka
​Od 1. března opět probíhá online výuka.  V českém jazyce se učíme číst a psát nová písmenka, vzorně máme vypracované úkoly ve Slabikáři i pracovním sešitě. Naše písanky jsou přímo ukázkové. V matematice jsme se dozvěděli, co je metr, litr a kilogram. Příklady máme vždy správně vypočítané. S domácími úkoly z prvouky nám pomáhají rodi...
Celý článek
  209 zobrazení

MASOPUSTNÍ REJ

MASOPUSTNÍ   REJ
​V týdnu před jarními prázdninami bylo ve škole opravdu veselo. Pořádali jsme masopust v prvních a druhých třídách. Děti se přestrojily za princezny, kouzelníky, víly, piráty či bojovníky. Samozřejmě , že jsme se také učili o této zimní tradici ve čtení , počítání i tvoření.  Průvod masek probíhal  odděleně po třídách s  muzikou a ve...
Celý článek
  307 zobrazení

Zimní příroda

Zimní příroda
​V rámci TV chodíme na vycházky po okolí naší školy. Pozorujeme kačenky, labutě a ptáčky v krmítku, hledáme opuštěná hnízda, určujeme jehličnany, opakujeme si pravidla bezpečnosti, když přecházíme silnici. 
  131 zobrazení

Tělocvik na sněhu - 1. D

Tělocvik na sněhu - 1. D
​Hodinu tělesné výchovy jsme si užili na školní zahradě. Stavění sněhuláků, iglů, zvířátek a nakonec pořádná  koulovačka. 
  190 zobrazení

Den Tří králů

Den Tří králů
​Ve středu 6. ledna jsme oslavovali svátek Tří králů. Četli jsme si příběh, poslechli písničku, počítali tříkrálové příklady a nakonec vytvořili hezké obrázky.
  488 zobrazení

Vánoční tvoření 1. D

Vánoční tvoření 1. D
​Vyráběli jsme vánoční přání rodičům pro radost a potěšení.
  175 zobrazení

Vánoční besídka 1. D

Vánoční besídka 1. D
​​Poslední školní prosincový den jsme si opravdu užili. Soutěže, hry, pohádky a nakonec dárečky pod stromečkem, ze kterých byla obrovská radost.
  190 zobrazení

Třídnická hodina 1. D

Třídnická hodina 1. D
​Blíží se Vánoce, a tak jsme si povídali, jak se na tyto svátky doma připravujeme. Pečení cukroví, úklid, vánoční výzdoba, psaní Ježíškovi......Někomu už dopis za oknem zmizel.
  183 zobrazení

Mikuláš za dveřmi 1. D

Mikuláš za dveřmi 1. D
​V minulých dnech děti z 1. D vyráběly v hodinách výtvarné výchovy a pracovních činnostech čertíky, andílky a také nohavici na nadílku od Mikuláše. Netrpělivě čekaly, zda přijde a něco sladkého jim donese. A opravu přišel. Nechal za dveřmi košík s nadílkami. V dopise se omlouval, že přijde osobně až příští rok.
  189 zobrazení

Možná přijde Mikuláš

Možná přijde Mikuláš
​Třída 1. D je připravena na příchod Mikuláše..............a nebo i čerta?!
  240 zobrazení

Podzimní tvoření

Podzimní tvoření
​Podzimní počasí bývá často deštivé, a tak si naši prvňáčci vytvořili vlastní deštníky podle své fantazie, pod kterými se schovají před deštěm.
  197 zobrazení