Jarní týden v 1.D

Jarní týden v 1.D
​Konečně jsme se dočkali a opět jsme po několika týdnech online výuky spolu ve školních lavicích. Celý týden ve znamení jara jsme si moc užili. Vycházka po okolí školy, tvorba jarního okénka, počítání příkladů, stříhání, malování, lepení. Výsledkem naší skupinové práce jsou jarní louky, které zdobí chodbu naší školy.
  63 zobrazení

Velikonoční tvoření v 1. D

Velikonoční tvoření v 1. D
​Poslední školní den před velikonočními prázdninami byl ve znamení jara a velikonočního tvoření. Nejprve jsme poznávali jarní květiny, potom jsme si povídali o Velikonocích, připomněli jsme si zvyky tohoto období, poslechli koledu a nakonec vyrobili velikonočního zajíčka. Všem dětem se zajíček povedl a udělal velkou radost.
  105 zobrazení

Třídnická hodina online - 1. D

Třídnická hodina online - 1. D
​Při online výuce se učíme ve skupinkách, a tak byla třídnická hodina příležitostí, kdy jsme se setkali online i s ostatními spolužáky. Někteří se pochlubili novými knížkami, domácími nebo plyšovými mazlíčky, jiní zase výrobky, které zhotovili. Rádi jsme se viděli a těšíme se zpět do naší třídy.
  74 zobrazení

1. D - online výuka

1. D - online výuka
​Od 1. března opět probíhá online výuka.  V českém jazyce se učíme číst a psát nová písmenka, vzorně máme vypracované úkoly ve Slabikáři i pracovním sešitě. Naše písanky jsou přímo ukázkové. V matematice jsme se dozvěděli, co je metr, litr a kilogram. Příklady máme vždy správně vypočítané. S domácími úkoly z prvouky nám pomáhají rodi...
Celý článek
  99 zobrazení

MASOPUSTNÍ REJ

MASOPUSTNÍ   REJ
​V týdnu před jarními prázdninami bylo ve škole opravdu veselo. Pořádali jsme masopust v prvních a druhých třídách. Děti se přestrojily za princezny, kouzelníky, víly, piráty či bojovníky. Samozřejmě , že jsme se také učili o této zimní tradici ve čtení , počítání i tvoření.  Průvod masek probíhal  odděleně po třídách s  muzikou a ve...
Celý článek
  229 zobrazení

Zimní příroda

Zimní příroda
​V rámci TV chodíme na vycházky po okolí naší školy. Pozorujeme kačenky, labutě a ptáčky v krmítku, hledáme opuštěná hnízda, určujeme jehličnany, opakujeme si pravidla bezpečnosti, když přecházíme silnici. 
  90 zobrazení

Tělocvik na sněhu - 1. D

Tělocvik na sněhu - 1. D
​Hodinu tělesné výchovy jsme si užili na školní zahradě. Stavění sněhuláků, iglů, zvířátek a nakonec pořádná  koulovačka. 
  150 zobrazení

Den Tří králů

Den Tří králů
​Ve středu 6. ledna jsme oslavovali svátek Tří králů. Četli jsme si příběh, poslechli písničku, počítali tříkrálové příklady a nakonec vytvořili hezké obrázky.
  378 zobrazení

Vánoční tvoření 1. D

Vánoční tvoření 1. D
​Vyráběli jsme vánoční přání rodičům pro radost a potěšení.
  140 zobrazení

Vánoční besídka 1. D

Vánoční besídka 1. D
​​Poslední školní prosincový den jsme si opravdu užili. Soutěže, hry, pohádky a nakonec dárečky pod stromečkem, ze kterých byla obrovská radost.
  152 zobrazení

Třídnická hodina 1. D

Třídnická hodina 1. D
​Blíží se Vánoce, a tak jsme si povídali, jak se na tyto svátky doma připravujeme. Pečení cukroví, úklid, vánoční výzdoba, psaní Ježíškovi......Někomu už dopis za oknem zmizel.
  141 zobrazení

Mikuláš za dveřmi 1. D

Mikuláš za dveřmi 1. D
​V minulých dnech děti z 1. D vyráběly v hodinách výtvarné výchovy a pracovních činnostech čertíky, andílky a také nohavici na nadílku od Mikuláše. Netrpělivě čekaly, zda přijde a něco sladkého jim donese. A opravu přišel. Nechal za dveřmi košík s nadílkami. V dopise se omlouval, že přijde osobně až příští rok.
  159 zobrazení

Možná přijde Mikuláš

Možná přijde Mikuláš
​Třída 1. D je připravena na příchod Mikuláše..............a nebo i čerta?!
  194 zobrazení

Podzimní tvoření

Podzimní tvoření
​Podzimní počasí bývá často deštivé, a tak si naši prvňáčci vytvořili vlastní deštníky podle své fantazie, pod kterými se schovají před deštěm.
  148 zobrazení

Opět ve školních lavicích

Opět ve školních lavicích
​Ve středu 18. listopadu jsme se opět vrátili do školních lavic. Online výuku jsme zvládli na výbornou. Oporou nám byli rodiče, kterým patří velké poděkování. S chutí jsme se pustili do další práce. Jsme rádi, že jsme zase všichni spolu.
  127 zobrazení

Suit Up Day

Suit Up Day
​V rámci projektu Hrdá škola proběhla na naší škole Suit Up Day, kdy jsme si povídali o společenském chování. Děti z 1. D byly ve svátečním oblečení a moc jim to slušelo. 
  150 zobrazení

První měsíc ve škole

První měsíc ve škole
​Během prvního měsíce ve škole se děti naučily připravit si pomůcky, odevzdat sešity, číst první písmenka a slabiky, psát číslice, počítat, spolupracovat ve dvojicích a ve skupinách. Děti jsou moc šikovné, všechno zvládly na jedničku s hvězdičkou.
  178 zobrazení