MASOPUSTNÍ REJ

MASOPUSTNÍ   REJ
​V týdnu před jarními prázdninami bylo ve škole opravdu veselo. Pořádali jsme masopust v prvních a druhých třídách. Děti se přestrojily za princezny, kouzelníky, víly, piráty či bojovníky. Samozřejmě , že jsme se také učili o této zimní tradici ve čtení , počítání i tvoření.  Průvod masek probíhal  odděleně po třídách s  muzikou a ve...
Celý článek
  60 zobrazení

Zimní příroda

Zimní příroda
​V rámci TV chodíme na vycházky po okolí naší školy. Pozorujeme kačenky, labutě a ptáčky v krmítku, hledáme opuštěná hnízda, určujeme jehličnany, opakujeme si pravidla bezpečnosti, když přecházíme silnici. 
  41 zobrazení

Tělocvik na sněhu - 1. D

Tělocvik na sněhu - 1. D
​Hodinu tělesné výchovy jsme si užili na školní zahradě. Stavění sněhuláků, iglů, zvířátek a nakonec pořádná  koulovačka. 
  93 zobrazení

Den Tří králů

Den Tří králů
​Ve středu 6. ledna jsme oslavovali svátek Tří králů. Četli jsme si příběh, poslechli písničku, počítali tříkrálové příklady a nakonec vytvořili hezké obrázky.
  219 zobrazení

Vánoční tvoření 1. D

Vánoční tvoření 1. D
​Vyráběli jsme vánoční přání rodičům pro radost a potěšení.
  96 zobrazení

Vánoční besídka 1. D

Vánoční besídka 1. D
​​Poslední školní prosincový den jsme si opravdu užili. Soutěže, hry, pohádky a nakonec dárečky pod stromečkem, ze kterých byla obrovská radost.
  99 zobrazení

Třídnická hodina 1. D

Třídnická hodina 1. D
​Blíží se Vánoce, a tak jsme si povídali, jak se na tyto svátky doma připravujeme. Pečení cukroví, úklid, vánoční výzdoba, psaní Ježíškovi......Někomu už dopis za oknem zmizel.
  96 zobrazení

Mikuláš za dveřmi 1. D

Mikuláš za dveřmi 1. D
​V minulých dnech děti z 1. D vyráběly v hodinách výtvarné výchovy a pracovních činnostech čertíky, andílky a také nohavici na nadílku od Mikuláše. Netrpělivě čekaly, zda přijde a něco sladkého jim donese. A opravu přišel. Nechal za dveřmi košík s nadílkami. V dopise se omlouval, že přijde osobně až příští rok.
  121 zobrazení

Možná přijde Mikuláš

Možná přijde Mikuláš
​Třída 1. D je připravena na příchod Mikuláše..............a nebo i čerta?!
  137 zobrazení

Podzimní tvoření

Podzimní tvoření
​Podzimní počasí bývá často deštivé, a tak si naši prvňáčci vytvořili vlastní deštníky podle své fantazie, pod kterými se schovají před deštěm.
  102 zobrazení

Opět ve školních lavicích

Opět ve školních lavicích
​Ve středu 18. listopadu jsme se opět vrátili do školních lavic. Online výuku jsme zvládli na výbornou. Oporou nám byli rodiče, kterým patří velké poděkování. S chutí jsme se pustili do další práce. Jsme rádi, že jsme zase všichni spolu.
  91 zobrazení

Suit Up Day

Suit Up Day
​V rámci projektu Hrdá škola proběhla na naší škole Suit Up Day, kdy jsme si povídali o společenském chování. Děti z 1. D byly ve svátečním oblečení a moc jim to slušelo. 
  104 zobrazení

První měsíc ve škole

První měsíc ve škole
​Během prvního měsíce ve škole se děti naučily připravit si pomůcky, odevzdat sešity, číst první písmenka a slabiky, psát číslice, počítat, spolupracovat ve dvojicích a ve skupinách. Děti jsou moc šikovné, všechno zvládly na jedničku s hvězdičkou.
  141 zobrazení