Ranní družina netradičně

Zveme děti, které navštěvují ranní družinu, na SPOLEČNOU VÁNOČNÍ SNÍDANI. Snídaně se podává v pátek 21. 12. 2018 v 6:45 hodin. Co je potřeba udělat? * Přihlásit se do pondělí 17. 12. 2018. * Zaplatit 20,- Kč (2 ks vánočky, ovocný čaj, překvapení). * Přijít včas. Děkujeme rodičům za spolupráci.                ...
Celý článek

Adventní koncert

​Tradičním adventním koncertem zahájily předvánoční čas školní dětské pěvecké sbory Carmina, Čtyřlístek, Pramínek a Zpěváčci. Ve čtvrtek 29. listopadu se konaly v aule  Univerzity Pardubice dva koncerty, za jejichž úspěch patří poděkování žákům z našich pěveckých sborů a zejména jejich paním sbormistryním Ivaně Bednářové, Adéle Sládk...
Celý článek

Koncert pro Apolenku

​Naši Zpěváčci jsou nejen moc šikovní při sborovém zpěvu, ale mají také dobré srdíčko. Další z jejich charitativních koncertů bude 13. prosince od 17.17h v aule Univerzity Pardubice patřit vyhořelé Apolence. Srdečně Vás zvu na krásný koncert, jehož výtěžek bude Apolence věnován.                    &...
Celý článek

Školní kolo Mladého chemika

​ Dne 15.11.2018 se konalo školní kolo Mladého chemika. Celkem bylo možné získat 60 bodů. Umístění: 1. místo Martin Vebr 9.C (51bodů) 2. místo Šárka Prokopová 8.A (44bodů) 3. místo Ester Teplá 8.A (40bodů) Výše zmínění žáci se dne 11.12.2018 zúčastní krajského kola, které se bude konat v prostorách SPŠCH. Samková

Pozvánka na novoroční večeři ve školní jídelně

Vážení rodiče, dovoluji si Vás pozvat na společnou novoroční večeři do naší školní jídelny v pondělí 14. ledna 2019 v 17.30h. K Vánocům patří svíčky, na nový rok pro Vás připraví naše paní kuchařky svíčkovou. Abyste i Vy mohli ochutnat, co jedí Vaše děti. Cena večeře je 65 Kč. "Stravenku" je nutno zakoupit předem u pánů zástupců - nejpozději do 14....
Celý článek

Omluva za nepřesnosti na webu

​Vážení rodiče a návštěvníci našich stránek, omlouvám se za nepřesnosti na našem novém webu. Vznikly překopírováváním informací z našich stránek a musíme všechny články zkontrolovat a upravit. Děkuji Vám mnohokrát za trpělivost a za pochopení.                               &...
Celý článek

Týden s mistrem E

Děti ze 4. oddělení ŠD (2. A + 3. D) se celý týden věnovaly etiketě. Každý den jsme zhlédli jeden díl z pořadu Mistr E (ČT Déčko). O daném tématu jsem nejen mluvili, ale sledovali jsme své chování během pobytu v družině. Hodnotili to a zkoušeli chyby napravit. Velkou zkouškou pro nás byla návštěva kavárny Kafíčko Polabiny. Zvládli jsme to na výborn...
Celý článek

Seniory v Červánkách jsme opět potěšili!

Stalo se již tradicí, že děti z naší školní družiny navštěvují seniory v Ambulantních odlehčovacích službách Červánky v Mikulovicích.

Ve čtvrtek 22. listopadu 2018 se tam vydaly děti ze 3. B s paní vychovatelkou Monikou Hűblovou. Babičkám a dědečkům děti zahrály pohádku „O hříbku“, potom si všichni společně vytvořili hříbky z přírodnin a hezky si popovídali.

Setkání se velmi vydařilo a už se všichni těší na další.

Veliké poděkování patří dětem i paní vychovatelce.

Celý článek

První vystoupení 1.A se vydařilo

​Husův sbor byl ve čtvrtek 22. 11. prvním místem, kde si malí zpěváčci z 1.A vyzkoušeli, jaké to je vystoupit na veřejnosti.  Zazpívali celkem 5 písní v rámci charitativního koncertu Zpíváme pro Štěpánku - "Děti dětem " a sklidili zasloužilý potlesk za velký pokrok ve zpěvu, který udělali pod vedením p. uč. Kadlecové za poslední...
Celý článek

Společenský den - Hrdá škola

Ve čtvrtek 22. listopadu 2018 jsme zahájili projekt Hrdá škola Společenským dnem - Suit Up Day. Kromě společenského oblečení jsme se věnovali i pravidlům společenského chování.

Děkuji všem, kteří se do projektu aktivně zapojili. 

FOTOGALERIE

                                          Jana Smetanová

 

Adventní koncert DPS

Vážení rodiče a prarodiče,

dovoluji si Vás pozvat na Adventní koncert dětských pěveckých sborů, který pořádáme ve čtvrtek 29. listopadu od 17.00h a od 19.00h v aule Univerzity Pardubice. Vstupenky je možné zakoupit u zástupců ředitelky školy - pro dítě 50 Kč, pro dospělého 100 Kč.

Přeji Vám hezký den.

                                 Jana Smetanová

Suit Up Day - aneb do školy ve společenském

Ve čtvrtek 22. listopadu 2018 nás ve škole čeká společenský den. Všichni přijdeme ve společenském oblečení a budeme se zdokonalovat ve společenském chování. Připomeneme si, že z místnosti se nejprve vychází, že dámy mají přednost, že ve škole zdravíme dospělé osoby, nemluvíme vulgárně....Tento den je součástí projektu Hrdá škola, do kterého jsme se zapojili - aby škola nebyla jenom o učení.

FOTOGALERIE 

                                               Jana Smetanová

 

Nenech to být

Milí žáci,

pokud víte o někom, kdo se v naší škole necítí dobře nebo mu dokonce někdo ubližuje, můžete nám poslat vzkaz přes anonymní schránku důvěry. Zapojili jsme se do projektu Nenech to být na https://www.nntb.cz/. Na stránkách si najdete naši školu a napíšete jméno žáka, který má podle Vás problém. Informace je anonymní a dostane ji paní výchovná poradkyně, paní psycholožka, paní metodička prevence a paní ředitelka. Určitě budeme hledat řešení, jak dětem pomoci.

Přeji Vám hezký den.

                            Jana Smetanová

 

Hrdá škola

Vážení rodiče, milí žáci,

pro zpestření života v naší škole jsme se zapojili do projektu Hrdá škola. Během školního roku vyhlásíme dny zaměřené na určité téma:

22. listopadu přijdeme do školy všichni ve společenském oblečení a budeme se věnovat pravidlům společenského chování - budeme mít Suit Up Day

16. ledna naopak přijdeme všichni v teplácích a udělání si teplákový den

28. března oslavíme společně Den učitelů

Celý článek

Adventní den otevřených dveří

Vážení rodiče a prarodiče, vážení rodiče budoucích školáčků,

dovoluji si Vás pozvat na Adventní den otevřených dveří, který pořádáme v pondělí 10. prosince 2018.

V 8.00h a v 9.00h začínají ukázkové hodiny ve všech třídách - prosím o včasný příchod, protože  hodina začíná se zvoněním a pozdější příchody děti ruší.

Od 15.00h do 17.30h Vás zveme na adventní tvořivé dílny. 

Občerstvení bude připraveno ve Vánoční krčmě a v obchůdku si budete moci zakoupit velice levně svíčky i vánoční balicí papír. 

Celý článek

BOBŘÍK INFORMATIKY

V týdnu od 5. do 16. listopadu 2018 probíhala na naši škole soutěž "Bobřík informatiky" v kategorii MINI, BENJAMIN a KADET.

Celkem se zúčastnilo 48 žáků v kategorii MINI. Maximální počet bodů byl 192. Nejlepší výsledek získala Ema Bartošová (5. B) s celkovým počtem 180 bodů, Petr Fidler (5. A) měl 172 bodů a stejný počet 152 bodů získaly Lucie Kuryviálová (5. B) a Adéla Křiváková (5. A).

Kategorie BENJAMIN se zúčastnilo 70 žáků 6. a 7. ročníku. Maximální počet bodů byl 240. Nejlepších výsledků dosáhli žáci ze 7. A - Šárka Kučerová získala 176 bodů, Tomáš Kalhous dosáhl 172 bodů a Libor Kovář 168 bodů.

V kategorii KADET (8. a 9. ročník) soutěžilo 46 žáků. Nejlepšího výsledku dosáhla Anna Horáková (9. C) se 174 body, za ní se umístil Adam Michalička (9. C), který získal 152 bodů, následovaly je Agáta Netolická a Michaela Hanovcová (8. A) se 137 a 136 body. Maximálně mohli žáci získat 240 bodů.

                                                                                                                                               Jaroslava Bártlová

Celý článek

Testovací článek

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Phasellus consectetur ultricies consectetur. Sed hendrerit nunc ornare sapien tristique, eget imperdiet tellus rutrum. Pellentesque dui est, sollicitudin nec turpis in, ornare malesuada odio. Praesent scelerisque, elit vel scelerisque varius, tortor orci suscipit arcu, sit amet tristique est ...
Celý článek

Halloween ve 4.C

Bojíte se rádi? My ano, ale ne sami. Proto jsme pozvali kamarády z 1. B, 2. B a 4.D na hodinku plnou informací, křížovek, puzzlí, házení do dýně, válení dýně, vyrábění a samozřejmě angličtiny, kterou jsme pro ně připravili spolu se 6. B.

Všichni si odnesli diplom, bonbon, vlastnoručně vyrobeného netopýra a hlavně spoustu zážitků.

Těšíme se na příští Halloween :-)!

                                         

                                                třída 4. C

KRAJSKÉ KOLO VE STOLNÍM TENISE

Dne 31. 10. 2018 se v Holicích konalo krajské kolo ve stolním tenise. Naši chlapci se utkali se základní školu z Ústí nad Orlicí a se školou z Poličky. V prvním utkání prohráli s celkovým vítězem turnaje celkem jednoznačně, a však v druhém utkání ukázali bojovnost a týmového ducha a vybojovali druhé místo v Pardubickém kraji.

Školu reprezentovali: Marek Šumpich, Adam Holeka, Filip Záruba z 9. B a Matěj Krupička ze 7. C.

Žákům děkuji za vzornou reprezentaci školy.

FOTOGALERIE

                                                             Pavel Doležal

Celý článek

Halloween nebo Dušičky?

V těchto dnech asi často slyšíme oba dva názvy těchto svátků. Proto se i žáci ze 3. C s chutí oblékli do kostýmů čarodějnic, duchů či kostlivců. Doma s rodiči žáci připravili halloweenské pohoštění, kterým se dnes rádi ve škole pochlubili. Výrobky jednak opravdu velmi hezky vypadaly, ale také všem velmi chutnaly. Velké poděkování za pohoštění patří nejen dětem, ale také rodičům, kteří jim pomáhali a do spolupráce se neváhali zapojit. Halloween nebo Dušičky? Jaký je mezi nimi rozdíl my už víme. Mezi pojídáním dobrůtek si žáci přečetli strašidelné příběhy, namalovali krásné obrázky, vyrobili si výzdobu a vyřešili s tímto tématem i slovní úlohy či obrázkové počítání. Nechyběla také práce s textem, ve kterém žáci porovnávali informace, odpovídali na otázky a stali se na chvíli malými spisovateli. Každý žák si zkusil domyslet a napsat pokračování přečteného příběhu, vymyslel své strašidlo a také ho namaloval a popsal jeho chování a vlastnosti. Věřím, že jsme si centra všichni užili a dozvěděli jsme se opět něco nového.

FOTOGALERIE

                                                                                       Mgr. Monika Lupínková