Náš barevný týden zakončený čarodějnickým pokusem

Náš barevný týden zakončený čarodějnickým pokusem
Celý týden probíhal v barvách. Prezenční výuku jsme si tím zpestřili a poslední  den byl plný čarodějných úkolů . Mimo jiné si děti vyzkoušely i barevný pokus se zaříkávadlem. Byl to povedený týden a hlavně- byli jsme spolu ! ​
  62 zobrazení

Psaní online

Psaní online
​Psaní do písanky při online vyučování? Je to fuška,  prvňáčci se moc snaží...pracujeme s interaktivní tabulí , sdílíme .......ALE  jsme rádi, že si můžeme tento týden vše už ve třídě pořádně natrénovat, pracovat s chybou a hlavně hned opravit s přímou ukázkou. 
  73 zobrazení

Jak se mají prvňáčci ?

Jak se mají prvňáčci ?
​Kromě online vyučování si sdílíme aktivity, hry, oslavy narozenin, ale také to , jak pomáhají děti doma rodičům. V pondělí už budeme spolu ve třídě a o všem si budeme moct popovídat - těšíme se!
  108 zobrazení

Kuchtíci z 1. B

Kuchtíci z 1. B
V době koronavirové se i prvňáčci naučí vařit :-).  Jde jim to parádně a recepty si už v pondělí povíme ve škole ! ​
  101 zobrazení

Jaké byly Velikonoce ?

Jaké byly Velikonoce ?
​Velikonoce si děti moc užily v kruhu rodiny, připravovaly spoustu dobrot, zdobily vajíčka a vypracovávaly velikonoční pracovní listy. Těšíme se, až budeme společně tvořit i ve třídě!
  96 zobrazení

Vážíme, měříme, odměřujeme :-)

Vážíme, měříme, odměřujeme :-)
​V matematice se na online hodinách seznamujeme s litry, metry, kilogramy - nejlepší je učení v praxi, takže maminčina kuchyň se hodila !
  135 zobrazení

Učíme se písmenko b

Učíme se písmenko b
​Děti se tento týden naučily písmeno B, b -  a protože malé tiskací b má pořádně vypasené bříško, vyzkoušely si ho i prakticky :-).
  151 zobrazení

Online vyučování - jedeme dál !

Online vyučování - jedeme dál !
​Prvňáčci mají za sebou tři týdny vyučování online a za tu dobu se naučili spoustu nových věcí nejen ve výuce, ale i technických. Jsou to šikulové a doufáme, že už se brzy uvidíme ve školních lavicích!
  86 zobrazení

Cirkus v 1.B

Cirkus v 1.B
​Při online vyučování jsme se zaměřili tentokrát na nové písmenko C. Děti pracovaly s textem o cirkusu, kde vyhledávaly a doplňovaly písmenko  C a mimo jiné i celý text také namalovaly. Vznikli tak úžasní žongléři, opice, lvi, akrobati...
  173 zobrazení

MASOPUSTNÍ REJ

MASOPUSTNÍ   REJ
​V týdnu před jarními prázdninami bylo ve škole opravdu veselo. Pořádali jsme masopust v prvních a druhých třídách. Děti se přestrojily za princezny, kouzelníky, víly, piráty či bojovníky. Samozřejmě , že jsme se také učili o této zimní tradici ve čtení , počítání i tvoření.  Průvod masek probíhal  odděleně po třídách s  muzikou a ve...
Celý článek
  229 zobrazení

Zimní CENTRA aktivit

Zimní CENTRA aktivit
​Tentokrát děti pracují v Centrech na téma Zima- objevují stopy zvířat, na interaktivní tabuli skládají zvířátkům jídlo na zimu, v Ateliéru za pomoci paní asistentky tvoří krásná krmítka pro ptáčky. Procvičují postřeh a získané vědomosti. Zatím nám k tomu venku sněžilo, takže atmosféra podtržena :-). Doufáme, že nám ještě příští týden nasněží!
  95 zobrazení

1. vysvědčení- slavnostní den

1. vysvědčení- slavnostní den
Prvňáčci mají za sebou první pololetí  ve škole a dnes ho náležitě oslavili. Udělali od září velký kus práce, na vysvědčení měli všichni samé jedničky :-). Poděkování patří i jejich rodičům za jejich spolupráci a trpělivost . Těšíme se na další pololetí v plné síle!​
  127 zobrazení

Dramatizace v angličtině

Dramatizace v angličtině
​V angličtině si často hrajeme krátké scénky ve skupinách, kdy zdramatizujeme jednoduchý rozhovor .Hravou formou si tak děti procvičují slovní spojení a nová slovíčka, vstupují do role a moc je to baví :-).
  121 zobrazení

Novoroční plakáty

Novoroční plakáty
​ Děti uvítaly nový rok, kdy tvořily ve skupině novoroční plakáty :  Napsaly přání pro celou třídu, počítaly tříkrálové příklady , přivolaly sníh :-), učily se  vzájemně si pomáhat a také umět si o pomoc říct. Moc se jim dařilo!
  136 zobrazení

Naši andělé

Naši andělé
​Děti malovaly anděly a andělky  tak, jak si je představují - jsou krásní a každý originál. Každý svého anděla představil , povídali jsme si andělské příběhy a odteď nás tito andělé ve třídě ochraňují :-).
  170 zobrazení

Návštěva hodného čerta

Návštěva hodného čerta
​Dnes byli prvňáčci v 1.B stateční, neměli se čeho bát, byl u nás opravdu hodný čert! Společně jsme čerta učili číst, počítat pekelné příklady a užili jsme si legraci. 
  180 zobrazení

Tělocvik na sněhu !

Tělocvik na sněhu !
​Skvělý den, spousta radosti a dovádění- sníh je prostě něco, co jsme potřebovali :-) 
  161 zobrazení

Pracujeme v centrech aktivit

Pracujeme v centrech aktivit
​Poprvé jsme pracovali v centrech aktivit- tentokrát Jablíčové téma.  Učíme se spoustu nových věcí, děti pracují v malých skupinkách, což jim dává možnost samostatně tvořit a komunikovat, řešit zadané úkoly,pomáhat si.  Mají zde větší prostor pro možnost volby. Děti se střídají v centru Ateliér, Matematické centrum, Centum čtení a psaní,&...
Celý článek
  165 zobrazení

Hurá! Zpátky ve škole !

Hurá! Zpátky ve škole !
​Tak od středy jsme zase spolu a jsme za to mooooc rádi!Roušky nosíme, ale při svačince sundáváme :-)
  199 zobrazení

Poslední online a hurá do školy!

Poslední online a hurá do školy!
​Prvňáčci se vrací do školy, jsme tomu moc rádi, už jsme si moc chyběli! Děti mají z online vyučování spoustu dovedností a zkušeností, které se jim neztratí a určitě je  budou využívat i v budoucnu.
  157 zobrazení