MASOPUSTNÍ REJ

MASOPUSTNÍ   REJ
​V týdnu před jarními prázdninami bylo ve škole opravdu veselo. Pořádali jsme masopust v prvních a druhých třídách. Děti se přestrojily za princezny, kouzelníky, víly, piráty či bojovníky. Samozřejmě , že jsme se také učili o této zimní tradici ve čtení , počítání i tvoření.  Průvod masek probíhal  odděleně po třídách s  muzikou a ve...
Celý článek
  66 zobrazení

Zimní CENTRA aktivit

Zimní CENTRA aktivit
​Tentokrát děti pracují v Centrech na téma Zima- objevují stopy zvířat, na interaktivní tabuli skládají zvířátkům jídlo na zimu, v Ateliéru za pomoci paní asistentky tvoří krásná krmítka pro ptáčky. Procvičují postřeh a získané vědomosti. Zatím nám k tomu venku sněžilo, takže atmosféra podtržena :-). Doufáme, že nám ještě příští týden nasněží!
  44 zobrazení

1. vysvědčení- slavnostní den

1. vysvědčení- slavnostní den
Prvňáčci mají za sebou první pololetí  ve škole a dnes ho náležitě oslavili. Udělali od září velký kus práce, na vysvědčení měli všichni samé jedničky :-). Poděkování patří i jejich rodičům za jejich spolupráci a trpělivost . Těšíme se na další pololetí v plné síle!​
  74 zobrazení

Dramatizace v angličtině

Dramatizace v angličtině
​V angličtině si často hrajeme krátké scénky ve skupinách, kdy zdramatizujeme jednoduchý rozhovor .Hravou formou si tak děti procvičují slovní spojení a nová slovíčka, vstupují do role a moc je to baví :-).
  64 zobrazení

Novoroční plakáty

Novoroční plakáty
​ Děti uvítaly nový rok, kdy tvořily ve skupině novoroční plakáty :  Napsaly přání pro celou třídu, počítaly tříkrálové příklady , přivolaly sníh :-), učily se  vzájemně si pomáhat a také umět si o pomoc říct. Moc se jim dařilo!
  82 zobrazení

Naši andělé

Naši andělé
​Děti malovaly anděly a andělky  tak, jak si je představují - jsou krásní a každý originál. Každý svého anděla představil , povídali jsme si andělské příběhy a odteď nás tito andělé ve třídě ochraňují :-).
  123 zobrazení

Návštěva hodného čerta

Návštěva hodného čerta
​Dnes byli prvňáčci v 1.B stateční, neměli se čeho bát, byl u nás opravdu hodný čert! Společně jsme čerta učili číst, počítat pekelné příklady a užili jsme si legraci. 
  130 zobrazení

Tělocvik na sněhu !

Tělocvik na sněhu !
​Skvělý den, spousta radosti a dovádění- sníh je prostě něco, co jsme potřebovali :-) 
  114 zobrazení

Pracujeme v centrech aktivit

Pracujeme v centrech aktivit
​Poprvé jsme pracovali v centrech aktivit- tentokrát Jablíčové téma.  Učíme se spoustu nových věcí, děti pracují v malých skupinkách, což jim dává možnost samostatně tvořit a komunikovat, řešit zadané úkoly,pomáhat si.  Mají zde větší prostor pro možnost volby. Děti se střídají v centru Ateliér, Matematické centrum, Centum čtení a psaní,&...
Celý článek
  116 zobrazení

Hurá! Zpátky ve škole !

Hurá! Zpátky ve škole !
​Tak od středy jsme zase spolu a jsme za to mooooc rádi!Roušky nosíme, ale při svačince sundáváme :-)
  143 zobrazení

Poslední online a hurá do školy!

Poslední online a hurá do školy!
​Prvňáčci se vrací do školy, jsme tomu moc rádi, už jsme si moc chyběli! Děti mají z online vyučování spoustu dovedností a zkušeností, které se jim neztratí a určitě je  budou využívat i v budoucnu.
  109 zobrazení

Prázdninové tvoření v 1. B

Prázdninové tvoření v 1. B
​Ani o podzimních prázdninách děti nezahálely, kreslily halloweenské obrázky, tvořily výtvory z dýní, přírodnin, dokonce i "corona" obrázky. Procvičovaly čtení, počítání a prozkoumávaly mapy. Čeká nás další online vyučování, za které si děti také zaslouží velkou pochvalu!
  109 zobrazení

Počítáme s legem a kaštany

Počítáme s legem a kaštany
​Počítáme se vším, co máme po ruce- tentokrát lego a kaštánky. Přidáváme, ubíráme, porovnáváme v matematice a v českém jazyce sestavujeme písmenka a slova.
  215 zobrazení

1. B si hraje s písmenky a čísly

1. B  si hraje s písmenky a čísly
​V naší třídě je stále co objevovat a prozkoumávat. Zkoušíme pracovat poprvé v týmech, hrajeme si s čísly, písmenky a skvělým pomocníkem je nám i interaktivní "kouzelná" tabule :-).
  230 zobrazení