Společenský den v 3. B

​Na společenský den se děti velmi dobře připravily - přisly dobře naladěné a perfektně oblečené. V průběhu dopoledne si zkoušely situace, co se hodí či nehodí při stravování. Jak je prima si popovídat, projít se a nakonec zatancovat oblíbenou cha chu při perfektním vedení tanečních mistrů Beátky a Kuby.

Sluší nám to - třída 4.D

​V úterý 15.10.2019 se naše třída zúčastnila projektu "Hrdá škola". Přišli jsme slavnostně oblečeni, všem dětem to velmi slušelo. Celý den jsme si povídali o pravidlech slušného chování např v divadle, v restauraci. Také jsme se poučili z videa pana Ladislava Špačka. Den se nám vydařil a já velmi děkuji všem rodičům za spolupráci. 

Suit up day

​​Dne 15. 10. se na naší škole konal Suit up day. Povídali jsme si o pravidlech společenského chování, neboť nás čeká návštěva  divadla. Dětem to moc slušelo. Děkuji rodičům za pomoc a přípravu.

Suit up day

​Dne 15. 10. se na naší škole konal Suit up day. Povídali jsme si o pravidlech společenského chování, zhlédli jsme několik videí s Ladislavem Špačkem a některé situace jsme si na vlastní kůži vyzkoušeli. Následující hodinu jsme proměnili třídu v taneční sál. Vyzkoušeli jsme si pánskou i dámskou volenku a naučili jsme se mazurku. Všic...
Celý článek

Osmáci a etiketa

V rámci letošního "Společenského dne" jsme debatovali o různých společenských pravidlech a o gentlemanství v dnešní době. ​ Na závěr jsme si udělali společné foto.

Suit Up Day v 5. E

​V úterý 15. 10. 19 v rámci projektu Hrdá škola i v naší třídě proběhl Suit Up Day. Připomněli jsme si základní pravidla společenského a slušného chování. Děti si je mohly hned vyzkoušet, když některé pomohly spolužákovi, který měl berle. Sváteční oblečení všem moc slušelo. 

Týmové aktivity - 2. B

Uspořádání lavic ve třídě bylo znamením, že nás dnes čekají týmové aktivity. Z učiva ČJ jsme si např. procvičili abecedu řazením knih podle příjmení autorů, sestavovali věty z přeházených slov formou vějířů, podle tří indicii určovali „tajemné slovo" a kolíčky jsme označovali správný druh věty. V matematice jsme zase správnými výpočty sestavovali t...
Celý článek

Suit up day

​V rámci projektu Hrdá škola jsme si povídali o pravidlech slušného chování. Sváteční oblečení nám slušelo.

Podzimní tvoření 16.10. 2019

​Dnešní podzimní tvoření jsme si užili. Listoví panáčci se nám povedli a těšíme se, že si s nimi užijeme ještě další zábavu, třeba při jejich představování a vyprávění o tom, kde a jak žijí.

Škola v pohybu v 1.A

​Zapojili jsme se do projektu Škola v pohybu. Pro děti bylo připraveno několik nápaditých her. Děti byly moc šikovné.

Malí záchranáři - společný projektový den 9.A a 5.A

​V úterý  15. října se sešly na školním hřišti třídy 9.A a 5.A , aby realizovaly svůj společný projektový den „Základní techniky první pomoci při úrazu" . Deváťáci pro mladší spolužáky nachystali několik stanovišť se simulací různých situací. Páťáci, rozděleni do skupin, pak měli předvést, jak by daný úraz ošetřili. V mnoha případech...
Celý článek

Sluší nám to - 2. B

Gentlemanské chování, elegantní a slušivé oblečení, znalost pravidel chování ve společnosti a jejich praktické ověřování = Suit Up Day v naší třídě. → ​ FOTOGALERIE ​

Suit up day

V rámci projektu Hrdá škola jsme i my přišli dne 15.10. do školy slavnostně ustrojeni. Povídali jsme si o etiketě - zejména o vhodném oblečení pro různé společenské události, a také si vyzkoušeli dovednosti, které by každý gentleman a dáma měli znát. Podívejte se, jak nám to slušelo.

Etiketa v 7.A

V rámci letošního "Společenského dne" jsme si v naší třídě trochu zopakovali některá pravidla etikety a v malém testu se snažili odpovědět například na otázku, má-li muž chodit ze schodů před ženou, za ní či vedle ní, dále koho komu představujeme první, zda lze odmítnout tykání anebo třeba je-li vhodné  líbat v dnešní době dámě ruku.

Suit Up Day

15. 10. se celá škola oděla do společenského oblečení. I my jsme nezůstali pozadu. Opět jsme si zopakovali pravidla společenského chování, které jsme využili před několika dny v divadle. Hezké oblečení nás neodradilo od hry stolního tenisu, při které se chováme také podle pravidel fair play.

Naše úspěchy v Logické olympiádě

Čtyři žáci z naší třídy se zúčastnili Logické olympiády. Soutěžili v kategorii 3. - 5. třídy. Celkem v této kategorii se zúčastnilo 13 843 řešitelů a z Pardubického kraje 828. Máme velkou radost a jsme na to patřičně hrdí, že zrovna žáci z naší třídy obsadili ta nejlepší (nejen školní) místa: 7. místo (školní) - Aneta Santlerová...
Celý článek

Podzimní tvoření v 1.D

20190918_102629
​Podzim nás baví - pracujeme s papírem, modelínou i přírodním materiálem 

Společenský den

Třída 8.B se připojila v rámci projektu Hrdá škola ke Společenskému dnu

Suit up day v 1.D

​Dnes jsme přišli do školy ve slavnostním oblečení a předvedli si, jak se máme chovat v restauraci. Také jsme si řekli, jak se budeme chovat v divadle, kam vyrazíme na začátku listopadu. 

Suit Up Day (9. B)

V rámci projektu Hrdá škola jsme dnes - 15. října 2019 - prožili Suit Up Day. Tento den očima Nikči Blažkové: "Přišli jsme ve společenském oblečení. Udělali jsme si společnou a třídní fotku. V jedné hodině jsme se zabývali pravidly slušného chování."