Třídy a události

Prima bojovka v horkých dnech

Prima bojovka v horkých dnech
​Dnes jsme obyčejnou vycházku proměnili na vodní bojovku, kterou pro nás připravili kamarádi z 8. B. Nejdříve jsme je museli najít a pak získat vzácné vejce, které bránili vodními "děly". Obě skupiny si to parádně užily. :)))
  88 zobrazení

Plavání

Plavání
​​V měsíci květnu a červnu jsme absolvovali 10 lekcí plavání. Každý udělal velký pokrok v této dovednosti, ale závod mohli vyhrát jen ty nejrychlejší. Odměnou pro všechny pak bylo řádění na tobogánech nebo čvachtání ve vířivce. :)
  62 zobrazení

ŠVP PŘÍCHOVICE

ŠVP PŘÍCHOVICE
​Celý minulý týden jsme strávili v krásné přírodě Jizerských hor. Vyšplhali jsme na rozhlednu Štěpánku, navštívili jsme farmu s hospodářskými zvířaty v Pěnčíně. Sportovali jsme a hráli různé hry. Večer byla severská diskotéka, protože v tělocvičně byla strašná zima, navlékli jsme na sebe vše , co se dalo. Ale venku bylo teplo, sluníčko svítilo i hř...
Celý článek
  165 zobrazení

Učíme se o včelách

Učíme se o včelách
​V centrech aktivit jsme se učili o pracovitých včelkách. Matematické včelky sbíraly příklady a po vypočítání zakreslily do pláství. Češtinářky třídily slovní druhy , v ateliéru se stavěly/malovaly plástve a včelky. Zjistili jsme , jak vypadá tělo včel /hmyzu a dokonce jsme se naučili i pár anglických slovíček. Život včel je opravdu zajímavý.
  166 zobrazení

Omnikin modrá

Omnikin modrá
​V tělocviku jsme si zahráli novou hru s obrovským balonem zvaným Kinball.
  169 zobrazení

Malí záchranáři

Malí záchranáři
​Dnes jsme měli besedu o první pomoci. Děti si vyzkoušely obvazování i masáž srdce, zopakovaly si důležitá čísla IZS a dověděly se , jak se v krizové situaci zachovat.
  283 zobrazení

První setkání se sluneční soustavou

První setkání se sluneční soustavou
​Další velmi zajímavé téma, kterému jsme se věnovali v centrech aktivit, byl vesmír. Naučili jsme se jména planet naší sluneční soustavy, co vše můžeme ve vesmíru pozorovat, jak se tam lidé dostali apod. 
  237 zobrazení

Kdo jsem?

Kdo jsem?
​Na třídnické hodině jsme vyzkoušeli novou hru. 
  289 zobrazení

Centra aktivit - téma voda

Centra aktivit  - téma voda
​Nakonec jsme si vše o vodě zopakovali. A protože se učíme pracovat s myšlenkovou mapou, vkládám pár zdařilých ukázek.
  242 zobrazení

Práce v centrech aktivit

Práce v centrech aktivit
​22. 3. je mezinárodní den vody. O vodě se učíme i v centrech aktivit. Počítáme spotřebu vody v rodině, učíme se o koloběhu vody v přírodě a snažíme se to vyjádřit i výtvarně v našem ateliéru. Poznáváme vlastnosti vody a dozvídáme se spoustu nových informací. Nejvíce se nám líbí pokusy.
  144 zobrazení

Bruslení

Bruslení
​Na poslední třídní bruslení jsme  vyrazili společně se sedmáky a užili jsme si hodně legrace.  Zase jsme o kousíček šikovnější. 
  144 zobrazení

Veselé Vánoce přeje 3. B

Veselé Vánoce přeje 3. B
  208 zobrazení

Společné bruslení

Společné bruslení
​ Bruslení mají moc rádi velcí i ti malí, a tak není divu, že vyrazili společně na led. Osmáci i třeťáci si předvánoční sportování parádně užili.
  312 zobrazení

První letošní sníh

První letošní sníh
​Konečně napadl!! Sice ho bylo trochu málo, ale i tak jsme si hodinu tělocviku na čerstvém vzduchu užili.
  203 zobrazení

Černá hodinka

Černá hodinka
​Určitě všichni víte, čemu se říká černá hodinka. Je to chvíle bez televize, bez mobilů či počítačů a lidé si povídají při svíčkách příběhy.  Tento zimní čas, kdy je brzy ráno ještě tma k takové činnosti vybízí. Tak jsme se sesedli do kroužku a za svitu lampičky nám Johanka a Barunka přečetly svá malá dílka. 
  220 zobrazení

Adventní čas ve 3.B

Adventní čas ve 3.B
​Advent dorazil i k nám do třídy. Každý den si krátíme čas čekání na Ježíška. Plníme zábavné úkoly, posloucháme a zpíváme koledy. Pak losujeme vždy jednoho kamaráda, který si odnese malý dáreček. Dnes jsme k tomu přidali i sváteční tvoření. Andělé se na Vánoce rozzáří v našich domovech. Čeká nás černá hodinka s tajemnými příběhy a taky ko...
Celý článek
  424 zobrazení

Centra aktivit Česká republika

Centra aktivit Česká republika
  246 zobrazení

Vzpomínky na prázdniny

Vzpomínky na prázdniny
​Mnoho dětí trávilo prázdninový čas u moře , a proto první centra aktivit byla věnována životu v moři. Naučili jsme se , že moře je zajímavý ekosystém s mnoha živočichy. Ve čtení jsme si připomněli pohádku o lakomé rybářce a zlaté rybce a v ateliéru jsme malovali vzkaz v láhvi. Zjistili jsme , že želvy bahenní se vyskytují v naší republice. 
  264 zobrazení

Učení - neučení venku

Učení - neučení venku
​V těchto horkých dnech jsem pro děti připravila opakování učiva z českého jazyka, matematiky a prvouky na naše školní hřiště. Ve dvojicích se rozeběhly a plnily úkoly z kartiček. Rozhodovaly vědomosti, ale i rychlost. Všichni byli moc šikovní a na konci je čekala  odměna. (a nebyla to známka :) )
  300 zobrazení

Výlet lodí

Výlet lodí
​Na konci školního roku se vždy vydáváme na výlety . Letos jsme podnikli plavbu lodí Arnošt přes zdymadlo až do Brozan. Během plavby jsme si vyzkoušeli stará řemesla a vyrobili jsme si malý dárek. Procvičili jsme si matematiku v praxi, protože jsme nakupovali dobroty a pití . ( to je vždy lepší než to z domova :). ) V plavební komoře se n...
Celý článek
  803 zobrazení

Škola

Základní škola Pardubice–Polabiny,
Prodloužená 283

Prodloužená 283
530 09 Pardubice, Polabiny 2
Česká republika

IČ: 60159065
RED IZO: 600196548

ID DS: kjefxqf

Bankovní účet vedený u KB: platby ŠD a platby obědů

Zřizovatel: Magistrát města Pardubic

Vedení školy

Ředitelka školy:
Mgr. Bc. Jana Smetanová
466415678, 604356 933
smetanovaj@zsprodlouzenapce.cz

Zástupce ředitelky školy pro oblast pedagogickou - statutární zástupce ředitelky školy:
Mgr. Tomáš Zemánek
466768351
zemanekt@zsprodlouzenapce.cz

Zástupce ředitelky školy pro oblast technicko - organizační:
Mgr. Vladislav Valenta
466768351
valentav@zsprodlouzenapce.cz

Vedoucí učitelka:
Mgr. Marie Ańa Novotná
466768351
novotnaa@zsprodlouzenapce.cz

Mapa