Zimní CENTRA aktivit

Zimní CENTRA aktivit
​Tentokrát děti pracují v Centrech na téma Zima- objevují stopy zvířat, na interaktivní tabuli skládají zvířátkům jídlo na zimu, v Ateliéru za pomoci paní asistentky tvoří krásná krmítka pro ptáčky. Procvičují postřeh a získané vědomosti. Zatím nám k tomu venku sněžilo, takže atmosféra podtržena :-). Doufáme, že nám ještě příští týden nasněží!
  40 zobrazení

1. vysvědčení- slavnostní den

1. vysvědčení- slavnostní den
Prvňáčci mají za sebou první pololetí  ve škole a dnes ho náležitě oslavili. Udělali od září velký kus práce, na vysvědčení měli všichni samé jedničky :-). Poděkování patří i jejich rodičům za jejich spolupráci a trpělivost . Těšíme se na další pololetí v plné síle!​
  70 zobrazení

Dramatizace v angličtině

Dramatizace v angličtině
​V angličtině si často hrajeme krátké scénky ve skupinách, kdy zdramatizujeme jednoduchý rozhovor .Hravou formou si tak děti procvičují slovní spojení a nová slovíčka, vstupují do role a moc je to baví :-).
  61 zobrazení

Novoroční plakáty

Novoroční plakáty
​ Děti uvítaly nový rok, kdy tvořily ve skupině novoroční plakáty :  Napsaly přání pro celou třídu, počítaly tříkrálové příklady , přivolaly sníh :-), učily se  vzájemně si pomáhat a také umět si o pomoc říct. Moc se jim dařilo!
  80 zobrazení

Naši andělé

Naši andělé
​Děti malovaly anděly a andělky  tak, jak si je představují - jsou krásní a každý originál. Každý svého anděla představil , povídali jsme si andělské příběhy a odteď nás tito andělé ve třídě ochraňují :-).
  120 zobrazení

Návštěva hodného čerta

Návštěva hodného čerta
​Dnes byli prvňáčci v 1.B stateční, neměli se čeho bát, byl u nás opravdu hodný čert! Společně jsme čerta učili číst, počítat pekelné příklady a užili jsme si legraci. 
  129 zobrazení

Tělocvik na sněhu !

Tělocvik na sněhu !
​Skvělý den, spousta radosti a dovádění- sníh je prostě něco, co jsme potřebovali :-) 
  114 zobrazení

Pracujeme v centrech aktivit

Pracujeme v centrech aktivit
​Poprvé jsme pracovali v centrech aktivit- tentokrát Jablíčové téma.  Učíme se spoustu nových věcí, děti pracují v malých skupinkách, což jim dává možnost samostatně tvořit a komunikovat, řešit zadané úkoly,pomáhat si.  Mají zde větší prostor pro možnost volby. Děti se střídají v centru Ateliér, Matematické centrum, Centum čtení a psaní,&...
Celý článek
  114 zobrazení

Hurá! Zpátky ve škole !

Hurá! Zpátky ve škole !
​Tak od středy jsme zase spolu a jsme za to mooooc rádi!Roušky nosíme, ale při svačince sundáváme :-)
  141 zobrazení

Poslední online a hurá do školy!

Poslední online a hurá do školy!
​Prvňáčci se vrací do školy, jsme tomu moc rádi, už jsme si moc chyběli! Děti mají z online vyučování spoustu dovedností a zkušeností, které se jim neztratí a určitě je  budou využívat i v budoucnu.
  107 zobrazení

Prázdninové tvoření v 1. B

Prázdninové tvoření v 1. B
​Ani o podzimních prázdninách děti nezahálely, kreslily halloweenské obrázky, tvořily výtvory z dýní, přírodnin, dokonce i "corona" obrázky. Procvičovaly čtení, počítání a prozkoumávaly mapy. Čeká nás další online vyučování, za které si děti také zaslouží velkou pochvalu!
  108 zobrazení

Počítáme s legem a kaštany

Počítáme s legem a kaštany
​Počítáme se vším, co máme po ruce- tentokrát lego a kaštánky. Přidáváme, ubíráme, porovnáváme v matematice a v českém jazyce sestavujeme písmenka a slova.
  213 zobrazení

1. B si hraje s písmenky a čísly

1. B  si hraje s písmenky a čísly
​V naší třídě je stále co objevovat a prozkoumávat. Zkoušíme pracovat poprvé v týmech, hrajeme si s čísly, písmenky a skvělým pomocníkem je nám i interaktivní "kouzelná" tabule :-).
  228 zobrazení

Přání pro mamku

Přání pro mamku
​Nápadité a originální přání pro mamku k svátku - každý zvolil jinou techniku a  maminky byly určitě potěšené a překvapené :-).
  397 zobrazení

Reklama na hrdiny z našich domácích knížek

Reklama na hrdiny z našich domácích knížek
​Děti  měly za úkol vytvořit reklamu na hrdinu ze své domácí knihy. Zaměřily se na to , čím je postava zajímavá, čím dokáže zaujmout, pobavit, na charakter, doplnily obrázky. Moc se jim to povedlo ! 
  305 zobrazení

Vzkaz od 5. B

Vzkaz od 5. B
​Společné dílo- vzkaz na dálku - máme si co říct i pod rouškou 
  297 zobrazení

Videokonference- učíme se online :-)

Videokonference- učíme se online  :-)
​Trochu jsme domácí výuku oživili a scházíme se pomocí videokonference. Je fajn, když se můžeme po dlouhé době takto vidět slyšet a probrat učivo online. Pak už děti pokračují doma samy. Výuku ve škole nám samozřejmě nic plně nevynahradí, shodli jsme se na tom, že se už všichni těšíme zpět do školy!!!
  349 zobrazení

Zprávy z domácího vyučování v 5.B

Zprávy z domácího vyučování v 5.B
​Už několik týdnů si děti musí doma s učivem poradit samy- někdy s pomocí rodičů. V této složité situaci jim patří velká pochvala, děti skvěle zúročily to,co jsme se celých 5 let ve škole učili- to je samostatnost, schopnost naplánovat si efektivně práci v určitém čase, umět vyhledávat informace z různých zdrojů a pracovat s nimi. 
  292 zobrazení

Dramatizace v angličtině- 5. B

Dramatizace v angličtině- 5. B
​V angličtině měly děti rozdělené role a ztvárnily reportáž , ve které zpovídaly známou osobnost .Připravovaly se na to pečlivě, rozebírali jsme různá témata, děti vyhledávaly nová slovní spojení pro dané téma a výsledné reportáže pro třídní publikum byly skvělé! :-)
  327 zobrazení

Evropský projekt

Evropský projekt
​Děti z 5.B a 5.A společnými silami pracovaly ve smíšených skupinách na projektu o Evropě. Procvičily si například evropské vlajky, poznávaly eura, evropské památky, značky evropských  automobilů, sportovce , evropskou kuchyni. S některými  poznatky si věděly rady hned, nad jinými se společně "zapotily" trochu víc, ale nakonec všechna sta...
Celý článek
  314 zobrazení