Aktuality

Školní zahraniční zájezd Rakousko-Německo

IMG-20240616-WA0010
Je tomu přesně týden, co žáci 2. stupně vyjeli na třídenní autobusový zájezd do Rakouska a Německa. Navštívili jsme Mozartovo město SALZBURG​, prohlédli si historické centrum i mistrův rodný dům. Kratší výstup až k pevnosti Hohensalzburg nám připomněl, že jsme se ocitli pod Alpami.
Jen jednou jsme se vyspali a už nás paní učitelka Škvařilová nalákala k jezeru Königssee​. A svezli jsme se lodí až ke kostelíku sv. Bartoloměje.
Ledovcové jezero Königssee leží nedaleko německo-rakouské hranice a pyšní se mnoha superlativy. Jedná se o jedno z nejvýše položených jezer v Německu (600 m. n. m.), o nejhlubší německé jezero s hloubkou téměř 200 metrů a také o jedno z nejčistších jezer v celé zemi. Jeho vody se podobají norským fjordům a přitahují návštěvníky jako magnet. 
Už moudrá Maruška věděla, že sůl je nad zlato. Mohli jsme snad v Salcbursku vynechat návštěvu solného dolu BERCHTESGADEN? Důlní vláček, hornická skluzavka, plavba po solném jezeře a slušivý overal byly třešničkou na slaném dortu. Škoda, že příroda a technika byly proti nám. Orlí hnízdo navštívíme až příště.
Na úplný závěr jsme si nechali prohlídku ledového království. EISRIESENWELT​ nad městem Werfen​ je nejdelší ledovou jeskyní na světě. Dostat se k ní není snadné, dlouho pěšky, chvilku lanovkou, pak zase pěšky a nakonec po schodech. Těch je rovných 700 nahoru a dolů stejně tak. Okouzlující ledová pohádka nám byla odměnou. Zájezd se vydařil, všichni účastníci odjížděli spokojeni. 


Exkurze ČNB Praha (9. A)
5.C na Hrad!

Škola

Základní škola Pardubice–Polabiny,
Prodloužená 283

Prodloužená 283
530 09 Pardubice, Polabiny 2
Česká republika

IČ: 60159065
RED IZO: 600196548

ID DS: kjefxqf

Bankovní účet vedený u KB: platby ŠD a platby obědů

Zřizovatel: Magistrát města Pardubic

Vedení školy

Ředitelka školy:
Mgr. Bc. Jana Smetanová
466415678, 604356 933
smetanovaj@zsprodlouzenapce.cz

Zástupce ředitelky školy pro oblast pedagogickou - statutární zástupce ředitelky školy:
Mgr. Tomáš Zemánek
466768351
zemanekt@zsprodlouzenapce.cz

 

Zástupce ředitelky školy pro oblast technicko - organizační:

Mgr. Vladislav Valenta
466768351
valentav@zsprodlouzenapce.cz

Vedoucí učitelka:
Mgr. Marie Ańa Novotná
466768351
novotnaa@zsprodlouzenapce.cz