Letem kulturním světem

​Během měsíce ledna jsme s dětmi pracovali v rámci hodin dějepisu a hudební výchovy na tématech z kulturních dějin. Zaměřili jsme se na románské umění, gotiku a renesanci. Ve skupinkách jsme zpracovávali různé oblasti vývoje - architekturu, hudbu, výtvarné umění, ale také životní styl a módu. Zvláštní pozornost jsme zaměřili také na středověké písemnictví a pokusili se vytvořit si takovou "středověkou" listinu i s pečetí.

Moc se mi líbil činorodý ruch, který ve třídě panoval a také vlastní iniciativa a různé zlepšovací nápady, hlavně v oblasti pečetění listin. K našemu projektu patřil také nácvik latinské renesanční písně a je velmi potěšitelné, že naši "hudební sedmáci" jsou už zcela schopni vymyslet a nacvičit doprovod takové skladby úplně sami.

Výstavu prací, které vznikly v rámci projektu můžete vidět ve výklenku u kabinetu dějepisu.

Zakončení pololetí
Zakončení pololetí - 4.E