Krajské kolo soutěže Office Arena 2023

​Krajského kola soutěže Office Arena 2023 se zúčastnili dva žáci naší školy - Barbora Samková (8. C) a Matyáš Pačes (8. B).

V letošním ročníku žáci navrhovali Naučnou stezku.

A co to vlastně obnášelo? Přesné zadání soutěžního projektu - zde.

Na vypracování tohoto projektu měli žáci jeden měsíc.

Práce našich žáků byla velice pěkná a nápaditá. Dokonce vytvořili i webové stránky stezky.

Jejich práce by rozhodně stály za ukázku pro představitele města Pardubic.

Do finálového kola Office Arena 2023 postupuje vítěz krajského kola.

Toto kolo se uskuteční ve středu 10. května 2023 v budově Microsoftu v Praze, a jedná se o velice prestižní záležitost, neboť prvotních soutěžích bylo zhruba 4 tisíce (pro obě kategorie - zhruba polovina pro kategorii ZŠ a druhá polovina pro kat. SŠ).

Naši školu a kraj bude reprezentovat Barbora Samková (8. C) se svým projektem "Po stopách pardubického sportu".

Moc gratulujeme a držíme pěsti.

Co je Office Arena?

Soutěž Office Arena dává žákům a studentům možnost otestovat své dovednosti v práci s aplikacemi Office a získat zpětnou vazbu pro další zlepšení. Cílem soutěže je motivovat žáky základních a studenty středních škol všech krajů České republiky k práci s moderními informačními technologiemi a pomoci jim tak zajistit lepší pozici nejen ve škole, ale i při vstupu na pracovní trh.
Neméně důležité je dlouhodobé porovnání úrovně žáků a studentů v oblasti komunikačních dovedností a používání informačních technologií.

Co je úkolem v soutěži?

Úkolem soutěžícího bude prokázat velmi dobrou znalost kancelářských aplikací a ve vyšších kolech soutěže tuto znalost použít v reálném projektu. Ve finále je úkolem obhájit si své nápady před porotou, stát si za svými myšlenkami a dokázat svůj projekt prosadit. To všechno za pomoci Office aplikací, cloudových technologií a sdílení.

Zeměpis (6. A)
Matematická soutěž Pangea