Elektronika je COOL!

​V úterý 24. ledna 2023 deset žáků druhého stupně reprezentovalo naši školu v soutěži Elektronika je COOL!, kterou pořádala SPŠE a VOŠ Pardubice.

Soutěžní setkání bylo určeno převážně pro žáky z 9.tříd a zručné žáky z nižších tříd se zájmem o techniku.

Do soutěže jsme vyslali jmenovitě tyto žáky: Pavla Králíka a Matěje Korejtka (oba ze 6. A), Filipa Vohradníka (7. B), Barboru Samkovou (8. C), Matyáše Pačese, Filipa Vánského a Tobiáše Rothanzla (z 8. B), Daniela Netolického (9. A), Kryštofa Baudyše (9. B) a Lukáše Králíka (9. C).

Celkový počet soutěžících byl 100 (z 8 základních škol).

Žáci měli vyrobit jednoduché elektronické zařízení na téma Digitální hodinky. Svůj výrobek pak měli uvést do provozu.

Účastníci soutěže si mohli vyzkoušet technologii pájení do plošných spojů, ověřit si své dovednosti a manuelní zručnost.

Na závěrečném vyhodnocení pak obdrželo 16 účastníků hodnotné ceny. Z tohoto počtu pět našich žáků stálo na "pódiu".

Ceny soutěžícím předali zástupci hlavního sponzora firmy ERA Pardubice pan Milan Starý a Lenka Reichová. Hlavní cenu předal třem nejlepším účastníkům starosta MO1 Filip Šťastný.

Naši dva žáci (bratři) Pavel a Lukáš Králíkovi získali druhé a třetí místo. Jako odměnu získali pájku, měřicí přístroj na měření napětí, sadu nářadí...

Barbora Samková obdržela sadu nářadí 10 ks (kleště, šroubováky, odlamovací nůž, pinzeta,...). Za rychlost a kvalitu provedení.

Kryštof Baudyš rovněž obdržel cenu.

Matěj Korejtko zhotovil výrobek nejlepší kvality, ale měl delší čas než ostatní.

Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

ODKAZ

Divadelní představení - Pekařova žena