Projektový den na Gymnáziu Mozartova

Ve středu 11. 5. 2022 se část třídy 9. B zúčastnila dalšího projektového dne na Gymnáziu Mozartova v Pardubicích. Již začátek akce se ukázal být poměrně dobrodružný. Ale jsme stateční, odvážní a soustředění, takže jsme úspěšně vyřešili únikovou hru, čímž jsme získali indicie, čeho se bude projektový den tentokrát týkat. Svým způsobem se nám rozsvítilo.

Tématem dne byla optika. Rychle jsme si připomněli, že čočka není jen luštěnina a hned jsme si zopakovali, jaký je rozdíl mezi spojkami a rozptylkami i jak je snadno a rychle rozpoznáme. Potvrdili jsme si, že pomocí spojky můžeme za slunečného počasí zapálit i papír. Asi nejzajímavější část byla, když jsme zkoušeli funkčnost a zaostřování improvizovaného dalekohledu sestaveného ze základních prvků - z okuláru a objektivu. Vyzkoušeli jsme si také speciální brýle, abychom věděli, jak asi vidí lidé s různými vadami zraku. A také jsme si zkusili, jaké to je být nevidomý a řídit se pouze hmatem, případně se muset spolehnout pouze na svého průvodce.

Projektový den se všem moc líbil.

Vágenknechtová, Koutová, Ptáčková

Jak vyzrát na paměť...?