KRAJSKÉ KOLO SOUTĚŽE FVTP 2023

Ve dnech 16. a 17. března 2023 se uskutečnilo krajské kolo soutěže FVTP.
Celkem se této soutěže účastnilo 45 projektů z kategorie Středoškolák a 60 projektů z kategorie Junior (žáci 6. až 9. ročníku).
Naši školu reprezentovaly Denisa Gottwaldová a Khanh Linh Hoang (obě z 8. E) s projektem na téma Canisterapie.
Děvčata skvěle prezentovala svůj projekt, na kterém pracovaly od října 2022.
Obdivuhodné je, co vše ještě dokázaly doplnit a zrealizovat ve svém projektu od únorového okresního kola.
Zaslouží si opravdu velkou pochvalu za úžasnou reprezentaci naší školy.

***​

Festival vědy a techniky po děti a mládež v Pardubickém kraji

Asociace pro mládež, vědu a techniku AMAVET, z. s. společně s Pardubickým krajem, Univerzitou Pardubice, Krajskou hospodářskou komorou a dalšími spolupořadateli vyhlašuje ve školním roce 2022/2023 pod záštitou JUDr. Martina Netolického, Ph.D., hejtmana Pardubického kraje, XV. ročník soutěže Festival vědy a techniky po děti a mládež v Pardubickém kraji, která je součástí Programu vytváření a rozvíjení zájmu žáků o vědecké a technické obory v Pardubickém kraji.

Cílem soutěže je:

1. Podněcovat co nejvíce starších žáků základních škol a středoškoláků prostřednictvím řešení konkrétních vědeckých a technických projektů k odhalování a rozvíjení jejich tvůrčích schopností
a schopnosti svoji práci prezentovat odborné i široké veřejnosti.

2. Napomáhat k vyhledávání talentů v oblasti vědy a techniky a zpřístupňovat jim vědecká a výzkumná pracoviště, laboratoře vysokých škol i firem a ovlivňovat jejich profesní orientaci na vědecké
a technické obory.

3. Umožňovat co největšímu počtu talentovaných žáků další odborný růst formou účasti na specializovaných aktivitách v ČR i zajišťováním individuální i kolektivní účasti na odborných akcích v zahraničí.

6.C v antické dílně
Zápis do 1. tříd