1 minuta čtení (169 slov)

Finanční gramotnost v ČNB

​Nejvíce jsme se těšili do trezoru České národní banky, kde se ukrývá výstava, která vám představí vývoj peněz (od pazourkových až po elektronické) a vše, co se peněz týče. Už osmitunové dveře trezoru byly impozantní a zajímavé, za kterými nás čekaly další zajímavosti jako nejzdařilejší padělky současných bankovek a v neposlední řadě také žhavá novinka - zlatá mince s hodnotou 100 mil. Kč, průměrem 53,5 cm, váhou 130 kg a ryzostí 999,9/1000, vyrobená u příležitosti 100 let česko-slovenské koruny. Zkoušeli jsme také zvednout jednou rukou zlatou cihlu, která vážila 12,4 kg s hodnotou 12 350 000 Kč. Nakonec si nás paní průvodkyně vyzkoušela a ověřila tak naše nabyté vědomosti ze světa financí. Za správné odpovědi někteří z nás vyhráli váleček slisovaných bankovek (každý v hodnotě 30 tis. Kč) a samolepku vystavené pamětní mince.

Moc jsme si to v Praze užili. A hlavně jsme k tomu všemu objevili spoustu skryté krásy a zajímavostí, které nám Praha nabízí.

Naše fotografie si můžete prohlédnou ve školní fotogalerii a o ČNB se můžete více dozvědět na webových stránkách https://www.cnb.cz/cs/o_cnb/expozice-cnb/expozice-praha/


Výlet do Liberce 7. C
Poznáváme středověkou Prahu