Výlet do Liberce 7. C

Ve čtvrtek 6.6. jsme se spolu se 7. A vypravili na dlouho očekávaný výlet do Liberce, kde jsme navštívili science centrum iQLANDIA. Ještě než nám začal objednaný program na téma voda v laboratoři, měli jsme možnost v expozici živly vyslechnout melodie zahrané hromy a vyzkoušet si na vlastní kůži třeba zemětřesení.

V laboratoři jsme na různých stanovištích prakticky zkoumali to, co jsme se o vodě letos učili v hodinách fyziky a zabrousili jsme trochu i do chemie. Mimo jiné jsme měli možnost pozorovat, jaký má tvar kapka vody, zjistit její hmotnost, vyzkoumat, v jaké vodě mýdlo lépe pění, co se stane, pokud na hladinu pokrytou pepřem kápneme jar, proč nevyteče voda z baňky přikryté sítkem na čaj ani když ji obrátíme dnem vzhůru, kolik "žáků" musíme naložit na loď, abychom ji utopili v "Mrtvém moři" a mnoho dalšího.

Vyzkoušet více než 400 interaktivních exponátů bylo nad naše časové možnosti i síly. Každý si zde jistě našel pro sebe to nejzajímavější a někteří si ještě užili stolní fotbálek. Domů jsme se vraceli plní dojmů a pořádně unavení.

Zahájili jsme ŠvP - Benecko je úžasné...2. B, 3. C
Finanční gramotnost v ČNB