8.B E-twinningový projekt- SERIES

Snmek-obrazovky-4
Začátkem prosince jsme zahájili nový mezinárodní projekt s Francií. Tentokrát je na téma SERIES- neboli seriály.

Hlavním cíle projektu je procvičovat angličtinu v reálných situacích, dát příležitost žákům ke komunikaci s vrstevníky, kteří nesdílejí stejný mateřský jazyk a zapřemýšlet si nad vlivem seriálů a trendu zvaném "binge watching".

Projekt je jako vždy složen z několika částí. Během něj se naučíme pracovat s novými internetovými aplikacemi. Nová a velká výzva pro nás je tvorba mezinárodních týmů. Kdy žáci z Franci i naši žáci vytvoří skupinky a musí se společně dohodnout na průběhu práce a zpracovat informační plakát na vybraný seriál.

Co už jsme zvládli
1. BRAINSTORMING- answergarden- úvodní část, kdy jsme si uvědomili, co to seriály jsou, jaké známe druhy seriálů, které myšlenky nás napadnou, když se řekne slovo "series"
2. MY FAVOURITE SERIES- kde jsme se na webové stránce tricider setkali s našili francouzskými partnery a diskutovali jsme nad oblíbenými seriály. Tato aplikace nám pomohla zjistit oblíbené seriály žáků a dle toho jsme je mohli zařadit do skupin.
3. NETIQUETTE- část projektu o chování a bezpečnost na internetu- společně jsme vybrali pro nás nejdůležitější pravidla chování na internetu a teď na společné platformě probíhá hlasování o pěti nejdůležitějších pravidlech.
4. LOGO and NAME- prvotní název projektu vybírají učitelé, ale zde si mohou žáci sami určit, jaké bude finální jméno. Zároveň jsme navrhli loga projektu, která by se k našemu tématu hodila. Výsledky hlasování brzy zveřejníme.
5. MIND MAP- žáci museli dokázat ve svých nově vytvořených mezinárodních týmech, že jsou společně schopni rozvrhnout strukturu projektu.

Bruslení
Penpals - Christmas