Advent v 7.A

V adventních dnech naše třída letos zvládla uskutečnit řadu bohulibých akcí. Kromě vánočního jarmarku, kde jsme nabízeli naše výrobky připravené ve škole i doma, jsme se též zúčastnili akce Česko zpívá koledy - na Pernštýnském náměstí zazněly koledy v podání Pramínku a Čtyřlístku.

Ve středu 18.12. jsme si prožili s dětmi hezký ,,třídní den". Nejprve jsme vystoupili v Domově pro seniory U Kostelíčka (viz samostatný článek) a poté jsme se přesunuli do kostela sv. Bartoloměje. Tam jsme shlédli nově otevřený Betlém a poučili se o historii kostela. Představili jsme si také osobnost Vojtěcha z Pernštejna, který je zde pohřben. Naše další kroky potom vedly na posezení do blízké cukrárny v Bartolomějské ulici, kde jsme náš malý předvánoční výlet zakončili.

Celkově byl den velmi příjemný, děkuji svým sedmákům za vytvoření pěkného společenství i za to, že se uměli sjednotit a také, že udělali v letošním adventu něco nezištně pro druhé.

Vánoční příběh v našem provedení - 2. B
9.C: pečení perníčků