4. A - Přírodovědná výprava

Podzimní příroda je teď téma v hodinách  Přírodovědy, proto jsme se společně vypravili do Srchu na naučnou stezku, kde jsme měli možnost vše vidět v reálu. Okoukli jsme i CHKO Baroch, která je hned v blízkosti naučné stezky. kde je hnízdiště vzácných ptáků, žijí tam buvoli i poníci., viděli jsme i srnky. V průběhu dopoledne jsme  se učili pracovat s aplikací Lesní svět, kdy jsme pomocí QR kódů zjišťovali informace o různých živočiších,  žijících v této oblasti, poslouchali hlasy ptáků a zvukové projevy zvěře. Během stezky jsme se učili měřit průměry a poloměry stromů, počítali letokruhy, dozvěděli se, jak funguje potravní řetězec, co je biotop, pozorovali jsme kůru a listy  různých stromů, svá pozorování jsme zaznamenávali na pracovní archy, zkusili jsme zvládnout i vědomostní kvíz  o rozkladu odpadků a různých zvířatech. Doprovázely  nás i dvě čtyřnohé parťačky - maďarské ohařky Amy a Amber, a tak jsme se dozvěděli i to, jak se cvičí lovecký pes, co vše musí zvládnout k loveckým zkouškám i ke canisterapeutickým zkouškám. Zkusili jsme  si i skok daleký v porovnání, jak daleko doskočí různí živočichové.
 Strávili jsme v přírodě príma dopoledne.​

IT_slot
Exkurze Všestary 6.C