ZLATÁ A STŘÍBRNÁ UMÍSTĚNÍ VČETNĚ ZVLÁŠTNÍCH CEN NA PĚVECKÉ SOUTĚŽI

Skrivan 2017 2. st

Hned 9 excelentních ocenění udělila odborná porota tvořená vyučujícími sólového zpěvu ZUŠ Pardubice – Lonkova, ZUŠ Pardubice – Havlíčkova a ZUŠ Přelouč zpívajícím reprezentantům z naší „polabinské dvojky“ dne 8. června.  V rámci půldenního soutěžního klání “Pardubický skřivan ve společenském sále Magistrátu města Pardubic, které bylo součástí festivalu „Zrcadlo umění – Město zpívá“, si naši vyslanci vedli opravdu výtečně:

V soutěži dětí se standardní výukou hudební výchovy získal v kategorii 2 A Martin Lukáš (5. B) cenné 2. místo. Ještě více se dařilo děvčatům v kategorii 4 A. Barbora Horáková obsadila pěkné 2. místo a Nela Sejpalová byla zaslouženě první! (obě 9. C).

V soutěži dětí s většími pěveckými zkušenostmi byli naši kluci zařazeni do stejné kategorie jako žáci studující individuálně sólový zpěv na základní umělecké škole; a přesto byli opět skvělí.

Benjamínci v kategorii 2 B  Jan Hlavatý a Matěj Kaštánek (oba 3. A) vybojovali shodně další dvě krásná 2. místa. Nejvíce se radovali jejich spolužáci z 8. A v kategorii 4 B: Vojtěch Kareš z 2. místa a Jakub Pánek z nádherného  1. místa. Oba totiž ještě obdrželi navíc zvláštní cenu odborné poroty za vlastní kytarový doprovod.

Všichni naši zástupci (pod vedením p. učitelek Mgr. Marie Sychrové a Mgr. Ivy Bednářové) se tedy probojovali 2 x na „zlaté“ a 5 x na „stříbrné“ stupně vítězů. Jejich příkladné nasazení  v  závěru školního roku je více než úctyhodným úspěchem v historii školy, jež si právě v těchto dnech připomíná  gradujících 30 let existence rozšířeného vyučování hudební výchovy na ZŠ Prodloužená. GRATULUJEME!

Skřivan 2017 1.st

TURNAJ V HOKEJBALE 1. a 2. tříd