Stávka 6. 11. - škola bude uzavřena

Vážení rodiče,


vyjádření pana ministra a pana premiéra k platům ve školství se nezakládají na pravdě. Ve stávce nejde o procenta. Dneska chybí 6 000 učitelů a vláda o zvyšování platů lže. Za současný plat nemůžu sehnat učitele. Pokud se situace nezmění a ještě letos na fakulty nenastoupí studenti, kteří opravdu chtějí učit, za 5 let zůstanou místa před katedrami prázdná. Aby se kantořina stala atraktivní, musí být dobře platově ohodnocena. Průměrné platy jsou nesmysl. Učitelé jsou placeni podle tabulek. Pokud se nezvýší tarify - a to významně, nastane velký problém. Změna zákona, který umožní učit lidem bez kvalifikace, to rozhodně nevyřeší. Před prvňáky inženýra nepostavíte. Takže stávkujeme za to, aby měl děti v budoucnu kdo učit. A to vidím jako hodně důležitý důvod.


Rozhodli jsme se proto připojit ve středu 6. listopadu ke stávce, kterou vyhlásil Českomoravský odborový svaz pracovníků školství.

Naším cílem je upozornit vládu na kritický stav v nedostatku učitelů, a tím i ohrožení budoucího vzdělávání dětí.

Škola bude celý den uzavřena, proto si prosím zajistěte pro děti hlídání a do školy je neposílejte. Odpolední kroužky rušíme.

Věřím, že naši situaci pochopíte a péči o děti se Vám podaří zajistit. Děkuji Vám mnohokrát za spolupráci.


                                                                                                                        Jana Smetanová 

                                                                                                                        ředitelka školy 

Stávka 6. 11. - náhrada kroužků
Koulelo se, koulelo červené jablíčko