6. A v PRAZE

Jižní zahrady 6.A 9.5.2017

Dne 11. 5. 2017 se třída 6. A vydala na exkurzi do Prahy.

V plánu byla procházka Prahou od Hradu po Václavské náměstí, ale díky hodnému tatínkovi, jsme se na Hradě „trochu“ zdrželi, protože jsme se tak mohli podívat do Vladislavského sálu, prohlédnout si domky řemeslníků ve Zlaté uličce, projít jižními zahradami Hradu a tak jsme i několikrát zastihli střídání hradní stráže.

Po prohlídce a nezbytném fotografování jsme se Nerudovou ulicí vydali na Malostranské náměstí, k chrámu sv. Mikuláše, přes Karlův most na Staroměstské náměstí. Dozvěděli jsme se spoustu nových informací o historii Hradu, z Karlova mostu jsme si prohlédli Čertovku a Kampu, na Staroměstském náměstí jsme mohli obdivovat Orloj, pomník Jana Husa, Týnský chrám i starobylou radnici. Domů jsme se vraceli obohacení novými vědomostmi o těchto  památkách, povídání jsme měli zpestřeno také  různými  pověstmi, které se k Praze vážou. Své znalosti jsme si pak ověřili v pracovním listu, který pro nás p. učitelky nachystaly.

FOTOGRAFIE

 

                                                                                                            Monika Kadlecová, Alena Hronková

 

DPS CARMINA zpíval pro dobrou věc
ABSOLVENTSKÝ KONCERT 2017