Třídy a události

Vícemistr Evropy bude na mistrovství světa v Pardubicích

Vojtěch Rychtecký reprezentoval Českou republiku v národním týmu se lvem na prsou na 12. Mistrovství Evropy shotokan karate v bulharském Kranevu. V konkurenci karatistů ze 14 zemí evropského kontinentu ve věkové kategorii žáků do 11 let v kata (cvičení) vybojoval pro Česko stříbrnou medaili a stal se VICEMISTREM EVROPY v karate, když v nejobsazenější disciplíně (startovalo zde i více závodníků z jednotlivých zemí) po všech vyhraných a životních výkonech našel jediného přemožitele z Turecka až ve finále. Byla to první medaile pro národní tým na šampionátu. Tomu odpovídala i radost nejenom trenérů (Milan Tesař a Ondřej Charvát), ale i fandění nejen pardubické části výpravy.

Vojta dokázal o několik hodin později navázat na svůj medailový úspěch i v souboji kumite sanbon shobu, a přidal pro českou výpravu do sbírky bronzovou medaili. Česko v hodnocení států podle medailí nakonec obsadilo celkové krásné sedmé místo. Šampionátu se zúčastnily Arménie, Ázerbajdžán, domácí Bulharsko, Česko, Gruzie, Itálie, Maďarsko, Moldávie, Německo, Rumunsko, Severní Makedonie, Řecko, Turecko a Ukrajina.

Volné chvíle Vojta vedle fandění ostatním reprezentantům využil také ke koupání (spíše otužování) v Černém moři, pro regeneraci v plaveckém bazénu v areálu, k návštěvě delfinária, muzea válečných lodí nebo zachovalého skalního klášteru Aladža (objevili ho bratři Škorpilové z Vysokého Mýta) ze 13. - 14. století s muzeem, kde se nachází i skalní katakomby.

Nyní se pokusí tento reprezentant navázat na svoje předešlé úspěchy na mistrovství světa v Shotokan Karate WSF 2022, které se koná ve dnech 9. - 11. 9. 2022 v Pardubicích. Všichni přejeme co nejlepší umístění nejen jemu, ale i ostatním českým reprezentantům. Pokud by chtěl někdo našeho žáka podpořit přímo v dějišti mistrovství, jeho soutěžní den je pátek od 9. hodiny.


Tak už jsou z nás osmáci.....
První okamžiky v páté třídě

Škola

Základní škola Pardubice–Polabiny,
Prodloužená 283

Prodloužená 283
530 09 Pardubice, Polabiny 2
Česká republika

IČ: 60159065
RED IZO: 600196548

ID DS: kjefxqf

Bankovní účet vedený u KB: platby ŠD a platby obědů

Zřizovatel: Magistrát města Pardubic

Vedení školy

Ředitelka školy:
Mgr. Bc. Jana Smetanová
466415678, 604356 933
smetanovaj@zsprodlouzenapce.cz

Zástupce ředitelky školy pro oblast pedagogickou - statutární zástupce ředitelky školy:
Mgr. Tomáš Zemánek
466768351
zemanekt@zsprodlouzenapce.cz

 

Zástupce ředitelky školy pro oblast technicko - organizační:

Mgr. Vladislav Valenta
466768351
valentav@zsprodlouzenapce.cz

Vedoucí učitelka:
Mgr. Marie Ańa Novotná
466768351
novotnaa@zsprodlouzenapce.cz