Vánoční tradice

Ve středu 4. 12. 2019 si žáci třídy 5. E a 9. B společně připomněli, proč a jak se slaví Vánoce u nás i jinde ve světě. Poslechli jsme si vánoční písně a zkusili i tanec na moderní vánoční písničky. Připomněli jsme si i nejznámější prosincové pranostiky.

Poté si každý páťák vybral jednoho deváťáka a společně vypracovali vánoční kvíz.

Nakonec 5 smíšených družstev soutěžilo ve znalostech o nejkrásnějších svátcích v roce v online kvízu.

Žáci pěkně spolupracovali. Byly to příjemně strávené 2 hodiny. Příště si musíme dát více pozor na trochu hlučnější chování, ale i přesto to byla nová zkušenost pro mladší i starší spolužáky.

Na některé fotografie z mezistupňového projektu páťáků a deváťáků se můžete podívat ve fotogalerii.

Jak tento projekt vnímali někteří žáci?

Áďa: „Bylo to super a hodně mě to bavilo."

Jára: „Bylo to dobrý a spřátelil jsem se s novými kámoškami."

Anička: „S dětmi nás to bavilo a užili jsme si to."

Šárka: „Dvě hodiny společně strávené s 5. E jsem si moc užila. Bavilo mě vyplňovat Vánoční kvíz a odpovídat na otázky ohledně Vánoc..."

Mezigenerační setkání
Není síto jako síto