Travelling round the world: E-twinningový projekt 8.B

MicrosoftTeams-image-41

Ke konci školního roku jsme se se skupinkou žáků z 8.B opět přihlásili do nového E-twinningového projektu. Tentokrát jsme vybrali téma, které nejvíce žáků zajímá. Sami si téma vybrali. Seznámíme se s žáky ze škol v zahraničí a poté si společně představíme své země a v tomto případě i nejatraktivnější destinace, které bychom doporučili k navštívení při cestování. Celý projekt probíhá v angličtině. Celkem budeme muset vypracovat 3 úkoly a doufáme, že si to užijeme.

1. MYSTERY COUNTRY

Ve středu 28.4 a 4.5. proběhla úspěšně první část. Úkolem bylo zjistit, ze které země pocházejí naši partneři. Nejedná se o nic jednoduchého. Zkráceně: žáci se pomocí YES/NO otázek musí dostat ke konkrétní zemi, ze které nám partneři volají. Máme skupinky, které mezi sebou musí spolupracovat a dobrat se v určeném počtu otázek k výsledku.

Od této chvíle už víme, se kterými zeměmi budeme pracovat- s Lotyšskem a Polskem.

Už také pracujeme na druhé části projektu, kde se žáci blíže seznámí.

4.C na dopravním hřišti
Spaní ve škole (7. A)