Slavnostní křest vrtulníků

Na podzim 2018 probíhala anketa mezi žáky pardubických škol o nejlepší jména pro tři nové vrtulníky Enstrom En 480B-G pro Armádu ČR, které získalo Centrum leteckého výcviku (CLV) LOM Praha, s. p. Podmínkou této ankety však bylo, aby žáci navrhli jména, která mají nějakou spojitost s městem Pardubice. Tato akce probíhala ve spolupráci s Magistrátem města Pardubic.

Třídní návrh 8. B - jméno TAXIS zvítězil. Rovněž z naší školy bylo vybráno jméno Pernštejn ze třídy 3. C, další název - Kašpar, navrhovali žáci ze ZŠ npor. Eliáše.

Slavnostní křest nových přírůstků proběhl ve čtvrtek 4. dubna 2019 na vojenském letišti v Pardubicích při příležitosti 15. výročí založení CLV.

Po slavnostním zahájení a projevech se uskutečnil křest nových vrtulníky, u kterého pomáhaly čtyři žákyně z 8. B.

Vzhledem k tomu, že byl velký vítr, tak se nemohla uskutečnit velká přehlídka vybraných strojů ve vzduchu. Nicméně organizátoři celého odpoledne zajistili, aby nad letištěm přelétlo jedno historické letadlo SPITFIRE, které svými akrobatickými kousky potěšilo všechny přihlížející.

Veselé jídlo
Výsledek zápisu do 1. tříd