PROJEKTOVÝ DEN

​Ve čtvrtek 17.3. proběhl v 1.D PROJEKTOVÝ DEN. Celé dopoledne žáci zpracovávali téma ČLOVĚK, ZDRAVÍ, HYGIENA. Zúročili tak vědomosti nabyté v hodinách prvouky.

V ČESKÉM JAZYCE si zopakovali ústrojí smyslových orgánů. Vyslechli příběh o nemocné dívence a na základě poslechu zapisovali slova týkající se zdraví.

V MATEMATICE se děti seznámily s denním režimem a hodinami (rozdílné číselné značení času dopoledne a odpoledne, odpočet zbývajícího času,...)

Následovala rozcvička s hudebním doprovodem.

3. a 4. vyučovací hodinu prvňáci spolupracovali s žáky 7.E.  Starší spolužáci se podělili o role průvodců na pracovních stanovištích.

Pro prvňáky bylo připraveno 7 stanovišť s různými úkoly ( spojovačky, křížovky, doplňovačky, lepení potravní pyramidy,...). Každý obdržel hrací kartu,                do které získal za správně splněný úkol razítko. Na posledním stanovišti děti pracovaly ve skupinách. Společně vytvářely plakát s částmi lidského těla.

Sedmáci s velkou ochotou a trpělivostí vysvětlovali mladším spolužákům zadání a provázeli je labyrintem úkolů. Obě skupiny ( starší i mladší ) se společně radovaly ze správně splněných úkolů a těší se na další spolupráci.

Sedmákům děkujeme, získali jsme ve škole nové kamarády.

2. A - Ponožkový den - Světový den Downova syndrom...
MASOPUST