Náš spolužák je pátý na světě!!!

Ten spolužák se jmenuje Vojtěch Rychtecký a minulý týden se vrátil z veleúspěšné sportovní mise.

Vojta reprezentoval Českou republiku v národním týmu na 11. Mistrovství světa shotokan karate v tureckém Istanbulu. V konkurenci karatistů z celého světa ve věkové kategorii 10 - 11 let dosáhl krásného 5. místa pro Českou republiku v kumite ippon shobu. Medaile mu v této kategorii po téměř dvanáctihodinovém maratonu zápasů (závodil i v dalších třech disciplínách) utekla v dramatickém a nervydrásajícím zápasu o bod v prodloužení s Ázerbájndžáncem. O co nejlepší umístění závodil se 24 soupeři (respektive 16 soupeři podle startů v kategorii).

Pro Vojtu byly první ostré reprezentační starty na mistrovství světa se lvem na prsou v neskutečné konkurenci zejména asijských karatistů (například reprezentace domácího Turecka, Ázérbajndžánu, Kyrgystánu, Kuvajtu, Kazachstánu atd., ale i z Evropy Bulharska, Itálie, Maďarska, Rumunska apod.) opravdovým křestem ohněm. Jako správný český lev to nevzdal, dokázal se zápas od zápasu zlepšovat, získával cenné zkušenosti, kterému nikdo nevezme, a ukázal obrovské srdce bojovníka a hrdost na vlast.

V době, kdy z Prahy s tatínkem odlétal, jsme mu u okna ve třídě symbolicky zamávali a popřáli šťastnou cestu a mnoho pěkných zážitků.

Vojta na nás nezapomněl a přinesl nám sladkou vzpomínku na Turecko a toto mistrovství. Všichni mu přejeme spoustu dalších sportovních úspěchů a moc děkujeme za vzornou reprezentaci České republiky, Pardubic, naší školy i naší třídy!!! Děkujeme také rodičům Vojty za poskytnutí fotografií.

Svatý Martin u nás
"Šílenost" ve 4.A