Mnoho radosti s Halloweenem - 3.D

​Ve 3.D jsme Halloween oslavili už v pondělí 30. října. Děti si daly záležet na svých halloweenských kostýmech, ve kterých trávily rušné dopoledne plné zábavných disciplín. Úkoly byly rozmístěné na několika stanovištích ve třídě, ale i na školní chodbě. V českém jazyce žáci řadili strašidla podle abecedy. Porozumění textu prokázali správným vybarvením omalovánky a dokreslením chybějících údajů do ilustrace i správným zodpovězením otázek. Nejvíce žáky bavilo tzv. běhací čtení, při kterém nacházeli správné obrázky k větám a po zapsání příslušných čísel k písmenům vedle textu jim vyšla hledaná tajenka. V matematice po vypočítání příkladů na násobení a dělení vznikl obrázek z puzzle. Výuka angličtiny byla zpestřena halloweenským slovníčkem, tajemnými úkoly v anglickém jazyce  a vyvrcholila popisem vlastních masek. V závěru si děti prostřihovanou technikou připravily dýni k nalepení na okno. Nedílnou součástí halloweenského dopoledne bylo i pohoštění, které pro děti připravily maminky. Za to jim velmi děkujeme. Svými strašidelnými zákusky nádherně podpořily tu správnou tajemnou atmosféru.

Bezpečná organizace
Poděkování za Harry Potter Book Day