Medový týden ve 2.D

​V minulém týdnu se v rámci propagace zdravého životního stylu naše třída zúčastnila projektu MEDOVÉ SNÍDANĚ. Lektor ze SOU včelařského v Nasavrkách představil dětem včely jako zajímavé živé tvory s jejich významem pro přírodu a život člověka. Zajímavou formou dětem přiblížil historii včelařství, význam medu pro zdraví člověka, péči o včelstvo, opylování, vznik medu a poskytl rady, jak postupovat při bodnutí včelou. Součástí tématického pásma byla prezentace reálných pracovních nástrojů a ilustrace včelařských postupů při péči o včelstvo a získávání medu. Během přednášky se podávala ochutnávková medová snídaně - chléb s máslem a medem. Projekt ve 2.D pokračoval i v dalších dnech. V hodinách čtení a prvouky jsme zhlédli několik edukativních videí o včelách a jejich přínosu pro přírodu. Žáci samostatně pod vedením učitele zpracovali výukové pracovní listy a na základě získaných pznatků a splněných úkolů ve skupinách vytvořili celoprojektový plakát ze života včel. Odměnou za celotýdenní práci jim byly drobné dárky - puzzle, pastelky a ořezávátko, z nichž měli velkou radost.

Naše kaštánkování v M, ČJ
Zeměpis (6. A)