Aktivity v 7.D

IMG_4495

​V hodině dějepisu jsme využili filmový muzikál Noc na Karlštejně k dalším aktivitám. Propojili jsme dějepis, občanskou výchovu a třídnickou hodinu.

Díky muzikálu jsme si přiblížili postavu Karla IV. a téma postavení ve společnosti. Pracovali jsme s některými postavami z filmu: král, královna, kuchtík, stráž a velitel či kněz. Pomocí papírků, které jsme si nalepili na záda, jsme hádali naše role; k tomu nám sloužil pouhý pozdrav a správné gesto. Poté jsme zhodnotili, jak se k nám, naší postavě, chovaly ostatní postavy. Tím jsme zopakovali dějepisné téma o společnosti a navíc téma z občanské výchovy o (ne)rovnosti.

V závěru jsme využili hlavní téma muzikálu: panovníkovy zákony, pro naši třídnickou hodinu. Vytvořili jsme si třídní pravidla, která by měla fungovat příští rok. Pravidla schválila třídní rada. Každá skupina předložila své zákony a čekala na vyjádření rady. Řešili jsme sankce za porušení a zda lze sankce prominout - trochu jsme se inspirovali královnou a postavou Aleny z muzikálu Noc na Karlštejně.

Svátek dětí 2. D a 3. D
CLIL Day