6.D Hrdá škola - Dobrý skutek

​Ve třídě jsme se rozhodli udělat dobrý skutek. No, vlastně dva.

Nejprve jsme udělali třídní sbírku; děti přinesly dárky. Přinesly věci, které doma našly - nové, starší, méně použité, ale všechny v krásném stavu. Před tabulí nám tak vznikla pevnost z krabic od bot. Rozhodli jsme se totiž zúčastnit sbírky Krabice od bot.

V této sbírce si lidé na odběrných místech vyberou věkovou skupinu dětí, které by chtěli věnovat dárek k Vánocům. Krabice se dostane k dítěti např. z rodiny, ve které si vánoční dárky nemohou dovolit, případně k dítěti, které si v životě zaslouží trochu více radosti.

Měla jsem představu, že by si třída vybrala 1 kluka a 1 holku; věkovou kategorii dle vlastního výběru. Realita byla jiná. Tímto chci poděkovat rodičům a dětem, že jste se této akce účastnili. Nečekala jsem, že naplníme 6 krabic.

Pro mě to byl jeden z nejhezčích okamžiků, který jsem s dětmi zažila a doufám, že tato událost naši třídu zase o trochu víc spojila a zároveň děti potěšil dobrý skutek. Pevně věřím, že si to užily i děti.

To, jakým způsobem se děti pustily do třídění dárků a následného balení, byl krásný moment. Jsem na ně moc pyšná.

Jo...a také doufám, že jsem kluky naučila balit dárky a o Vánocích to doma poznáte na vlastní oči. :)

A co ten druhý skutek? V rámci hodin AJ, ve kterých budeme probírat slovní zásobu o zvířatech (i vodních), jsme se rozhodli být součástí projektu #TeamSeas.

Budeme čistit oceán! A jak? To si rodiče 6.D brzy přečtou v EŽK. :)

Team Seas, šířený pod hashtagem #TeamSeas, je společný fundraiser projekt vytvořený YouTubery MrBeast a Mark Rober s cílem do konce roku 2021 odstranit 30 milionů liber (13,6 milionu kg) odpadu z oceánu. Přímo tak navazují na úspěch své předchozí iniciativy #TeamTrees. Polovina darů jde k organizaci Ocean Conservancy a druhá polovina jde k The Ocean Cleanup a OSN, které cíl vyčistit moře a řeky vytyčily.

Adventní čas ve 3.B
2.A - Adventní putování