„Staň se diplomatem!“

diplomat

V pátek 13. 10. 2017 se v prostorách Pardubického krajského úřadu uskutečnila regionální simulace zasedání Rady bezpečnosti OSN na téma občanské války v Sýrii v rámci projektu Staň se diplomatem!, který organizuje Asociace pro mezinárodní otázky.

Naši školu na této akci reprezentovali: Jan Hendrych, David Vápeník, Filip Bezděk, Tomáš Bezděk a Jan Španiel za pedagogického doprovodu paní učitelky Mgr. Ivany Mádlové.

Účastníkům byly předem přiděleny státy, které budou zastupovat při zasedání Rady bezpečnosti OSN. Po zahájení akce čekala účastníky bezmála dvou hodinová přednáška, která je mimo jiné uvedla do problematiky občanské války v Sýrii a problematiky jednacího řádu při zasedáních OSN.

Poté se účastníci rozdělili do dvou skupin a odebrali se do zasedacích místností, aby mezi sebou po dobu pěti hodin diskutovali a pokusili se najít možné východisko války v Sýrii.

Po skončení celé diskuze byli vyhodnoceni nejlepší účastníci.

Na druhém místě se za naši školu umístil David Vápeník a nejlepším účastníkem byl vyhodnocen Jan Španiel z 9. A.

Jan Španiel, 9. A

diplomat 1

TŘÍDA 2. C
HLASOVÁNÍ do soutěže "Mladých designérů"