Ošetřovné pro OSVČ

​Pro OSVČ vyplácí ošetřovné Ministerstvo průmyslu a obchodu. Nemůžou použít formulář pro zaměstnance. Musejí dokládat, že nemohli pracovat z domova.Schváleno 24.3.

Informace z Hospodářské komory: Finanční příspěvek pro osoby samostatně výdělečné činných (OSVČ) – ošetřovné
20.03.2020 Miroslav Diro
Vláda České republiky na základně tohoto usnesení schvaluje příspěvek pro osoby samostatně výdělečně činné.
Cíl podpory:
Finanční příspěvek kompenzující OSVČ opatření proti koronaviru –ošetřování člena rodiny (OČR) – ve výši 424 Kč za každý den OČR na dobu až 31 dní.
Podmínky pro přiznání finančního příspěvku na ošetřovné:
Podmínkou přiznání finančního příspěvku na ošetřovné bude čestné prohlášení. Finanční příspěvek bude vyplácet Ministerstvo průmyslu a obchodu na základě žádosti OSVČ, a to na účet OSVČ, který v této žádosti uvede. Finanční příspěvek na ošetřovné tedy bude poskytován na základě žádosti, kterou OSVČ předá živnostenskému úřadu, a to buď elektronicky (kupř. datová schránka, žádost podepsaná ověřeným elektronickým podpisem) nebo fyzicky na živnostenském úřadě.
Žadatel o finanční příspěvek na ošetřovné:
Osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ), které nemohly po určitou dobu vykonávat samostatně výdělečnou činnost z důvodu opatření proti šíření koronavirové infekce a pečují o dítě do 13 let (obdobně jak u zaměstnanců – OČR), což doloží průkaznými doklady.
Poskytovatel:
Ministerstvo průmyslu a obchodu.
Příjem žádostí o finanční příspěvek na ošetřovné zajistí kterýkoliv obecní živnostenský úřad.

Naše historicky první virtuální setkání
Nosíme roušky - jdeme příkladem :-)