CARMINA zve na prosincové vánoční koncerty 2017

 37 prehlidka peveckych sboru 04042017

Dětský pěvecký sbor CARMINA při ZŠ Pardubice – Polabiny 2 zve všechny, kteří si chtějí odpočinout od předvánočního shonu, na sérii letošních vánočních koncertů.

Poprvé bude účinkovat 3. prosince v 14:30 hodin na Pernštýnském náměstí, kde  se spolupodílí na doprovodném kulturním programu před rozsvícením vánočního stromu.

4. prosince se zpěváci představí na Mikulášské akci pardubického dětského sportovního klubu v Baloon cafe na Karlovině.

Hlavní tradiční slavnostní celovečerní vánoční koncert, který tento sbor pořádá již  29. rokem, se uskuteční 7. prosince. Od 18 hodin v hudebním sále Magistrátu města Pardubic v podání DPS  CARMINA třídy 4. A s RVHv, klavírního doprovodu Euniky Pechánkové a kontrabasisty Jana Hrubeše zazní pod vedením sbormistryně Ivy Bednářové premiérově nastudovaný program s tématikou nejkrásnějších svátků v roce.  Ani letos nebudou chybět pozvaní hosté. Ti tentokrát zavítají ze ZUŠ Holice:  sbormistr  Martin  Beran (mj. žák paní učitelky Bednářové a zakládající  člen Carminy) představí DPS Malicháček, a to za klavírní spolupráce Terezy Vostřelové. Vánoční koledy pak holický sbor zazpívá s žákovským smyčcovým orchestrem pod taktovkou Františka Machače.

Týden nato vystoupí DPS CARMINA spolu s dalšími sbory tříd s RVHv domovské ZŠ Prodloužená 14. prosince na dvou vánočních koncertech  pro veřejnost v aule univerzity na Stavařově od 17 a 19 hodin.

15. prosince se Carmině dostane cti účinkovat na zahajovacím koncertu „Pardubických Vánoc“ v OC Ideon. Na 21. prosince sbor s radostí přijal pozvání do Domova pro seniory na Dubině, aby zpříjemnil vrcholící adventní čas jeho obyvatelům.

Nový rok 2018  je konečně ve znamení spoluúčinkování polabinských dětí na „Tříkrálovém koncertu“ Pardubického komorního orchestru (umělecký vedoucí prof. Jiří Kuchválek) v Lázních Bohdaneč. Ten se uskuteční ve zdejším kostele sv. Maří Magdaleny  dne 6. ledna v 15 hodin.

VŠICHNI  JSTE SRDEČNĚ ZVÁNI – TĚŠÍME SE NA VÁS.

                                                      Mgr. Ivana Bednářová

Zpěváčci a NaDobro
Slavnost slabikáře v 1. B