Barevný a voňavý podzim –mezitřídní projekt

podzim

Projektový den na toto téma se konal dne 6.11.2017 se ve třídách 2.B, 3.A, 4.A, B.C.

Během  1. vyučovací hodiny paní učitelky seznámily děti, jak se celý projektový den na podzimní téma bude odehrávat. Děti si vyrobily  jmenovky a ve svých kmenových třídách se rozlosovaly do expertních skupin, ve kterých pak pracovaly další vyučovací  hodinu .

Ve 2. vyučovací hodině si žáci vyzkoušeli pracovat v náhodně sestavených  a  věkově odlišných skupinách. Podle podzimně zbarvených  listů se rozdělili do tříd, kde vypracovávali  jednotlivé úkoly, které pro ně p. učitelky přichystaly. A tak si zahráli na básníky, kuchaře, matematickými výpočty sestavili puzzle s podzimní tématikou, v centru přírodovědném se dozvěděli o stromech a zvířatech a do svých tříd pak děti přinesly přírodovědný kvíz, ochutnávku podzimní úrody v podobě ovocných a zeleninových jednohubek a pomazánek, které děti samy vytvořily a přichystaly pro ostatní spolužáky. V další z aktivit si procvičily angličtinu, která se propojila s matematikou.

3. vyučovací  hodinu se každá skupina  přesunula zpět do své třídy, kde postupně seznámila své spolužáky s tím, co právě prožila.

Naším úkolem bylo děti naučit se v krátké době pracovat s informacemi a v náhodně sestaveném týmu.

Na projektu se podílely p. uč. S. Morávková,  M. Moravcová,  M. Kadlecová, L. Chvojková,

H. Voráčková

Za pomoc děkujeme také  p. asistentkám  B. Řihoškové , L. Dvořáčkové  a p. vychovatelce M. Hüblové

Logická olympiáda 2017
Do you want to improve your English?