Adventní koncert DPS

Tradiční vstupenkou do adventního času byl v pátek 29. listopadu koncert dětských pěveckých sborů naší školy v aule Univerzity Pardubice. Před vyprodanými sály se představily sbory Čtyřlístek pod vedením paní sbormistryně Adély Sládkové, Pramínek s paní sbormistryní Michaelou Trunečkovou,Zpěváčci pod taktovkou paní sbormistryně Moniky Kadlecové a premiéru měl nový sbor složený ze žáků 1.A a 6.A s názvem Nobile (Vznešený) pod vedením paní sbormistryně Anety Novotné. Své první vystoupení na veřejnosti předvedla i nově založená školní kapela Škola Rocku, kterou vede pan Jiří Zadina ze skupiny NADOBRO. Všechny sbory měly se svými vystoupeními veliký úspěch a práci školy ocenil při svém proslovu i náměstek primátora města Pardubic zodpovědný za školství pan Mgr. Jakub Rychtecký. Poděkování patří paním sbormistryním, panu kapelníkovi a všem dětem, které vystoupily s krásnými skladbami. V závěrečné společné písni  sbory vzdaly hold panu Karlu Gottovi písní Jdi za štěstím - kterou na odpoledním i večerním koncertu musely pro velký úspěch opakovat.

Fotky z koncertu jsou umístěny na webu ve fotogalerii:

https://zsprodlouzenapce.rajce.idnes.cz/ADVENTNI_KONCERT_SKOLNICH_PEVECKYCH_SBORU_-_2019/#DSC_0064.jpg

                                                                  Jana Smetanová

Školní kolo dějepisné olympiády
Společné tvoření 6. C a 1. D