Téma Velikonoc v 1. B

Rádi pracujeme ve skupinkách, protože víc hlav víc ví, a tak jsme i Velikonoce zevrubně zkoumali z několika hledisek. Vymýšleli jsme slova, která lze z písmen VELIKONOCE sestavit, hledali cestu z labyrintu po příkladech, které dávaly výsledek 10. Své znalosti z matematiky jsme uplatnili také při vybarvování kuřátka či zajíčka. Na chvíli se z nás stali i básníci, když jsme dostali za úkol složit koledy z rozstříhaných slov. Hledali jsme 10 rozdílů mezi velikonočními obrázky. Na správná místa v pracovním listu jsme zase dolepovali chybějící údaje a přečetli si pak další zajímavosti o Velikonocích. Svou bystrost jsme uplatnili i ve velikonoční osmisměrce, šikovnost a fantazii při zdobení vajíček. A protože se učíme anglicky, tak jsme si vyzkoušeli i Velikonoce po anglicku-Happy Easter a hledali ukrytá „eggs".

Věže z maršmelou
Velikonoce